BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN

info@fsbteknoloji.com /  +90 0312 417 03 72

Doğrudan Bağlı Depolama olarak açımlanabilecek DAS hizmeti, tek bir bilgisayar için harici aygıtlarla yapılan bir fiziksel yedekleme yöntemidir. HDD ya da SSD ile doğrudan bilgisayara bağlanarak yedekleme yapılır. Sunucuda bulunan disk sürücülerine SCSI bağlantıları kullanılarak gerçekleştirilir.

DAS yedeklemesi, kurumlar için bir sunucuya direkt olarak bağlanan harici bir depolama kasası ya da çeşitli depolama aygıtları yoluyla konfigüre edilebileceği gibi, bireysel masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda da uygulanabilir.

DAS yapılandırması, SAN ve NAS yedeklemelerine göre daha uygun maliyetli çözümler sunmaktadır. Bununla beraber network üzerinde çalışmadığı için network tabanlı saldırılara daha güvenlidir ve kullanılan depolama aygıtlarına bağlı olarak daha hızlıdır. Ancak, olası donanım arızalarına karşı ekstra önlem alınması, mümkün mertebe en yüksek kalitede donanım kullanılması gerekmektedir.

Yedekleme ihtiyacınıza operasyonel gerekliliğinize uygun olarak analiz edebilmemiz için destek ekibimizle iletişime geçebilir, çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.