Sosyal Medya Reklamları İle Bilinir Olun - Fsb Teknoloji 
info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları ile hızlıca bilinir olun.

Popüler sosyal medya mecralarında yapılacak olan reklamlar ile yeni müşteriler elde edebilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

Sosyal medya; çok sayıda kullanıcı ve izleyiciyi hedefleme kolaylığı sağlar ve bu yüzden dijital reklamcılık, sosyal medyayı en büyük merkez olarak kullanır. Sosyal medya platformlarında görüntülü, yerel ve video reklamlar, oldukça yaygındır.

Markanızı oluşturmak, satışlarınızı artırmak ve web sitenizin trafiğini artırmak için, hedef kitlenizle bağlantı kurmanın, en önemli yollarından biri sosyal medya reklamları kullanmaktır.

Facebook Reklamları
Facebook Reklamları

Çok büyük bir kitlenin kullandığı Facebook platformunda yapılacak reklamlar doğru hedef kitle ve iyi bir strateji ile ciddi dönüşüm almanızı sağlayacaktır. Facebook mutlaka olmanız gereken bir platformdur.

Instagram Reklamları
Instagram Reklamları

Dünyada en çok kullanılan platformlarından biri olan Instagram reklamları satışları artırmanın en önemli yollarından biridir. Web sitesi bile olmadan sadece Instagram ile ciddi satış yapan firmalar bulunuyor.

LinkedIn Reklamları
LinkedIn Reklamları

İş dünyasından profesyonelleri buluşturan bir mecra olan LinkedIN'de reklam yayınlamak harika sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir. Doğru kitlelere reklam göstererek ciddi dönüşümler elde edilebilir.

Sosyal Medya Reklamları Türleri Nelerdir?

Sosyal medya platformlarında yayınlanan reklamlar; ücretli sosyal medya reklamları ve organik sosyal medya reklamları olarak iki türdür. Ücretli reklamlar; yerel reklamlar olarak anılır ve tanıtılan gönderilerden yararlanmaları ve hedef kitleleri kullanarak, belirli kişilere ulaşmak amaçlanır.

Organik sosyal medya reklamları; gönderilerde, videolarda ya da hikayelerde, bir ürün ya da hizmet hakkında ağızdan ağıza pazarlama biçimini kullanır. Organik sosyal reklamlar; sadık bir marka takibi oluşturmak için kusursuzdur ve markalar, işletmeleri hakkında kolayca geri bildirim alabilirler.

İşletmeniz, markanız, ürün ya da hizmetleriniz için, sosyal medya reklamları kullanarak; marka bilinirliğinizi artırabilir, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını, profesyonel şekilde gerçekleştirebiliriz.

 

Organik Sosyal Medya Reklamlarına Neden Önem Veriyoruz?

Organik sosyal medya; işletmeler ve markalar üzerinde, tüm kullanıcıların akışlarında, birbirleriyle paylaştığı ücretsiz içerikleri gösterir. Bunlar gönderiler, videolar, hikayeler, fotoğraflar olabilir.

Markanız için; hesabınıza organik olarak gönderi paylaştığımızda, onu görecek kullanıcılardan bazı hareketler bekleriz.

 • Takipçilerinizin organik yüzde oranı
 • Takipçilerinizin takipçileri
 • Kullandığınız herhangi bir hasthtag’i takip eden kişiler

Takipçilerinizin yüzdesi, organik erişiminizi ifade eder. İnsanlar, yayınınızı paylaştığında, takipçilerinizin takipçileri oluşmaya başlar. Böylece müşterilerinizle, geniş ölçekte bir bağlantı kurmanıza yardımcı oluruz.

 

Sosyal Medya Reklamları İle Hedefinize Ulaşmanızda Nasıl Yardımcı Oluruz?

Web sitelerinde trafiği artırmak, dönüşümleri oluşturmak, marka bilinirliğinin ön plana çıkarılması, marka kimliğinin oluşturulması, pozitif marka ilişkileri yaratmak için, sosyal medya pazarlaması, uzmanlarımız tarafından, profesyonelce kullanılır.

Hedef kitlenizin, sosyal medya ağlarında büyük ve bağlı olması, listenizdeki tüm pazarlama hedeflerinize ulaşmanızı daha da kolaylaştırır. Bunun için bazı uygulamalar gerçekleştiririz.

 • Sosyal medya içerik planlaması: Hedef kitlenizin ilgisini çekecek içerik fikirlerini, beyin fırtınası yaparak oluşturan reklam uzmanlarımız; anahtar kelime araştırması ve rekabetçi araştırma yaparak, sosyal medya katılımını artırmak için çalışır.
 • Harika sosyal içerikler: Düzenli olarak gönderi paylaşır ve ideal müşterilerinizin, yararlı ve ilginç bulacağı, değerli bilgiler sunarız. Bu bilgiler; sosyal medya resimleri, videolar, infografikler olabilir.
 • Tutarlı marka imajı: İşletmenizin marka imajını, çeşitli sosyal medya platformlarında göstererek, güvenilir ve tutarlı olmasını sağlarız.

Tüm bunların yanında sosyal medya reklamları, sadık bir takipçi oluşturmak için mükemmeldir. Verileri izlemek için Analytics kullanır ve bunu en iyi reklam stratejisini oluşturmak için kullanırız.

 

Sosyal Medya Reklamlarını Nasıl Kullanırız?

Sosyal medya pazarlamanızı büyütmek için, dikkate alacağınız en önemli nokta olan sosyal medya reklamları; sizi takip edenlerden, daha geniş bir kitleye hitap etmenizi sağlar.

Bu sayede reklamlarınızı, tam olarak kime gösterebileceğimizi belirleriz. Hedef kitleler oluşturmak, demografiye göre reklam oluşturmak, ilgi alanlarına ya da davranışlara dayalı reklam oluşturmak, reklamlarınızın gücünü daha da artırır.

Aynı anda birçok sosyal medya reklam kampanyası yürütebilir, toplu değişiklikler yapabilir, süreçleri otomatikleştirebilir ve reklamlarınızı optimize etmek için, çeşitli sosyal medya reklam araçları kullanabiliriz.

 

Sosyal Medya Reklamcılığının En İyi Kullanım Alanları Nerelerdir?

Sosyal medya reklamcılığı; sosyal ağ sitelerine reklam yerleştiren, dijital bir reklam türüdür. Markalaşma ya da yanıt almaya odaklanır. Ücretli ve organik reklamlar olarak iki türü vardır ve organik reklamlarda nakit para harcaması yoktur. Ancak çok büyük emek ister.

İki reklam türü arasındaki temel fark ise, pazarlamacının hedef kitleye nasıl ulaştığı olacaktır. Etkili sosyal medya stratejisi, iki reklam türü arasında, önemli bir denge kurar. Bu konuda hizmet veren stratejistlerimiz, iki taktik arasında en iyi dengeyi bulana kadar, ince ayarlamalar yaparak çalışır.

Tüm reklamlar; markalaşma ve yanıt alma arasında kombinasyon sağlar. Bu yüzden bu platformlardaki reklamlar, 3 temel amacı güder:

 • İşletmenin markasını tanıtmak
 • İşletmenin sosyal medyadaki varlığını tanıtmak
 • Sosyal medya kullanıcılarını, işletmenin web sitesine yönlendirmek

Stratejistlerimizin nihai hedefi yeni müşteriler ve yeni gelirler yaratmaktır. Bu yüzden; sosyal medya reklam kampanyalarının faydalı olup olmadığına karar vermek, işletmenin inisiyatifindedir. Biz bu inisiyatifi, en iyi yatırım getirisi getirecek kampanyayı oluşturmak için kullanırız.

 

Ücretli Sosyal Medya Reklamlarını Nasıl Kullanırız?

Ücretli sosyal medya reklamları; markaların içeriklerinin, ilgilenme olasılığı yüksek olan belirli yeni kitlelerle, organik içeriklerini artırarak ya da benzersiz reklamlar tasarlayarak paylaştırmak için Facebook, Linkedln, Twitter, Youtube gibi platformları kullanılır ve bu platformlarda para ödenir.

Markalar için ücretli sosyal medya reklamlarını şu amaçlar için kullanırız:

 • Marka bilinirliğini artırarak, yeni takipçiler çekmek
 • En yeni fırsatları yakalayarak, içerikleri ve etkinlikleri tanıtarak
 • Yeni müşteri portföyü oluşturarak
 • E-ticaret satışları da dahil olmak üzere dönüşümleri artırarak

Sosyal medya reklamları konusunda zorlanıyor ve profesyonel destek istiyorsanız; reklam stratejistlerimiz ile iletişime geçebilir ve reklamlarınızı hedef kitlenize daha kolay ulaştırabilirsiniz.

 

Organik ve Ücretli Sosyal Medya Reklamlarının Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Organik ve ücretli sosyal medya reklamlarının kendine göre hem dezavantajı hem de dezavantajları bulunur. Organik sosyal medya stratejisi, müşterinizleriniz ya da hedef kitlenizle olan ilişkinizi beslemeye yarar.

 • İnsanların vakit geçirdiği yerlerde, markanızın varlığını korur ve büyütür.
 • Mevcut müşterileri destekler ve elinizde tutmanızı sağlar.
 • Ne hakkında olduğunuzu onlara göstermenize ve yeni müşterilere dönüştürmenize yarar.

Bunun yanında organik sosyal reklamlar; iş hedeflerine ulaşmanızda çoğunlukla yavaş çalışır ve teknik olarak ücretsiz olmalarına rağmen, doğru işlemlerin yapılabilmesi için çok zamana, deneyime ve denemeye ihtiyaç duyar.

Bununla birlikte ücretli sosyal reklamlar; yeni müşterilerle ya da izleyici üyeleriyle nasıl bağlantı kurduğunuzu gösterir.

 • Daha fazla insana ulaşabilir
 • İdeal müşterileriniz daha kesin şekilde hedefleyebilir
 • İşletme hedeflerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda organik faaliyet, ilişki kurmak için gereklidir. Ağ sıralama algoritmaları, sosyal medyadaki hayatın bir gerçeğidir ve reklam uzmanlarımız, reklamlarınızı daha geniş kitleye ulaştırmak ve bunu yaparken doğru hamleleri yapmak için çalışır.

 

Ücretli ve Organik Sosyal Medya Reklamları Nasıl Entegre Ederiz?

Ücretli reklamlarla yeni müşterilerin ilgisi çekilirken; mevcut müşterilerinize hizmet vermek ve onları memnun etmek için, organik sosyal medya stratejileri kullanırız.

 • Tüm tanıtım gönderilerine ödeme yapılmaz: İş hedeflerinize ulaşmanız için, sadece gerekli olan reklamlar için ödeme yapılmalıdır. Reklamlar her zaman sosyal medyada cevap oluşturmazlar. Bu yüzden uygun olan reklamları kullanmak gerekir.
 • En iyi organik içerikler kullanılır: En iyi performans gösteren gönderiler, sadece gösteriş metriklerinizi artırmakla ilgili değildir. Hedef kitlenizde gerçekten ses getirecek içerikleri belirlemek ve bunu yeni kişilere göstermek için ödeme yapılması gerekir.
 • A/B testi ile tüm gönderiler optimize edilir: Sosyal medyaya, bütçenin tamamını ayırmadan önce, iyi olup olmadığını görmek için test uygulanır. CTA’nız, metin yazılarınız, görselleriniz, reklam yerleşimleriniz, reklam biçiminiz, hedef kitleniz üzerinde test edilmelidir.

Reklamlarınızın organik kitleye benzer kişilere hedeflenmesi, organik kitleye bağlı kalmak için yeniden hedefleme reklamları kullanılması, sosyal medya reklamları için kullandığımız stratejiler arasındadır.

Ücretli ve organik sosyal pazarlama çabalarımızın kolayca entegre edilebilmesi için, bazı araçlar kullanırız. Tek panodan gönderileri planlayabilir ve yayınlayabiliriz. En iyi performans gösteren içeriği artırarak reklamları oluşturabilir, performansı ölçmenin yanında daha fazlasını yaparak, reklamlarınızı profesyonel hale getirebiliriz.

Etkili Bir Marka Olmak İçin İyi Bir Logo Tasarımına sahip olmasınız.

Seo Uzmanı Nedir? Nasıl Olunur?

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X