spot_img

Google Adsense Nedir? Nasıl Kurulur?

Adsense Google’ın kurduğu ve Google’ın desteklediği bir iştirak sitesidir. Adsense sayesinde reklam verenler ve reklam vermek isteyenler bir araya gelmektedir. Bu reklam organizasyonu Google Adsense ile gerçekleştirilmektedir. Bir dijital varlığınız varsa, web sitesi ve YouTube hesabı gibi veya diğer Google platformları gibi Adsense üzerinden reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Adsense mal varlığı olanların mal varlığı üzerinden reklam göstererek para kazandırmayı hedefleyen bir platformdur. Adsense sayesinde varlık sahipleri, Google’a reklam veren kişilerin reklamlarını web sitesinden yayınlayabilir ve herhangi bir şekilde kişilerle muhatap olmadan sadece Google ile muhatap olarak bu işlemi gerçekleştirebilir.

Adsense Nasıl Kurulur?

Adsense kurmanın en basit yolu bir Gmail hesabına sahip olmanız olacaktır. Gmail hesabına sahip olduktan sonra Google’ın belirlediği şartlar doğrultusunda bir mal varlığınızın da olması gerekmektedir. Mal varlığınız olduktan ve Adsense programına katılım başvurusunda bulunduktan sonra, Google’ın onay sürecine tabi tutulmaktadır. Mal varlığınızı Google’ın onay sürecine soktuktan ve Google’ın onaylamasından sonra Google Adsense hesabınız başarıyla kurulmuş olacaktır. Google Adsense hesabınızı kurduktan sonra reklamlarınızı kolaylıkla yayınlayabilir ve bu yolda para kazanabilirsiniz.

Adsense Reklamcılığı Nedir?

Adsense Google’ın reklam platformu olan Ads’te reklam veren kişilerin reklamlarının gösterileceği, varlık sahibinin kontrol paneline denmektedir. Adsense reklamcılığı, Google’ın kurmuş olduğu bir platform olan Adsense üzerinden reklamların yürütülmesi ve Ads üzerinden gerçekleştirilmiş reklam verenlerin Adsense programına başvurmuş, mal varlıkları sahiplerini bir araya getirerek bu mal varlıklarının ve reklam verenlerin birbirinden habersiz bir şekilde buluşturarak birbirlerinin reklamlarını yayınlayıp, reklam sürecinin yönetilmesine denmektedir. Adsense reklamcılığı sayesinde mal varlığı olan kişiler herhangi bir reklam vermek isteyenle muhatap olmadan kolaylıkla reklam yayınlayabilir.

Google Adsense’ten Nasıl Para Kazanırım?

Google Adsesne’ten Para kazanmanın belli başlı yolları vardır, Bunlar ikiye ayrılır: Web sitesi sahibiyseniz veya Google’ın sahip olduğu Youtube üzerinden içerik üreticisiyseniz, Adsens üzerinden reklamlar yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Bu sistem, Google’ın şartlarını tabi tutulduktan sonra sizin reklam hesaplarınızın açılması ve onaylanması ile reklamlarınızın klik aldıkça sizin para kazandığınız bir sistemdir.

Web Sitesi Reklamcılığı

Web sitesinden para kazanma; Yüksek trafikli bir web sitesinin sahibiyseniz ve içerikleriniz özgün ve kaliteli ise, siz de Adsense hesabı oluşturup ve Google’ın vermiş olduğu kodu sitenize ekleyerek, Adsense reklamlarınızı başarıyla yayınlayabilirsiniz. Web sitesi üzerinden para kazanmanın yolu, reklamları yayınladıktan sonra sitenizi ziyaret eden kullanıcıların reklama tıklaması ile gerçekleşir ve tıklayan kullanıcılar Google tarafından belirlenir. Her tıklama başına size belli başlı bir ücret ödenir.

Youtube Reklamcılığı

Youtube reklamcılığı, yapmış olduğunuz içeriklerin Youtube’a yükledikten sonra Youtube’un izleme aralarına reklam sokması ile gerçekleştirilmektedir. Reklamlardan tıklama ve izleme olarak da para alabilirsiniz. Çünkü video reklamları olduğundan markaların bilinirliği kullanıcıların akıllarına kazınmış olacak ve tıklanma almasanız da siz gösterimden para kazanmış olacaksınız. Youtube hesabınızda reklam yayınlamak için kanalınızın YouTube’un belirlediği şartlarda olması gerek. Bunlar 1000 abone ya sahip olmanız ve 4000 saat izlenme süreniz olmasıdır. Google bu şartları koyarak gerçekten içerik üreticilerine belirleyip bu içerik üreticilerine kaliteli reklam vererek kaliteli içerik üretmelerini sağlamayı hedeflemiştir veya sürekli bu işi yapmayan kişilerin bu yoldan para kazanmasını engellemiştir.

Google Adsense Ne Kadar Kazandırıyor?

Google Adsense’in, kazandırma biçimi tabii ki sektör, tıklama maliyeti, tıklama değerleri, izlenme süresi, video uzunluğu ve bir sürü değişkenlere göre değişebilmektedir. Para kazanmak için ne kadar çok trafik sağlarsanız o kadar fazla kazanma şansınızın olduğu söylemek çok da yanlış olmayacaktır veya ne kadar fazla Youtube izlenmesi alırsanız o kadar fazla kazanma şansınız vardır. Tabii ki çocuklara özel bir içerikle bilgi veren içeriğin kazandırdığı para oldukça farklıdır. Kazanç, sektörler arası oldukça değişkenlik göstermektedir.

Deneme yanılma yoluyla ve trafiğinizde ki oranla, siz de ne kadar kazanacağınızı belirleyebilirsiniz ama kesin olarak bir meblağ veya bir skala bulunmamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

Sosyal medyadan bizi takip ederek, haberlere, sosyal içeriklere ve hakkımzda daha fazla detaya sahip o

spot_img