info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
Pazaryeri Otomasyonu

Pazaryeri Otomasyonu

Pazar-Yeri-Otomasyonu-banner-gorseli

Pazaryeri Otomasyonu

E-ticaret sitenizin başarılı olması için takip etmeniz gereken belirli hususlar bulunmaktadır. Eğer e-ticaret siteniz için gerçekleştirilen tasarım sade ve kullanımı kolaysa, sepette ürün terkleriniz az ve potansiyel müşterileriniz sıklıkla müşteriniz haline geliyorsa, amaçladığınız satış miktarına ulaşıyor ve artırabiliyorsanız e-ticaret siteniz başarılıdır anlamına gelmektedir.

E-ticaret sitenizin başarılı olmasında size en çok yardımı dokunacak hizmetimiz pazaryeri otomasyonu hizmetidir. Bu hizmet ile e-ticaret sitenize ait işlemi kolay ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Pazaryeri Otomasyonu Nedir?

Her e-ticaret sitesi rakiplerinin de bulunduğu açık pazarın içerisindedir. Bu açık pazarın içerisinde eğer kendine ait bir yer bulamaz ya da farklı pazaryerlerinde yer alamaz ise web siteniz zamanla satışlarını kaybedecek ya da çoğu potansiyel müşteri tarafından keşfedilemeyecektir. Bu iki durumda da satışlarınız ve işletmeniz olumsuz yönde etkilenecektir.

Bu hizmetin içerisinde pazaryeri entegrasyonu, pazar otomasyonu gibi durumlar bulunuyor. Böylece web sitenizin pazarlama ve pazaryerine uygun işlemlerini otomatik ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlıyoruz.

Neden Pazaryeri Otomasyonu Kullanmalısınız?

E-ticaret siteniz için pazaryeri otomasyonunu kullanmak için belirli nedenlere sahip olabilirsiniz. Eğer;

 • Pazarlama, depo, kargo gibi işlemlerle manuel olarak ilgilenerek vakit kaybetmek istemiyorsanız,
 • E-ticaret sitenizi n11, trendyol, hepsiburada gibi büyük pazaryerinde sergilemek istiyorsanız,
 • Bu büyük Pazar yerlerindeki alım satım, faturalandırma gibi işlemlerle tek tek ilgilenmek istemiyorsanız,
 • Vaktinizi angarya ve basit işlemlerle geçirmek yerine işletmenize yoğunlaşmak istiyorsanız,
 • Pazarlamaya ait kampanya, potansiyel müşterileri uyararak müşteriniz haline getirecek detaylandırmalar gibi pazarlama stratejileri uygulayarak satışlarınızı artırmak istiyorsanız,
 • Farklı pazaryerleri içerisindeki satışlarınızı tek bir ekrandan yönetmek ve her birinin kargo, fatura gibi durumlarını toplu olarak gerçekleştirmek istiyorsanız,
 • Web sitenizde pazaryerleri ile ilgili teknik bilgileri öğrenmek ya da bunu manuel olarak gerçekleştirmek için vakit kaybetmek istemiyorsanız sizlere sunduğumuz pazaryeri otomasyonu hizmetinden yararlanmalısınız.

Otomasyonu Kullanmak Size Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

E-ticaret sitenizi geliştirmek ve işlemleri hızlandırmak istiyorsanız size sunduğumuz e-ticaret hizmetleri içerisinde bulunan otomasyonlar sizin için büyük derecede yardımcı olacak. Geliştirdiğimiz bütün otomasyonları sizin e-ticaret sitenizden maksimum verim almanızı sağlayacak şekilde düzenliyoruz. Bu otomasyonlar içerisinden siteniz için pazaryeri otomasyonunu tercih etmek;

 • Zamandan büyük derecede tasarruf etmenizi sağlar. Boş, angarya ve otomatik olarak gerçekleştirilebilecek bütün işlemleri otomasyonunuz kendi kendine gerçekleştirir. Böylece siz de bu işlerin yükünden kurtulmuş olursunuz.
 • Web siteniz herhangi bir aksaklığa uğramaz. Manuel olarak işlem gerçekleştirirken bir işlemin kaçırılması durumunda aksaklıklar oluşur. Ancak otomasyon bütün işlemleri seri ve tam halde gerçekleştirdiği için herhangi bir aksaklıkla karşılaşmazsınız.
 • E-ticaret sitenizi büyük alanlarda kolaylıkla yönetirsiniz. Farklı pazaryerlerinde bulunan ürünlerinizi tek tek kontrol etmek yerine her birini toplu bir halde inceleyebilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • E-ticaret sitenizin görünürlüğünü ve kalitesini artırırsınız. Siteniz pazaryerlerinde en kadar profesyonel yönetilirse o kadar çok müşteri kazanmanızı sağlayacaktır.
 • Diğer pazaryerinde bulunan ürünlerin stokları, etkileşimleri gibi durumların analizlerini size sunar. Böylece her ürünün gidişatını ve durumunu inceleyerek kendinize ait bir strateji oluşturabilirsiniz.

 

Pazaryeri Otomasyonu İçerisindeki Hizmetlerimiz

Pazaryeri otomasyonu içerisinde sizlere farklı birkaç hizmetin birleşimini sunuyoruz. Otomasyon içerisinde bulunan hizmetler;

 • Pazarlama otomasyonu: Farklı pazaryerlerindeki ürünlerinizin pazarlama işlemleri otomatik olarak gerçekleşir. Birçok potansiyel müşteri ürününüzü inceledikten ya da sepetine ekledikten sonra ürünü almaktan vazgeçerek mağazanızdan çıkar. Bu durumun engellenmesi ve potansiyel müşterilerin teşvik edilmesi için gerekli pazarlama işlemleri otomatik olarak gerçekleşir.
 • Pazaryeri entegrasyonu: E-ticaret sitenizi öncelikle bir pazaryerine taşımanız gerekir. Ancak dilerseniz bütün pazaryerlerinde işletmenizi sergileyebilirsiniz. Böyle bir durumda bütün pazaryerlerindeki mağazalarınızı entegre ederek hepsini bir arada yönetmenizi sağlıyoruz.
 • Pazaryeri otomasyonu: Pazaryerlerindeki sitenizden müşteriler farklı zamanlarda farklı ürünleri satın almak isteyecektir. Bu durumda her bir pazaryerini tek tek kontrol etmek ve burada satışı gerçekleştirilen ürünler için kargo, faturalandırma gibi işlemleri takip etmek gerekecektir. Pazaryeri otomasyonuyla bütün bu işlemleriniz otomatik olarak gerçekleştirilir. Ayrıca bu otomasyon ile stok, depolama, ürün takibi işlemlerinizi de gerçekleştiriyoruz. Böylece bütün pazaryerlerinde bulunan ürünlerinizin etkileşimlerini ve durumunu takip edebilirsiniz.

Pazaryeri Otomasyonu Hizmeti İçin Teklif Alın

Pazaryeri otomasyonu hizmetimiz ile sizlere bu pazaryerinde işlemlerinizi kolaylaştıracak ve daha görünür hale getirecek hizmetler sunuyoruz.

E-Ticaret Sitenizin Görünürlüğünü Artırmanın Yolları

E-ticaret sitenizin görünür olması demek daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanız anlamındadır. Ne kadar geniş bir kitleye ulaşabilirseniz satışlarınız o kadar yükselecektir. Böyle bir durumda e-ticaret sitesi sahiplerinin web site ve işletme tanınırlığını artırmak için gerçekleştirmesi gereken hizmetler bulunmaktadır. Size sunduğumuz görünürlüğünüzü artıracak hizmetler;

 • SEO çalışmaları: SEO, arama motorlarının web sitenizi kaliteli olarak kabul etmesini ve ilgili aramalarda ziyaretçilerin karşısına çıkan web sitelerde sizi önermesini sağlar. Bu nedenle düzenli olarak içeriklerinizin SEO uyumlu olarak düzenlenmesi gerekir.
 • Pazaryeri otomasyonu: Pazaryeri otomasyonunun içerisinde bulunan pazarlama ve entegrasyon e-ticaret sitenizin görünürlüğünü artıracaktır. Bu pazaryerlerinde gerçekleştirilen ilgili aramalarda potansiyel müşteriler web sitenizi bilmese dahi size ulaşarak ürünlerinizi satın alabilir.
 • E-ticaret danışmanlığı: Eğer e-ticaret sitenizin profesyonel olmasını ve potansiyel müşterilerin müşteri haline getirilmesini istiyorsanız size sunduğumuz profesyonel e-ticaret danışmanlığı hizmetimizden yararlanmanız beklediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

Pazarlama Otomasyonu

Pazarlama, e-ticaret siteniz için en önemli faktörlerden biridir. Satmak istediğiniz ürünü sadece web sitenize yüklemeniz ve ardından müşterilerin satın almasını beklemeniz beklediğiniz sonucu doğurmayacaktır. Bu nedenle müşterilerin teşvik edilmesi için çeşitli pazarlama ve pazaryeri stratejilerine neden duyulmaktadır.

Pazaryeri stratejileri içerisinde size yardımcı olacak hizmetimiz pazaryeri otomasyonudur. Bu otomasyon sayesinde pazaryerinde sunduğunuz ürünlerinizi analiz ve takip edebilirsiniz. Böylece hangi ürünün ne durumda olduğunu, müşterilerin sıklıkla hangi ürünleri tercih ettiğini, hangi ürünlerin pazarlamaya ihtiyacı olduğunu anlayabilirsiniz. Müşterilerinizin beklentilerini takip ederek onların isteklerini karşılayabilirsiniz. Müşteri memnuniyetinizin ardından potansiyel müşteriler müşterinize dönüşecektir. Ürünlerinizi satın alan müşterileriniz ise yeniden almak istediği ürünlerde web sitenizi tercih edecektir.

 

Pazaryeri Otomasyonu Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Pazaryeri otomasyonu hizmetimizden yararlanmak istediğiniz takdirde dilediğiniz hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. E-ticaret siteniz için bir otomasyon seçerken;

 • Her pazaryeri otomasyonu aynı içerik ve hizmetlere sahip olmadığı için seçmeden önce otomasyonunuzun içeriklerine dikkat etmelisiniz. Hangi otomasyonun hangi hizmeti kapsadığından emin olmalısınız.
 • Karmaşık sisteme sahip otomasyonlardan uzak durmalısınız. Bu otomasyonlar sizin otomatik işlerinizi kolayca halletmenizi böylece zamandan tasarruf etmenizi amaçlamaktadır. Karışık otomasyonları kullanmak için zaman kaybedeceğinizden tercihiniz sade otomasyonlardan yana olmalıdır.
 • Beklediğiniz hizmetleri karşılamalıdır. Otomasyonunuzu seçmeden önce otomasyondan beklediğiniz hizmetleri göz önünde bulundurmalısınız. Daha sonra seçiminizi bu hizmetleri göz önünde bulundurarak seçmelisiniz. Aksi takdirde ya sizin için büyük ya da küçük bir otomasyon hizmeti seçebilirsiniz.

Tüm bu özelliklere sahip, sizlere özel geliştirdiğimiz pazaryeri otomasyonlarımızı inceleyerek işletmenize en uygun otomasyon modelini tercih edebilirsiniz. Böylece e-ticaret sitenizi geliştirmek ve iyileştirmek için önemli bir adım atmış olursunuz. Vaktinizi basit işler için harcamak yerine daha önemli konulara ayırabilirsiniz. Otomasyon ve hizmetlerimiz ile hem size hem de ziyaretçilerinize iyi bir alışveriş deneyimi yaşatıyoruz.

SEO Hizmetleri İçin Geç Kalmayın

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X