info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372

Reklam Hizmetleri

Reklam Hizmetlerimiz ile markanızı bilinir hale getiriyoruz.

Kısa zamanda bilinir bir marka olmanız ve satışlarınızı artırmanız mümkündür.

Hemen İletişime Geç

Birçok insan, internet üzerinde özellikle arama motorlarıyla zaman geçirir. Bu yüzden çevrimiçi reklamlar zahmetsiz şekilde uygulanır. Çevrimiçi pazar oldukça rekabetçi bir düzene sahiptir. Bu yüzden güvenilir ve deneyimli SEO ajansımız ile çalışarak, sunduğumuz reklam hizmetleri ile, işinizi ileriye taşıyabilirsiniz.

Günümüzün dijital dünyası, çevrimiçi pazarlama konusunda rekabetçi olmakla beraber; doğal organik sonuçlar ya da ücretli reklamlar vasıtasıyla, arama motorları üzerinde etki yaratır.

Ajansımız sıradan bir dijital pazarlama ajansı olmamakla birlikte; internet pazarlamacılığı, çevrimiçi tanıtım ve marka bilinirliği konusunda, tutkulu çalışır ve işini doğru yapmaya çalışır.

Google Reklamları
Google Reklamları

En etkili reklam mecrası olan Google arama motorunda hedef kitlenizle sizi buluşturuyoruz. Arama ağı , görüntülü ağ ve çok daha fazlası için reklam hazırlıyoruz.

Sosyal Medya Reklamları
Sosyal Medya Reklamları

En popüler sosyal medya mecralarında doğru hedef kitleye doğru zamanda doğru reklamlar gösterip satışlarınızı ve cironuzu artırıyoruz.

Criteo Reklamları
Criteo Reklamları

Dinamik yeniden pazarlama reklamları için popüler ve geri dönüşümü yüksek olan Criteo mecrasında reklamlar hazırlıyor ve her ay düzenli raporluyoruz.

Basılı Mecra Reklamları
Basılı Mecra Reklamları

Gazete ve dergi gibi basılı mecralar için basın bülteni hazırlayarak birçok plaformda yer almasını sağlıyoruz. İtibar ve PR açısından markanıza fayda sağlıyoruz.

Dijital Reklam Hizmetleri Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital reklamcılık; sosyal medya, arama motorları, web siteleri gibi dijital olarak erişilebilen diğer programlar gibi çevrimiçi platformlar aracılığıyla, tanıtım malzemesinin yayınlama sürecini oluşturur.

İşletmenizi direkt hedef kitlenizin bulunduğu yere götürmeye yardımcı olan dijital reklamcılık sayesinde; Facebook, Youtube, Google ve daha fazlasında, güvenilir sitelerin popülerliğinden yararlanma gücü oluşturur.

Dijital reklamlar;

 • Doğru kişilere doğru mesajlarla ulaşmanızı sağlar.
 • Dijital reklamlar, ölçülebilir sonuçları gösterir.
 • Dijital reklamcılık, küçük işletmeler için oldukça mantıklıdır.

Ajansımız farklı dijital reklamcılık türlerini kullanarak hizmet verir. Tıklama başına ödeme, arama ağı reklamcılığı, sosyal medya reklamları, bu reklamcılık türlerinden sadece birkaç tanesidir.

Arama Motoru Reklam Hizmetleri İle Ne Kazanırsınız?

Reklam hizmetleri içinde sunulan ve sonuç sayfalarındaki arama sorgularıyla ilgili reklamları oluşturan ve yöneten arama motoru reklamcılığı; arama motoru pazarlamacılığının alt kategorisini oluşturur.

Google Ads, Microsoft Advertising yani Bing Ads, Youtube video reklamları ve diğerlerinde bu reklamlar görünür. Arama motoru pazarlaması; arama motoru kullanıcılarını hedefler ve ücretli pazarlama çabaları anlamını taşır.

Görünürlük kazanmanın, müşterileri ve satışları güvence altına almanın, ücretli yönlerine bağlı kalan arama motoru reklamcılığı, üç ana ödeme yöntemi sunar.

 • Tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığı: Kişilerin reklamınızı her tıkladığında ödeme yaparsınız.
 • BGBM reklamcılığı: Bin gösterim için, kullanıcıların, reklamınızın görüntülendiğini gördüğünde ücret ödersiniz.
 • EBM reklamcılığı: Dönüşüm başına ödeme ya da işlem başına maliyet olarak bilinir ve insanların belirli işlemler gerçekleştirdiğinde, ödeme yaptığınız reklamları içerir.

Arama motorlarına bağlı olarak reklamlarınız organik sonuçların altında, üstünde ya da aynı düzeyde görünebilir.

 

PPC Reklamları ile Trafik Nasıl Çekilir?

Reklam hizmetleri içinde bulunan PPC reklamları; tıklama başına ödeme yaptığınız reklam türünü içerir. Sitenize trafik çekmek için, ödeme yapmanın en kolay yolunu oluşturan PPC reklamları; yeni kitleleri getirebilir ve satın almaya hazır kitlenin, satışlarınızı artırmanızı sağlayabilir.

Tıklama başına ödeme ile; arama motorlarında kullanılan, bir kullanıcı tarafından tıklanan her reklam için, reklam veren ücret öder. PPC yönetimi yaparak, anında web sitesi trafiği elde edebilirsiniz.

 

Görüntülü Reklamcılık ile Neler Başarırız?

Dijital reklamların temel biçimini oluşturan görüntülü reklamcılık; esas olarak resim ve metinlerden meydana gelir. Genellikle web sitelerinde ve bloglarda afişler, açılış sayfaları, pop-up’lar ya da flash reklamlar olarak görünür.

Görüntülü reklamlarla diğer reklam türleri arasındaki temel fark ise; görüntülü reklamların, arama sonuçların görünmüyor olmasıdır. Çok ekonomik olan ve uygulaması kolay olan görüntülü reklamlar; oyun, otel, etkinlik, wov gibi ürünlerin tanıtılması için kullanılır.

Ajansımız, ihtiyacınız olan görüntülü reklamcılığı ve diğer reklamcılık türlerini başarıyla uygular ve hedef kitlenize daha çabuk ulaşmanız için çalışır.

 

Hangi Görüntülü Reklam Çeşitlerini Kullanırız?

Ajansımızın reklam hizmetleri kapsamında gerçekleştirilen görüntülü reklamlar, farklı çeşitlere sahiptir. Reklamlarınızı hedeflenen bir kitleye göstererek, yeni müşteriler ya da mevcut müşterilerinizle etkileşim kurmanıza olanak tanır.

 • Duyarlı görüntülü reklamlar: Reklam oluştururken; görüntülerinizi, logonuzu ve metninizi yüklemenize izin verir. Bu reklamlar; paragraf aralarında, kenar çubuklarında ve bite boyunca harmanlanarak gösterilir.
 • Yüklenen resim reklamlar: Bu tür reklamlarda, sadece yüklediğiniz şekilde reklamlar gösterilir ve ayrı metin öğelerine sahip resim yerine tek bir resim olarak işlev görür. Bunun anlamı; görünüm üzerinden daha fazla kontrol sağlamak ama biçimlendirmede sorun yaşamaktır.
 • Gmail reklamları: Bu tür reklamlar; gmail hesabı olan kullanıcılar tarafından görülür. Böylece gmail üzerinde gelen kutularının üst kısmında resim şeklinde gösterilen reklamlar oluşturulur.
 • Etkileşim reklamları: Görüntülü reklamların en gelişmiş türüdür. Kullanıcıların dikkatini çekebilecek, etkileşim unsurlarını kapsar. Mesela B2C şirketi; bir ürünün reklamını yapan, normal resim reklamları yayınlar. Ancak reklam üzerine gelindiğinde, şirketin tüm ürün yelpazesini gösterecek şekilde açılım sağlar.

Tercih edilen reklam alanlarına teklif verilir ve bunların tümü, daha iyi sonuçlar için, zaman içinde otomatik olarak optimizasyona uğrar. Burada tercih edilen dememizin sebebi; ağ 2 milyondan fazla web sitesini içerir ve bu 2 milyon web sitesi içinde, reklamlarınızın görünmesini istemeyebilirsiniz.

Farklı web sitesi katmanları seçerek belirli siteleri kara listeye alabilir ve reklamlarınızın nerede görünmesini istediğinize göre şekillendirebilirsiniz. Tüm bu işlemleri doğru şekilde yapmak ve temel yapılandırmayı doğru şekilde yapmak için, ajansımızın profesyonel reklam ekibiyle çalışabilirsiniz.

 

İşletmenizin Sosyal Medya Reklamlar Hizmetleri için Neler Yaparız?

Sosyal medya reklamları, sunduğumuz reklam hizmetleri içinde yer alır. Sosyal medya reklamları oluşturulurken, birçok hareketli parça ve ayrıntının takip edilmesi gerekir.

Sosyal medya reklamlarınızı oluştururken, kontrol ettiğimiz 5 önemli faktör bulunur.

 • URL’ler: Kullanıcıların doğru URL’ye yönlendirilmesi gerekir. Bu yüzden URL’nizi, Google Analytics gibi araçlarda raporlamamıza belirginlik katan bir UTM izleme parametresi kullanırız.
 • Yaratıcı sınırlar: Facebook ve Instagram, herhangi bir görüntü ya da reklam için %20’lik bir metin sınırı koyar. Sistemin çok fazla metin algılaması, platformun reklamınızı reddetmesine yol açar.
 • Reklam biçimlendirme: Reklamlarınızı biçimlendirmek, grafikleri incelemek için, Facebook’un yaratıcı merkezi gibi kullanışlı araçları tercih ederiz.
 • Hedefleme: Reklamınızı hedeflediğiniz kitleyi inceleriz. Kullanıcıların %80’i Instagram’da, en az 1 marka hesabını takip ediyor. Bunun yanında sosyal reklamlar sayesinde; B2B ve B2C işletmeleri, ürünlerinizi satın alma olasılığı en yüksek olan, belli hedef kitlenin önüne çıkarmak için, hedefleme araçlarını kullanıyoruz.

Sosyal medya reklamlarında bütçe de oldukça önemlidir. Zamanlamanın ve bütçenin doğru şekilde ayarlanması gerekir. Başarılı bir reklam kampanyası için, en az 5 günlük bir yayınlama gerekir. En düşük seveiye harcama miktarı ise, sektörünüzün genel terimleri için, ortalama arama hacmine bağlı olacaktır.

Sosyal medya reklamları harikadır. Ancak sosyal medya reklamlarında ustalaştığınızı düşündüğünüz anda, senaryoyu çevirebilir, yeni reklam türleri ekleyebilir, hedef ya da bütçe yöntemlerini tamamen tersine döndürebilirler. Bu yüzden değişen algoritmaları takip eden, her zaman yenilikleri takip ederek, değişiklikleri sürekli olarak güncelleyen ajansımız ile, sosyal medya reklamlarınızı başlatabilirsiniz.

 

Farklı Reklamları Nasıl Entegre Ederiz?

Video reklamlar, sosyal medya platformlarına yerleştirilebilir ve sosyal medya reklamları olarak yayınlanır. Videolar; Youtube’da gösterilmek üzere Google görüntülü reklam ağı üzerinde yayınlanırsa, görüntülü reklama dönüşür.

Youtube olmayan bir akış hizmetinde reklamları çalıştırılması, düz video reklamları olarak adlandırılır. Farklı reklam türleri bulunur ve bir pazarlamacı nadir şekilde sadece birini kullanır.

Dijital reklamcılık oldukça karmaşıktır ve geniş bir ağ yönetir. Ajansımızda hizmet veren profesyonel reklam uzmanlarımız; hedef kitlenize ulaşan, markaları ve bütçeleri için çalışan reklam biçimlerini ve platform kombinasyonunu seçmenizde size birçok öneri sunar.

Tek seferde, birden fazla kanal ya da platform üzerinden yapılan çok kanallı pazarlama, tam bir sanattır ve hareketli birçok parçanın takibini gerektirir. Birden fazla kanalda reklam vermek, stratejinizi üst seviyeye çıkaracak ve aynı kampanyayla, daha geniş kitleye hitap etmenize olanak tanır.

Sizde İşinizi Hemen Buluta Taşıyın. Bulut Sunucu Kiralama Hizmeti

Domain Almak İçin Doğru Tercihte Bulunun. Alan Adı Rehberimizi İnceleyin.

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X