Google Reklamları İle Satışlarınızı Artırın - Fsb Teknoloji 
info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372

Google Reklamları

Google Reklamları ile her zaman görünür olabilirsiniz.

Google Reklamları hedef kitlenize ulaşmanız ve reklamlarınızın dönüşümlerini takip etmeniz mümkündür.

Hemen İletişime Geç

Her gün Google üzerinde gerçekleşen milyonlarca sayıda aramadan yararlanmak isteyen bir reklam severseniz ve kârınızı artırmanın yollarını arıyorsanız, ajansımızın uzmanlarının gerçekleştireceği Google reklamları ile, ilk adımı atabilirsiniz.

Her bütçeye uygun olması sayesinde; ne kadarlık bir harcama yapacağınıza kendiniz karar verebilir ve böylece işletmenizle ilgili tahmini sonuçları görme olanağı bulabilirsiniz.

Arama Ağı Reklamları
Arama Ağı Reklamları

Web sitenizden satış yapmak, potansiyel müşterilere ulaşmak ya da sitenizde trafik elde etmek istiyorsanız arama ağı reklamlarını tercih etmelisiniz.

Görüntülü Ağ Reklamları
Görüntülü Ağ Reklamları

Marka bilinirliğini artırmak, potansiyel müşterilere ulaşmak ve sitenizden satış yapabilmek için görüntülüğü ağ reklamlarını tercih etmelisiniz.

Youtube Reklamları
Youtube Reklamları

Geniş kitlelere ulaşmanın ve marka değerini artırmanın en önemli yöntemlerinden olan Youtube Reklamları ile ciddi dönüşümler elde edebilirsiniz.

Gmail Reklamları
Gmail Reklamları

Diger Google reklam çeşitlerine ilave olarak en çok kullanılan mail platformu olan Gmail'de reklam vererek dönüşüm elde etmeniz mümkündür.

Google Reklamları Nedir?

Google Ads olarak da bilinen Google reklamları; çevrimiçi reklamcılık programı olarak tanımlanabilir. Sunulan ürün ve hizmetlerle ilgilenen hedef kitlelere ulaşmak için, çevrimiçi reklamlar oluşturma imkânı sunar.

PPC reklamcılığı yani tıklama başına ödeme reklamcılığı ile senkronize çalışan Google Ads; bir ziyaretçi reklamınızı her tıkladığında, ödeme yapmanızı ister.

Google Ads sayesinde;

  • İşletmenizi tanıtabilir, ürün ve hizmet satışına yardımcı olur, bilinirliğinizi artırır ve web sitenize gelen trafiğinizi artırabilirsiniz.
  • Google Ads hesapları; çevrimiçi yönetilir. Reklam metinleriniz, ayarlarınız, bütçeniz dahil olmak üzere, tüm reklam kampanyanızı, istediğiniz zaman oluşturabilir ve değiştirme olanağı bulabilirsiniz.
  • Reklam bütçenizi kendiniz belirler ve kontrol altında tutarsınız.

Reklamlarınızın nerede görüneceğini seçebilir, uygun bütçeyi belirleyerek, reklamların ne derece etki ettiğini görebilirsiniz.

 

Google’ın Geniş Erişim Ağı Reklamlarda Ne İşe Yarar?

Google, geniş bir erişim ağına sahiptir. Google arama motorunu kullanan milyonlarca kullanıcı; merak ettiği birçok konuyu Google’da arattırır. “Sırt ağrılarına çözüm nelerdir”, “Hangi vitaminler neye yarar”, “en iyi SEO ajansı” gibi, işletmenizin sunabileceği sorunlara çözüm arayan insanlar bulunur.

İnterneti daha önce kullanan kişiler, muhtemelen birçok şeyin cevabını Google üzerinden arattırmıştır. Cevabı bulmalarına yardımcı olabilirseniz, bu bir Google reklamları olsa da sizi rakiplerinizden daha fazla seçme eğilimi göstereceklerdir.

 

Google Reklamları Ads ile Kampanyalarınız Üzerinde Kontrolü Nasıl Sağlarız?

Daha çok insana ulaşmak için, reklam kampanyaları yürütmek adına, birçok engelleri aşmak gerekir. Bu kampanyaları başlatıp bitirmek, başka yerlerde daha iyi kullanılabilecek zaman ve kaynaklar gerektirir.

Ancak programatik reklamcılık ile; yazılımla reklam alanı satın alabilirsiniz. Bunun için ajansımızın uzmanları ile iletişime geçerek; doğru kişilerle doğru fiyata ulaşabilir ve kampanyanızı başlatıp durdurma işlemleri için, daha detaylı işlemleri görüşebilirsiniz.

Biz sizin adınıza reklamlarınızı yürütürken, siz de kaynaklarını ve zamanınızı, diğer acil girişimlere ayırarak, zamandan tasarruf edebilir ve reklamlarınızın emin ellerde, hedef kitlenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

İhtiyacınız Olan Google Reklamları için Ajansımızı Neden Tercih Etmelisiniz?

Google reklam vermek, kârlı bir işlem olmasına rağmen; sürekli analiz, optimizasyon ve özen gerektirir. Sınırlı kaynaklara sahip birçok küçük işletme ya da şirket için, Google Ads’de ücretli arama kampanyası yönetmek, tam zamanınızı alabilir. Bu yüzden ajansımız ile iş birliği yaparak, sizin adınıza Google reklamları yönetimini yapabiliriz.

Düzenli şekilde gerçekleştirdiğimiz reklam çalışmaları; sonuçları ve kampanya performansını, anında iyileştirmek için eyleme geçilebilecek alanları belirlememizde bize katkı sağlar.

Danışmanlarımız; mevcut kampanyalarınıza, hesap geçmişinize ve Google Ads hesabınız için, kişiselleştirilmiş öğeleri düzenler. Birkaç dakika içinde hesabınızda anında ve güçlü etkiye sahip değişiklikleri yaparak, reklam kampanyalarınızı yönetir.

 

Google Ads Hesabınızın Denetimi Neden Yapılmalıdır?

Google Ads reklamlarınızın ve kampanyalarınızın etkisini, en üst düzeye çıkarmak, hangi kampanyaların, işletmeniz için doğru olduğunu belirlemek, nerelerde iyileştirmeler yapmak, önemli ve aynı zamanda yapılması gerekli işlemlerdir.

Reklam danışmanlarımız; Google Ads hesabınızdaki kapsamlı denetimi gerçekleştirerek, iyileştirmelerin yapılacağı alanları belirler. Böylece hesabınızın, daha başarılı alanlarını ve bunların sektörünüz için, rakip karşılaştırmalarını yaparak, reklamlarınızın nasıl daha fazla iyileştirme yapılabileceğini belirleyerek, uygulama aşamasına geçer.

 

Google Ads Maliyetleri Ne Kadardır?

Google Ads maliyeti; makul bir soru olmakla birlikte, özellikle yeni gelenlerden ücretli aramaya kadar, her zaman karşılaştığımız soruların başında gelir. PPC reklamlarında yeni olanlar, çoğunlukla en çok Google’da reklam vermek için, ne kadar para harcamaları gerektiğini bilmek ister.

Ancak bu soruya verilebilecek net bir cevap bulunmuyor. Bunun için verebileceğiniz en net cevabı ise; maliyetin çeşitli faktörlere bağlı olduğundan dolayı, değişkenlik göstermesidir.

Buna bağlı olarak Google reklam maliyetleri; sektörünüze, müşterilerinizin dönüşümlerine ve mevcut eğilimlere göre değişkenlik gösterir. Bunun yanında Google’da reklam vermek için; ne kadar harcayacağınıza dair bir miktar belirleyebilirsiniz.

 

Google Reklamları Ads Açık Artırması Nedir?

Google Ads, esasında bir Google açık artırma şeklinde çalışır ve bu süreç dikkatli yapılmalıdır. Bir kullanıcının Google arama çubuğuna bir kelime ya da kelime öbeği yazdığında; Google bu sorgunun, reklam verenlerin teklif verdiği anahtar kelimeleri içerip içermediğini kontrol eder.

Google Ads reklam verenleri kullanıcının arama sorgusunda bulunan anahtar kelimelerden herhangi birine, aktif olarak teklif verdiğinde, reklam açık artırması başlamış olur.

Reklam sıralaması; reklamınızın ücretli sonuçlar bölümüne yerleştirilip yerleştirilmeyeceğini, nereye yerleştirileceğini belirleyen, her bir rekabetçi reklamın hesaplamasıyla ortaya çıkar. Bu hesaplama reklam sıralaması, maksimum teklif ve kalite puanı ile hesaplanır.

Kalite puanınız; tamamıyla ayrı bir gönderiyi garanti eden bir dizi değişkene bağlıdır ve birkaç tane bulunur.

Kalite puanının belirlenmesinde;

  • Kalite puanının ne olduğu ve PPC’yi nasıl etkilediği
  • Her anahtar kelime türü için iyi kalite puanının ne olduğu
  • Kalite puanı dönüşüm başına maliyeti nasıl etkilediği gibi bilgilerin araştırılması gerekir.

Kalite puanı ve reklam sıralamasının hesaplanmasının ardından Google; reklamlarınızdan birinin her tıklandığında, ne kadar ödeyeceğinizi belirler. Kalite puanınız ve reklam sıralamanızı üst seviyeye çıkarmak ve reklamlarınızın sıralamada üst sıralara çıkmasını sağlamak için; reklam danışmanlarımızla çalışabilir, Google reklamları için oluşturacağınız, reklam hesabınızı doğru şekilde yöneterek, işletmenizi üst sıralara çıkarabilirsiniz.

 

Google Reklamları Ads’e Başka Maliyetler Dahil midir?

Müşterilerimizin PPC’ye harcadıkları miktar büyük ölçüde değişkenlik gösterir. Reklam bütçeniz, her zaman Google Ads kampanyalarınızla ilişkili, en büyük ve direkt maliyeti oluşturur.

Bunun yanında reklam bütçeniz önemli olsa da ücretli arama çabaların tamamı ya da sonu değildir. İşletmenize pazarlama hedeflerinize ve bireysel durumunuza bağlı şekilde, göz önünde bulundurmanız gereken, potansiyel maliyetler bulunur.

  • Ajans maliyetleri: Çoğu küçük işletme; PPC çalışmalarını, kendileri adına bir ajansın yapmasını ister. Bu yaklaşım, PPC hesabınızı, gerçekten yönetmek adına, minimum kişisel zaman yatırımı ve çaba gibi avantajlar sunar. PPC hesap yönetimi ve diğer reklam türleri konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan ajansımız, uzman görüşleriyle, sizleri bu konuda yönlendirebilir.
  • PPC yönetimi: Kusursuz bir reklamcılık platformu olan Google Ads; reklam verenlere hesaplarındaki kesin değişkenler üzerinde, yüksek derecede kontrol sağlamasına olanak tanır. Böylece doğru ellerde son derece güçlü olurlar.

Çoğunlukla müşterilerimizden duyduğumuz en büyük şikâyet, Google Ads’in tüm gücüne rağmen; özellikle yeni reklam verenler için korkutucu olduğudur. Bu yüzden birçok işletme, Google reklamları ve hesaplarını yönetmek, optimize etmek için, PPC yönetiminin doğru ajansla yapılmasını tercih eder.

PPC yönetimi, Google Ads ve diğer reklam türlerini, daha doğru yönetmek, verilen reklamlarla sıralamanızı üst seviyelere çıkarmak için, ajansımızın uzman reklam danışmanlarıyla çalışabilirsiniz.

Google Ads; yüksek kaliteli reklamları, daha düşük maliyetler ve daha iyi reklam yerleşimleriyle ödüllendiren, açık artırma sistemine dayanır. Reklam planlaması, coğrafi hedefleme, cihaz hedefleme gibi taktikler kullanılarak, Google Ads bütçenizi kontrol altına tutabilirsiniz. Bu taktikleri uygulamak ve bütçenizi kontrol altına almak için, danışmanlarımızla iş birliği yapabilir ve reklam kampanyalarınızı, üst seviyede oluşturarak, sıralamanızı üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

Mobil Uygulamanız Olsun İster misiniz?

DNS Nedir Hiç Merak Ettiniz mi?

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X