info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372

Veri Merkezi Hizmetleri

Veri Merkezi Hizmetlerimiz ile projeleriniz için gereken tüm çözümlere sahibiz.

4 şehrimizde bulunan kabinlerimiz ile Türkiye lokasyondan hizmet veriyoruz.

Hemen İletişime Geç

Veri Merkezi ya da daha sık kullanılan ismiyle datacenter bir işletmenin bilgi teknolojisi operasyonlarını ve ekipmanlarını merkezi hale getiren, verilerin toplanması, işlenmesi, saklanması ya da dağıtılmasına imkan sağlamak için bilgisayar ve ağ donanımların yoğunlaştırıldığı hizmet merkezidir.

Bilgisayarın çıktığı andan itibaren var olmaya başlayan veri merkezi bilgi işlem ve depolama kaynakları ile uygulamaların ağına dayanıklıdır. Zaman içerisinde büyük bir değişime ve farklılığa uğradı.

Veri ve uygulamaların olduğu her yerde bulunan veri merkezi altyapı, geleneksel şirket içi fiziksel sunucu, çoklu bulut ortamında uygulamalar, fiziksel altyapı havuzları iş yüklerini destekleyen sanallaştırılmış alt yapıya doğru kaymış durumdadır.

Dedicated Sunucu Kiralama
Dedicated Sunucu Kiralama

Fiziksel sunucularımızı aylık yada yıllık bazda kiralayabilirsiniz. İhtiyacınız olan işletim sistemi , kontrol paneli gibi bileşenleri de sunuyoruz.

Bulut Sunucu Kiralama
Bulut Sunucu Kiralama

VMware altyapısına sahip tamamı SSD disklerden oluşan bulut sunucularımız aynı gün teslim edilmektedir. İşletim sistemi seçiminizi ve sunucu paketinizi seçmeniz yeterlidir.

Kurumsal Hosting
Kurumsal Hosting

Web siteniz için en üst düzeyde performansa sahip ve periyodik olarak yedeklenen kurumsal hosting paketlerimizle web siteniz sadece bir kaç saniye içinde açılmaktadır.

Kurumsal E-mail Hosting
Kurumsal E-mail Hosting

Yüksek inbox oranı , spam filtresi ve virüs koruması ile premium düzeyde bir mail deneyimi yaşamanız mümkündür. Mail hosting paketlerimizde çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Alan Adı Tescili
Alan Adı Tescili

50' den fazla alan adı uzantısını sadece bir kaç dakika içinde tescil edebiliyoruz. Domain register işleminden sadece bir kaç dakika sonra web siteniz için hostinginiz çalışmaya başlayacaktır.

SSL Sertifikası
SSL Sertifikası

Basit düzeydeki sertifikalardan en üst düzeydeki sertifikalara kadar her ihtiyaca uygun onlarca SSL Sertifikasını firmamızdan temin edebilir kurulum hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Veri Merkezi Hizmetleri

Tasarımları eşsiz olsa da genellikle kurumsal ya da internet bağlantılı olarak sınıflandırılır. İnternet bağlantılı veri merkezi daha az uygulamayı destekler tarayıcı tabanlıdır aynı zamanda bilinmeyen kullanıcılara sahiptir.

Daha az sayıdaki kullanıcıya hizmet veren kurumsal veri merkezi ise kullanıma hazır olanlardan özel uygulamalara kadar birçok farklı uygulamayı bünyesinde barındırır.

Tasarlanma nedeni bilgi teknolojileri dünyasında;

 • Elektronik posta ve dosya paylaşımı
 • Verimlilik uygulamaları
 • Müşteri ilişkileri yönetimi
 • Kurumsal kaynak planlaması
 • Büyük veri
 • Yapay zekâ ve makine öğrenimi
 • İletişim ve işbirliği hizmetleri gibi işletme uygulamalarını ve faaliyetlerini desteklemek içindir.

Etkin Ve Güvenilir

7 gün 24 saat çalışan binlerce küçük ama çok güçlü sunucu ile güvenliği, güvenilirliği ve bilgileri kuruluşlar açısından hayati öneme sahiptir. Anahtarlar, yönlendiriciler, güvenlik cihazları, sunucular, depolama sistemleri uygulama dağıtım denetleyicileri ve çok daha fazlasını kapsar.

Depolama yapmak ve işletmenin sürekli çalışması için hayati öneme sahip kritik sistemleri yönetmek için bilgi teknolojilerinin ihtiyaç duyduğu bileşenlerdir. Bu yüzden etkinliği, sürekli geliştirilmesi ve güvenilirliği ile güvenliği işletmeler için öncelikli konumdadır.

Veri Merkezi Hizmetleri;

 • Devlet kurumları
 • Eğitim Kurumları
 • Finansal kurumlar
 • Telekomünikasyon şirketleri
 • Perakendeciler
 • Çevrimiçi bilgi tedarikçileri
 • Sosyal hizmetleri veren kurumlar
 • Veri üreten ya da kullanan kuruluşlar tarafından bir ihtiyaç olarak kullanılmaktadır.

Global Standartlar

Veriye güvenilir ve hızlı erişimin sağlanamaması ana hizmet sunumunda sorunlara ve gelir ya da müşteri memnuniyeti kaybına neden olur. Global standartlarda sunduğumuz veri merkezi hizmetleri ile ilgili detaylı tüm bilgileri bize ulaşarak öğrenmek mümkündür.

İşletmelerin bilgi işlem altyapısını ilgili veri merkezinde barındırma hizmeti sağlıyoruz. Başlangıç yatırımı yapmadan istenen büyüklükte altyapıyı anında kullanmaya başlayan işletmeler yazılımlarına ve uygulamalarını çok daha hızlı geliştirebiliyor.

Merkezde barındırılan altyapının ölçeği talebe bağlı olarak arttırılıyor ya da azaltılıyor. Hizmet olarak altyapı adıyla bilinen veri merkezi hizmetleri sayesinde herhangi bir fiziksel sunucu ya da cihazlara yatırım, sanallaştırma lisansları ya da yönetim maliyeti gibi sorunlardan kurtarıyoruz.

Her türlü kaynak ve kapsam isteğe göre ayrı bir hizmet birleştirme olarak sunulur böylelikle ihtiyaç olan kapsam gereken süre için kiralanır.  İşletmeler kendi yazılımlarını ve uygulamalarına odaklanırken altyapının sorumluluğunu biz üstleniriz.

IAAS (ınfrastructure as a service) temel olarak sunucular, güvenlik cihazları depolama sistemleri veri merkezinden barındırmaya kapsamaktadır.

Bulut Tabanlı

İşletim sistemlerinin ve uygulama geliştirme araçlarının uzaktan yönetilmesi halinde hizmet olarak platform (PaaS), geliştirilen uygulamaların eklenmesi halinde de hizmet olarak yazılım (SaaS) iş modelleri oluşturuyoruz.

%100 bulut tabanlı ve uzaktan yönetilebilir güvenlik çözümleri sunuyoruz. Sağladığımız birçok avantaj bulunmaktadır;

 • Alınan tüm hizmetler vergiden %100 düşülür.
 • Altyapı çözümleri hizmet olarak sunulduğundan dolayı anlık olarak ne kadar kullanılırsa o kadar ödeme yapılır.
 • Bilgi işlem altyapısı yerine kuruluşun temel faaliyet alanına odaklanılarak zaman kazanılır.
 • Altyapı yatırımı yapmaya gerek kalmaz ve böylelikle ayrılan bütçe farklı alanlarda değerlendirilir.
 • IaaS ile olağanüstü durumlarda işe devam ederek yüksek maliyetler dan kurtulma imkanı sağlanır.
 • Tüm uygulamalar ve güncellemeler dakikalar içerisinde hayata geçirilir.
 • Altyapının istikrarı ve ayakta kalma süresi SLA kapsamında her zaman güvence altındadır böylelikle bakım ve destek maliyetleri ortadan kalkar.
 • Yüksek güvenlikli veri merkezi 7 gün 24 saat konusunda uzman ekibimiz tarafından denetlenir. Bu sayede herhangi bir siber saldırı problemi yaşanmaz. Saldırı anında tespit edilerek bertaraf edilir.

Türkiye’nin En Gelişmiş Veri Merkezi Hizmetleri

Kesintisiz çalışma süresini ve güvenilirliği öncelik olan kurumsal müşterilerimiz için eşsiz yapısının yanı sıra sahip olunan teknoloji deneyimli ekip sertifikasyonlar ile Türkiye’nin en gelişmiş veri merkezi sunuyoruz.

En yüksek derecede fiziksel korumalı donanım/ sunucu barındırma tesisini sunuyoruz. Koruma seviyesini, veri merkezi altyapısını genel tasarımı, binanın mimarisi ve yerleşimi ile sağlıyoruz.

Ölçeklenebilir bir tasarıma sahip olan veri merkezi modülleri soğutma, güç, yangın önleme ve fiziki güvenlik sistemleri ile kendi altyapısına sahip. Kompleks şeklinde bilgi teknolojisi iş süreçlerine sahip olan işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak için planlı çalışmanın yanı sıra aynı zamanda özel kontrollerin değerini çok iyi biliyoruz.

Bundan dolayı veri alanları ve veri merkezi hizmetleri ile bağlantılı tesisler fiziksel olarak ayrı konumlandırılır.

Yepyeni Bir Yaklaşım

Tesislere erişimi yönetmek adına çift faktörlü kimlik doğrulama ve biyometrik kontroller uygulanır. Sürekli artan bilgi teknolojileri ve ağ gereksinimlerine kurumların dijital dönüşümü ile birlikte üstün hizmet kalitesi ile cevap veren tasarımlar sunuyoruz.

Veri Merkezi Hizmetleri anlayışına yepyeni bir yaklaşım getiriyoruz.

 • Her şartta kesintisizlik ve yüksek güvenlik sunuyoruz.
 • Ölçeklenebilir tasarımlarımız sayesinde esnek hizmet kapasitesi sağlıyoruz.
 • Güçlü hizmet üstün performans ve benzersiz konum sunuyoruz.
 • Yüksek çevre duyarlılığı ve güvenli operasyon sağlıyoruz.

Data Center çözümleri kurumlar için önem verilen konu sistem ve verilerin güvenliği ile işin sürekli değildir. Bu ancak iyi bir veri merkezi güvenli donanım altyapısı, ileri teknoloji bir kesintisiz internet erişim altyapısına sahip olması ile gerçekleşir.

Operatör bağımsız veri merkezi altyapısı ile önemli erişim ağlarını bir araya getirerek, farklı internet erişim seçenekleri hizmet alma imkanı sağlayan data center alt yapımızda birçok carrier firmanın yurt içi ve yurt dışı dark fiber bağlantısı bulunur.

Bu özelliğimiz ile rakiplerimizden kolaylıkla ayrılıyoruz. Sunduğumuz veri merkezi hizmetleri, farklı boyutlarda sunucu barındırma, kuruma özel tabii özel kafes kiralama servis seçeneklerinin yanı sıra kullandığın kadar öde gibi birçok avantaj ile birlikte sunuyoruz.

Doğru Tasarım Ve Uzmanlık

Veri merkezi yedekte enerji altyapısı, ileri teknoloji soğutma sistemleri ile çalışan yangın algılama ve söndürme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda veri merkezinde tam donanımlı elektronik güvenlik sağlanır.

Müşterilerin sistem ve veri güvenliği sağlandığı gibi 7 gün 24 saat kesintisiz uzman ve hızlı destek sunulur. Donanım altyapısı ile birlikte tüm İSO belgelerine sahip olan veri merkezi kurumsal müşterileri kendi seçenekleri internet erişimi ve noktadan noktaya bağlantılar ile servislerini çalıştırabiliyor.

Tecrübemiz, sayısız projelerimiz, marka deneyimlerimiz ve paylaştığımız ile veri Merkezi projeleri ile rektör aktörlerinin yanındayız. Doğru tasarım ve uzmanlığımız ile kaynakları etkin kullanarak fark yaratıyoruz.

Proje çiziminden teslime kadar tüm süreçte işi takip ederek tasarımın doğruluğunu güvence altına alıyoruz. Bakım hizmetlerimiz sayesinde veri merkezi sistemlerimiz sorunsuz şekilde çalışıyor. Alanında profesyonel olan teknik ve konusunda uzman tecrübeli personelimiz ile hizmet veriyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetlerimizi Mutlaka İnceleyin

Kurumsal Kimlik Çalışmanız Var mı?

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X