BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN

info@fsbteknoloji.com /  +90 0312 417 03 72

Veri analizi, dijital pazarlama sürecinin en karmaşık aşamalarından biridir. Verinin sınıflandırılarak veri kirliğinin önüne geçmek ve nihai sonucu analiz etmek zorlu bir süreç gerektirmektedir. Google Data Studio, bu zorlu süreci kolaştıran bir Google servisi olarak karşımıza çıkıyor. Google Analytics 360 Suite’in bir parçası olan Data Studio, analitik verileri görselleştirerek etkin ve kolay çözümlenebilir bir rapor sunar.

Çözümlenebilirlik ve paylaşılabilirlik hizmetlerinin yanı sıra her varlığa göre özelleştirilebilir veriler sunan Data Studio, çubuk grafikler, çizelgeler ya da çizgi grafikler olarak görüntülenebilir, yazı tipleri ve renkleri özelleştirilebilir ve kurumsal logo eklenebilir raporlar üretmenize olanak tanır.

Google Data Studio aracılığıyla üretilen raporlar dinamik özellikler taşımaktadır. Bu sayede veri kaynağında bir güncelleme meydana gelirse, güncellemiş veriler rapora otomatik olarak işlenir. İsteğe bağlı olarak raporlar üçüncü kişilerle paylaşılabilir ve bu kişilerin raporlarda değişiklik yapmalarına izin verilebilir.

Google Data Studio, Google Dokümanlar ve Google E-Tablolar ile entegre çalıştığından, iş ortakarınızla ya da çalışanlarınızla raporları kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey “Paylaş” butonuna tıklamaktır.