BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN

info@fsbteknoloji.com /  +90 0312 417 03 72

NAC ile Tam Erişim Kontrolü Sağlayın

NAC, yetkin ağ erişim kontrolü sağlayan bir hizmettir. İnternetin getirdiği sınırsız özgürlükle beraber, sınırsız sayıda risk de kurumları tehdit etmeye başladı. Profesyoneller, ağlarına erişen cihazları kontrol altında tutmak adına ciddi yatırımlarda bulunuyor. NAC, bu noktada, kuruluşların ağ güvenliklerini güçlendirerek, görünürlük ve erişim kontrolü safhasında kötü niyetli isteklere karşı büyük önem taşıyor.

Doğru konfigüre edilmiş NAC sistemler, sistem yöneticileri tarafından izin verilmeyen cihazların erişimini reddedebilir, karantinalı bölgeye taşıyabilir ya da bilgi kaynaklarına sınırlı erişim tanıyabilir. Her bir kullanıcı ya da her bir cihaz için yeni kurallar eklenebilir, çıkarılabilir, değiştirilebilir.

Büyük Ağlarda IoT Tehlikesi
Geleneksel olarak kullanılan ağ erişim servisi NAS’a göre çok daha güvenlikli bir ortam sağlayan NAC, Firewall/UTM, IPS ve IDS servisleriyle beraber çok kullanıcılı ağlarda etkin bir güvenlik sistemi yaratır. Bilhassa üniversitelerde, orta ve büyük ölçekli işletmelerde, ağ erişimi yoluyla yapılan saldırı risklerini minimize eder. Özellikle IoT tabanlı cihazların yaygınlaşmasıyla bu cihazları taklit eden kötü niyetli saldırıların çoğaldığı görülmektedir.

Korsanlar Kişisel Cihazlarımızı Saldırı Silahi Olarak Kullanıyor!

NAC servislerinin, saldırı türlerini bilen ve saldırı senaryolarına hakim uzmanlar tarafından konfigüre edilmesi gerekir. Aksi halde, ağ, çeşitli açıklarla saldırıların ve bilgi hırsızlığının hedefi haline gelebilir ve onarılamaz tehditlere maruz kalabilir. Öte yandan özel ve kamusal kurum ve kuruluşlarda çalışanların kişisel cihazlarını daha çok kullanma eğilimleri de kurumların ağlarını doğrudan tehdit etmektedir. İnternetin bilinçsiz kullanımı, kişisel cihazlarımızı da kötü niyetli kişilerin saldırı silahı haline getirebilmekte, bu saldırılar kişi farketmeksizin gerçekleştirilmektedir.

FSB Teknoloji, olası her türlü senaryoya karşı aldığı önlemler ile kurumsal ağlar için etkin güvenlik çözümleri sunmakta ve hizmetlerini her an güncellemeye devam etmektedir. İhtiyaçlarınızı analiz ederek, size en iyi hizmet sağlayabilmemiz için destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.