BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN

info@fsbteknoloji.com /  +90 0312 417 03 72

Ağ Altyapısı ve Kablolama, ağ bağlantısını, iletişimi, işlemleri ve kurumsal ağın yönetimini sağlayan tüm donanım ve yazılım kaynaklarından oluşmaktadır.

Kullanıcılar için işlemler, uygulamalar, hizmetler ve dış ağlar ile internet arasındaki iletişim yolunu ve diğer hizmetleri sağlar.
Ağ altyapısı genellikle çoğu kurumsal BT ortamında bulunan BT altyapısının bir parçasıdır. Tüm ağ altyapısı birbirine bağlıdır ve iç iletişim, dış iletişim veya her ikisi için de kullanılabilir. Tipik bir ağ altyapısı şunları içerir:
Ağ Donanımı:
Yönlendiriciler
Anahtarlar
LAN kartları
Kablosuz yönlendiriciler
Kablolar

Ağ yazılımı:
Ağ işlemleri ve yönetimi
İşletim sistemleri
Firewall
Ağ güvenliği uygulamaları

Ağ hizmetleri:
T-1 Hattı
DSL
Uydu
Wi-Fi protokolleri
IP adresleme
Kablolama

Kablolama, bir işletmenin ağ yapısını desteklemek ve performansı iyileştirmek adına büyük önem taşımaktadır. Kurumsal LAN, WLAN, ASDL, ISDN gibi bütün protokoller nitelikli bir kablolama yapısıyla oluşturulmadığı sürece performans kayıplarına neden olacaktır.
Kablolama yapısında, bütün altyapı, arıza tespitlerini kolaylaştırmak adına yönetilebilir bloklar halinde kategorize ediler. Böylece, herhangi bir kategoride oluşabilecek arızalar, ağ üzerinde bulunan diğer cihazları etkilemeyecektir. Doğru bir kablolama yapısı maliyetleri düşürerek, iş performansı maksimize eder. Bu nedenle profesyoneller tarafından uygulanması gerekmektedir.
İşletmenizin altyapı ihtiyaçlarına yönelik detaylı bilgi edinmek adına destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.