BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN

info@fsbteknoloji.com /  +90 0312 417 03 72

Yeni Google Analytics çözümlerinden biri Google Surveys’in piyasaya sürülmesiyle beraber, tüketici araştırmalarında farklı bir döneme girilmiş oldu. Kullanıcı ilgilerine ve cihaz türlerine göre hedeflenebilen anketler, hızlı ve güvenilir görüşler edinmenin bir yolu olarak görülüyor.

En fazla on sorudan oluşan anketler tasarlandıktan sonra, katılımcıların demografileri seçilerek, sorular üçüncü taraf sitelerde yayımlanmaya başlıyor. Ardından verilerin geri dönüş ve analiz süreci izleniyor.

Google, tüketiciyi çeşitli ödüllerle anketlere katılmaya davet ettiğinden, geri dönüş oranı da hatrı sayılır bir düzeyde oluyor. Anketlerde çoktan seçmeli ya da derecelendirmeli sorular kullanabiliyor. Ayrıca ankete başlamadan önce kullanıcının ankete uygun olup olmadığının anlaşılması adına bir dizi profil sorusu soruluyor. Anket profiline uymayan kullanıcılar bu aşamada eleniyor.

Geleneksel tüketici anketlerinin pazarlama endüstrisindeki faydası dikkate alındığında, dijital tüketici anketlerinin de aynı performansı sağlayacağı bir gerçek olarak karşımıza ancak maliyet ve zaman kaybını önlemenin birinci adımı bu anketlerin iletişim uzmanları tarafından oluşturulmasını ve verilerin yine profesyoneller tarafından değerlendirilmesini zorunlu kılıyor.

Nitelikli bir pazarlama stratejisi oluşturmak, işletmenize ivme kazandırmak için destek birimimizle iletişime geçebilir, hizmetlerimize ilişkin bilgi edinebilirsiniz.