BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN

info@fsbteknoloji.com /  +90 0312 417 03 72

Google gibi arama motorları, kullanıcı deneyimini ön planda tutmak adına zararlı bilgi ya da veriler içeren dijital varlıklar için ceza algoritmaları geliştirmektedir. Bu algoritmalar, zararlı olarak nitelendirilen varlıkların cezaya maruz kalmaları durumunda arama yoluyla gelen trafiği tamamen kesmektedir.

Bilhassa Google’ın site yayımcıları için oluşturduğu kuralların dışına çıkan, hileli ya da yanlış SEO çalışmaları yapan sitelerin bu türden cezalara çarptırılması yaygındır. Bir araştırmaya göre Google, ayda en az 400.000 web sitesini manuel spam cezasına çarptırmaktadır.

Bununla beraber, haberdar olmadığınız, bazen rakipleriniz tarafından dijital varlığınıza yönelik yapılan Anti-SEO çalışmaları da Google Manuel Spam cezasına maruz kalmanıza sebebiyet verebilir.

B2B pazarlamacılarının %57’lik bir kısmı SEO’nun, dolayısıyla organik arama trafiğinin en etkin pazarlama yöntemi olduğu konusunda hemfikirdir. Geleneksel pazarlama kanallarından elde edilen dönüşüm oranı %1.7 civarındayken, arama motoru pazarlaması ile elde edilen dönüşüm oranı %14.6’ya yakındır. Dijital varlığınızın manuel spam cezası alması, bu dönüşüm oranını tamamen kaybetmeniz anlamına gelir.

FSB Teknoloji bünyesinde görev alan uzmanlar, Google tarafından verilen Manuel Spam cezasının kaynağını inceleyerek, bu cezanın kaldırılması, herhangi bir Anti-SEO tehdidi mevcutsa, bu tehdidin giderilmesi için titizlikle çalışmaktadır.