info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret-danismanligi-banner

E-Ticaret Danışmanlığı İle Cironuz Artsın

Bir e-ticaret sitesine sahip olmak ve bu site üzerinden kazanç elde etmek için kişilerin bu alanda profesyonel olması gerekmektedir. Eğer profesyonel bir site yönetme bilgisine sahip değilseniz e-ticaret siteniz beklediğiniz performansı gösteremeyerek sizi hayal kırıklığına uğratacaktır.

E-ticaret sitenizle böyle bir problemle karşılaşmamak ve müşteri kitlenizi artırmak istiyorsanız en iyi çözüm e-ticaret danışmanlığı hizmetimizden yararlanmanızdır. Günümüzde birçok profesyonel e-ticaret sitesi verimliliği ve satışlarını artırmak için bu danışmanlık hizmetinden yararlanmaktadır. Siz de zamandan tasarruf ederek e-ticaret sitenizi geliştirmek istiyorsanız profesyonel danışmanlık hizmetini sizlere sunuyoruz.

 

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

Pazarlama ve internet üzerinden satış gerçekleştirme işlemleri için işletmenize ait bir e-ticaret sitesi oluşturmak istiyorsanız aldığınız her karardan emin olmanız gerekmektedir. Bu eminliğin yanında alınan kararın doğru düşünülmüş ve değerlendirilmiş olması gerekir.

E-ticaret danışmanlığı, e-ticarete yeni başlayan kurumsal ya da bireysel sitelerin oluşturulmasında, doğru kararların alınmasında, SEO içeriklerinin hazırlanması ve arama motoru tarama işlemlerinin gerçekleştirilmesinde, reklam ve pazarlama modelleri hakkında size sunduğumuz danışmanlık hizmetidir.

E-Ticaret Danışmanlığı Aşamaları

Sizlere özel e-ticaret siteniz için geliştirdiğimiz danışmanlık hizmetinde sizlerin isteklerine ve beklentilerine kulak veriyoruz. Bu bilgilerin ışığında e-ticaret danışmanlığını gerçekleştirirken uygulanan adımlar;

 1. Planlama: İşletmenize uygun iş planınızı düzenliyoruz. E-ticaret sitenizden beklentileriniz, amaçlarınız gibi durumları sizler ile değerlendiriyoruz.
 2. Sistem seçimi ve tasarım: Firmamızda sizlere sunulan birçok e-ticaret sistemi bulunmaktadır. Bu sistemlerin arasından işletmenize en uygun sistemi ve tasarımı seçiyoruz. Bu işlemi de tabii ki sizin zevkinizi ve isteğinizi göz önünde bulundurarak gerçekleştiriyoruz.
 3. Genel Yapı: İşletmenizin satışını gerçekleştirdiği ürüne uygun olarak size e-ticaret sitenizin yapısını düzenliyoruz. Ziyaretçilerinizin kolaylıkla dilediği ürünü bulması ve alması için en uygun yapıyı gerçekleştiriyoruz.
 4. Web sitenizin içeriklerini hazırlıyoruz: Web sitenizin ürünlerinizi ya da diğer durumları paylaşan içeriklerini SEO uyumlu çalışmalar ile hazırlıyoruz. SEO işlemleri hakkında size detaylı bilgi veriyor ve dilediğiniz zaman bu çalışmalara destek ekibimiz ile destek sağlıyoruz.
 5. Sosyal medya yönetimi: Ürünlerinizi çeşitli sosyal medya platformunda satışa sunulabilecek hale getiriyoruz. Günümüzde birçok müşteri sosyal medya platformlarında bulunan işletmelerden alışveriş yapmaktadır.
 6. Reklam çalışmaları: Bir ürünün satılabilmesi için en önemli işlem reklam çalışmalarıdır. Yeteri kadar reklamınızı yaparak ürünlerinizi duyurmayı başarabilirseniz müşteri kitleniz o kadar genişleyecektir.
 7. Pazaryeri entegrasyonları ve satış: Ürününüz ne kadar ziyaret edildi, kaç kişi tarafından sepete eklendi, kaç kişi tarafından satın alındı gibi bütün teknik analizleri size sunuyoruz.

E-Ticaret Danışmanlığı Nasıl Alınır?

Günümüzde birçok küçük ya da büyük girişimci e-ticaret sitelerine giriş yaparak para kazanmayı amaçlamaktadır. E-ticaret sitelerinin temel mantığı her ne kadar stok, tanıtım, satış ve sermaye olsa da işin arka perdesinde birçok işlem yatmaktadır. Eğer bilinçsiz bir şekilde e-ticaret yapmaya başlarsanız beklediğiniz sonucu almanız büyük ihtimalle mümkün olmayacaktır.

Bu başvurunuzun ardından profesyonel ekibimiz ile size dilediğiniz her konuda danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

 

E-Ticaret Danışmanlığının Faydaları Nelerdir?

E-ticaret siteniz için danışmanlık hizmeti almak kısa ve uzun vadede size birçok avantaj sağlar.

 • Web siteniz bir uzman tarafından incelenir ve gerekli görülen alanlarda profesyonelleştirme yapılır. Böylece işletmenizi en iyi yansıtacak e-ticaret sitesine sahip olursunuz.
 • Rakiplerinizin ve sizin genel gidişatını inceleyerek ileride karşılaşabileceğiniz fırsatları değerlendirebilirsiniz.
 • Gerçekleştirilen profesyonel analizler sonucunda girişim ve işletmeniz için kendinize ait bir yol belirleyebilirsiniz.
 • Ziyaretçi sayınızı, ziyaretçilerinizin etkileşimlerini ve ürünlerinizi satın almaları sonucunda oluşan dönüşüm oranlarınızı istikrarlı ve bir plan dahilinde artırabilirsiniz.
 • E-ticaret sitenizde basit birçok işlemi otomatik hale getirebilirsiniz. Hem siz zamandan tasarruf etmiş olursunuz hem de ziyaretçileriniz iyi bir web site deneyimi yaşar.
 • Dönemsel olarak işletmenizin durumunu inceleyerek gerekli istatistikleri çıkarabilirsiniz. Bu istatistikler ile beklentilerinizi karşılaştırarak aksiyonlarınızı belirleyebilirsiniz.
 • Markanız daha bilinir ve görünür hale gelir. Markanız ne kadar çok kişi tarafından bilinirse satışlarınız da o kadar yükselecektir.

E-Ticaret Danışmanlığı Hizmeti İçin Teklif Alın

E-ticaret sitenizi her açıdan yönetmek ve müşteri kitlenizi artırmak için e-ticaret danışmanlığı hizmetimizden yararlanmanız için gerçekleştirmeniz gereken tek işlem firmamıza başvuruda bulunmaktır.

Hangi Amaçlarla E-Ticaret Danışmanlığı Alabilirsiniz?

E-ticaret danışmanlığı hizmetini belirli amaçları karşılamak için sizlere sunuyoruz. Eğer;

 • Başarılı bir e-ticaret sitesi oluşturmak ya da var olan sitenizi profesyonel hale getirmek,
 • Hızlı ve devamlı olarak ziyaretçi trafiğinizden, ziyaretçilerinizin etkileşim ve dönüşümlerinden memnun değilseniz ve artırmak,
 • Online olarak satış gerçekleştirmek ve bu satışlarınız ile kar elde etmek,
 • Web siteniz için planladığınız ve ulaşmayı istediğiniz yaratıcı, işlevsel ve teknik detaylarınızın neler olduğunu tanımlamak ve bu detayları geliştirmek,
 • Sitenizin kalitesini artırmak ve arama motoru sonuçlarında sıralamanızı üst sıralara taşımak için gerekli SEO uyumlu çalışma ihtiyaçlarınızı belirlemek,
 • E-ticaret sitenizin bilinirliğini ve pazarlama çalışmalarını artırmak için profesyonel bir destek almak,
 • Sektöründe uzman ve profesyonel bir e-ticaret stratejisi geliştirmek,
 • Site haritaları, bilgi mimarisi, süreç akışları gibi web sitenizi geliştirecek konuları tasarlamak,
 • Web siteniz için etkili bir e-ticaret teklif talep formu yazmak istiyorsanız firmamızdan danışmanlık hizmeti almalısınız. İyi bir e-ticaret sitesine sahip olmak sizi rakiplerinizden 1-0 öne geçirecektir.

 

E-Ticaret Danışmanlığının Kapsamı Nedir?

E-ticaret danışmanlığı olukça geniş bir kapsama alanına sahiptir. Dilediğiniz her türlü e-ticaret sitesi ve ürünü için bu danışmanlık hizmetini gerçekleştiriyoruz. Ancak bu kapsamı genel 3 noktada bütünleştirecek olursak;

 • İş hedefleri, e-ticaret sitesi başarısı, analizler: E-ticaret sitenizden maksimum verimi almanız için düzenli olarak gerçekleştirilen analizler sayesinde kendinize ait belirlediğiniz hedeflere yaklaşmanızı sağlıyoruz. Sitenizin başarılı ve hedeflerine ulaşmış bir site olmasını amaçlıyoruz.
 • Yaratıcı, teknik gereksinimler, SEO içerik, işlevsel: Web sitenizin yapı itibari ile tüm konulardan eksiksiz olmasını sağlıyoruz. Hazır web sitenizin ya da yeni oluşturulacak sitenizin yaratıcı, özgün, arama motorları tarafından sevilen ve kaliteli olarak görülen bir site olarak oluşturuyoruz.
 • Site haritaları, süreç akışları, site planı, bilgi mimarisi, yol haritası geliştirilmesi: E-ticaret sitenizle ilgili bütün planlama işlemlerinizde profesyonel destek sunuyoruz. İyi bir planlama ve oluşum ileride olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Tüm bu kapsamdaki uygulamalar ile birlikte danışmanlık hizmetimiz sonucunda iyi tasarlanmış ve planlanmış, arama sonuçlarında üst sıralara taşınmış, gerekli reklam ve pazarlama işlemleri gerçekleştirilmiş bir web siteye sahip olursunuz. Eğer yeni bir e-ticaret sitesi oluşturacaksanız en baştan iyi bir adım atmanızı, eğer zaten bir e-ticaret sitesine sahipseniz sitenizin eksiklerini tamamlamayı sağlıyoruz.

 

E-Ticaret Danışmanı Kimdir Ve Ne Yapar?

E-ticaret danışmanı, e-ticaret siteniz için sitenizin oluşumundan itibaren size yol gösteren kişidir. Firmamızdan aldığınız danışmanlık hizmetinde danışmanlarımız;

 • Seçmeniz gereken ideal paket hakkında size fikir verir,
 • SEO danışmanlığınızı ve SEO içeriklerin önemini sizlere anlatır,
 • E-ticaret siteniz için gerekli POS cihazı, kargo, paketleme için başvuruları yapar.
 • Dilediğiniz konularda size yardımcı olacak fikirler verir, seçtiğiniz danışmanlık paketine uygun olarak paket içeriğindeki işlemleri gerçekleştirir.

E-ticaret danışmanlığınız için firmamızda bulunan paketleri inceleyerek dilediğiniz konularda size yardımcı olacak alanında uzman kişilerden gerekli desteği alabilirsiniz. E-ticaret siteniz ile rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız profesyonel ekibimiz sitenizin bütün ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X