BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN

info@fsbteknoloji.com /  +90 0312 417 03 72

Ağa Bağlı Depolama olarak açımlayabileceğimiz NAS servisi, birden fazla kullanıcının, merkezi bir depolama sisteminden veri edinmesini sağlayan özel bir depolama alanıdır. LAN (Yerel Ağ) üzerinde bulunan kullanıcılar, bu depolama servisine, standart bir Ethernet bağlantısı üzerinden erişir. NAS cihazlarında genelde bir klavye ya da ekran bulunmaz; sistem tarayıcı tabanlı bir programla yapılandırılır ve yönetilir.

Her NAS yapılandırması, benzersiz bir IP adresi ile hizmet verir ve bağımsız bir ağın parçalarını oluşturur. NAS konfigürasyonunun profilini inceleyecek olursak karşımıza üç ana faktör çıkar:

Erişim Kolaylığı
Yüksek Kapasite
Düşük Maliyet

NAS konfigrasüyonu, depolama işleminin tek bir yerde toplanması, sistemli arşivleme, yedekleme, bulut katmanı oluşturma gibi imkanları da beraberinde getirmektedir.
SAN depolama konfigürasyonu temelde veritabanı depolama için hizmet verirken; NAS servisi, ses dosyaları, video dosyaları, web site klasörleri, metin dosyaları, MS Office belgeleri gibi birimlerin depolanmasında etkin bir rol oynamaktadır.

NAS servisi, bilhassa uzakta bulunan ve farklı zaman dilimlerinde çalışan ekiplerin etkin bir çalışma sistemi oluşturabilmelerine olanak tanır. Böylece ortak çalışmaya katkı sağlayarak, zamandan tasarruf edilmesini de kolaylaştırır.

NAS servisi, büyük işletmelerde, home officelerde ya da küçük işletmelerde kullanılmak üzere çeşitli konfigürasyonlarla kurgulanabilir. Kurumsal konfigürasyonlar genellikle en az dört disk yuvası ve ileri teknoloji depolama aygıtlarına ihtiyaç duymaktadır.

FSB Teknoloji, 13 yıllık kurumsal tecrübesiyle tüm yedekleme taleplerinize uygun maliyetli, maksimum güvenlikli ve hızlı çözümlerle yanıt vermektedir.