BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN

info@fsbteknoloji.com /  +90 0312 417 03 72

İçerik yönetimi, herhangi bir formatta bilginin toplanması, iletilmesi ve yönetilmesi sürecine verilen genel addır. Bu terim tipik olarak, içerik üretiminden depolamaya ve içeriğin silinmesine kadar olan bütün süreci kapsar. Söz konusu içerik metin, görsel, video ya da ses formatında olabilir. Çağımızda içerik, bir markanın ya da kurumun saygınlığını, değerini belirlemekle beraber tüketicide marka bilinirliğini yaratmak yolunda büyük önem taşımaktadır.

Öte yandan, içeriğin tüketiciye ulaştırılması için özel ya da açık geliştirmeye sahip içerik yönetimi yazılımları, içerik yöneticisine planlı bir yapı ve kurallar tanır. Dijital içerik yönetimi önceliklerin belirlenmesine, ayrıntılı standartlar tanınmasına, içerik sahipliğinin özelleştirilmesine ve erişim kontrolünün sağlanmasına olanak sağlar.

Hemen hemen her içerik kategorisi için uygun bir yönetim aracı bulunmaktadır.

Sosyal Medya İçeriği Yönetimi
Sosyal medya içeriği yönetim araçları, tanımlanmış hedeflerle organize bir sosyal medya pazarlama stratejisi oluşturulmasına, bu stratejinin tüketici üzerindeki etkisinin analizine olanak tanır. Sosyal medya içeriğinin yönetimine ilişkin Sprout Social, Google Analytics, BuzzSumo gibi araçların yanı sıra çeşitli premium araçlar da bulunmaktadır.

WEB İçeriği Yönetimi
Web içeriği yönetimi, web sayfaları oluşturmak, yönetmek ve görüntülemek için kullanılır. Bir web içeriği yönetim sistemi, kurumlara, web programlama hakkında bilgi olmaksızın neredeyse sıfırdan bir web sitesi oluşturma ve bunu yönetme imkanı tanır. WEB İçeriği Yönetim Sistemleri’nin değeri, iç SEO ve dış SEO ile ölçülebilir. İçerik kadar kodlama yapısı da büyük önem taşımaktadır.

Mobil İçerik Yönetimi
Mobil içerik yönetimi, akıllı telefonlar, tabletler ve diğer mobil cihazlardaki kurumsal verilere güvenli erişim sağlar. Mobil İçerik Yönetimi’nin ana bileşenleri, dosya depolama ve paylaşmadır.

Kurumsal İçerik Yönetimi
Kurumsal içerik yönetimi sistemleri, işletmelerin verileri etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur. Kurumsal içerik yönetimi sistemlerinin bileşenleri, sürüm kontrolü, yönlendirme, arşivleme, içerik yönetimi ve güvenliğin yanı sıra erişimi kolaylaştırmak, krizlere etkin bir çözüm sunmak, iş yükünün asgari düzeye indirmeye yönelik ciddi oranda fayda sağlar.

İçerik yönetimi, sağlık hizmetlerinde, devlet kurumlarında ve belirli raporlama şartlarına ihtiyaç duyan diğer sektörlerde temel bir önceliktir. Ayrıca şeffaflığın kritik olduğu finans endüstrisinde, kalite kontrolünün önem taşıdığı imalat sektöründe büyük önem taşımaktadır.
Orta ölçekli ve büyük ölçekli kuruluşlar, paylaşılan kaynaklara sahip çeşitli bölgesel internet yayınlarını korumayı ya da farklı iş birimleri arasındaki organizasyonu geliştirmeyi de öngördüklerinden, karmaşık içerik yönetimi sistemlerine ihtiyaç duyarlar.

İhtiyaçlarınız, kuruluşunuzun geleceği için en uygun içerik yönetim sistemini belirlemekte büyük rol oynar. Doğru olanı seçmenin ilk adımı, piyasada mevcut olan alternatiflere hakim olmaktan geçer. FSB Teknoloji bünyesinde istihdam edilen içerik uzmanları, 13 yıllık kurumsal tecrübeyle işletmenizin geleceğine yön verirken en büyük destekçiniz olacak.