BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN

info@fsbteknoloji.com /  +90 0312 417 03 72

Google Analytics, web sitenizdeki kullanıcı etkinliğine detaylı raporlama sağlayan bir Google servisidir. Bu raporlamada kullanıcıların demografik ve sosyolojik bilgileri de yer almaktadır. Google Analytics, web sitenizden toplandığı verileri dört düzeyde inceler:

Kullanıcı düzeyi
Oturum düzeyi
Sayfa görüntüleme düzeyi
Etkinlik düzeyi

Google Analytics’in temel çalışma prensibi, işletme ya da site sahiplerine etkin raporlama sunarak, işlerini geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Sadece web sitenizi ziyaret eden kullanıcı sayısını bilmeniz, herhangi bir aksiyon almanıza olanak tanımaz. Ancak ziyaretçilerinizin demografik ve sosyolojik verilerine hakim olursanız, pazarlama kampanyalarınızı etkin bir şekilde yönlendirebilir, işletmenizin hizmetleri ya da ürünleriyle ilgilenen yüksek öncelikli potansiyel müşterilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Google Analytics’te görüntülenebilecek iki temel veri türü vardır:

Kullanıcı Edinme Verileri
Kullanıcı Davranışı Verileri

Kullanıcı edinme verileri, kullanıcılarınıza ilişkin yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi nitelikli veriler sağlar. Ayrıca nasıl bir yönlendirmeyle web sitenize giriş yaptıklarını belirtir. Bu sayede ziyaretçilerin organik arama yoluyla mı yoksa başka bir yönlendirme yoluyla mı geldiklerini görebilirsiniz. Bu veriler dijital pazarlama stratejisine dinamik bir gelişim sağlar.

Kullanıcı davranışı verileri ise, kullanıcının web sitenizde ne kadar vakit geçirdiklerini, sitenizde ziyaret ettikleri sayfaları ve sitenizde en çok dikkat çeken sayfaları analiz etmenize olanak tanımaktadır.

FSB Teknoloji bünyesinde istihdam edilen reklam uzmanları, verilerin nitelikli analizini sağlayarak pazarlama stratejinizi doğru bir şekilde konumlamanızı sağlar. Böylece yüksek maliyetlerden ve zaman kaybından kurtularak, verimli bir süreç ortaya çıkmış olur.