info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
Web Yazılım

Web Yazılım

web-yazilim-banner

Bir internet sitesinin iki ayrı yüzü bulunur. Bu yüzlerden biri ziyaretçilere açık olarak sunulur. Bir ziyaretçi web sayfanıza geldiği zaman resimlerle, içeriklerle, logolarla karşılaşır. Bu görünebilir dosyalar web sayfanın tasarımıdır ve web sayfanın ziyaretçi tarafından beğenilmesine yönelik hazırlanır. Tüm bunların diğer tarafında ise asıl işi yapan web yazılım bulunur. Web yazılımı ziyaretçi tarafından doğrudan görülemez ancak sayfanız içerisinde gerçekleştirilecek her işlem bu yazılıma bağlı olacaktır.

 

Web Yazılım Nedir?

Web yazılımı, bir web sitenin oluşturulabilmesi için en temel unsurları tanıyan, tarayıcıların okuyarak siteyi biçimlendirdikleri yazılım türüdür. Eğer bir web site oluşturmak istiyorsanız web yazılımını sizler için en titiz şekilde düzenliyoruz. Web yazılımında tarayıcılara özel bir dil kullanılır. Bu yazılım bilgileri ziyaretçiler tarafından görülemez. Yazılım içerisinde bulunan bilgiler ilgili web siteyle alakalı veri yazma, veri alma işlemleri gerçekleştirilir. Yanlış gerçekleştirilmiş bir yazılım işlemi web sitenizin doğru çalışmamasına neden olur. Bu nedenle seçtiğiniz web yazılımı işlemi firmasının yeterince profesyonel olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir kişinin web siteye sahip olabilmesi için bir sunucuya, domaine ve yazılıma ihtiyacı vardır. Bu üç önemli faktörden biri olmaz ise siteyi oluşturmak mümkün olmayacaktır. Web siteniz için gerekli web yazılım hizmetini sizlere en profesyonel şekilde sunuyoruz. Sorunsuz ve iyi organize edilmiş bir yazılım için ekibimiz alanında profesyonel kişilerden oluşuyor.

Web Yazılım Çeşitleri Nelerdir?

Firmamız aracılığı ile tercih edebileceğiniz farklı yazılım çeşitleri bulunuyor. Bu yazılım çeşitleri nelerdir ayırmak istersek iki kategori altında inceleyebiliriz.

Programlama diline göre web yazılımlar;

 1. HTML – Statik Web Sitesi: Bu web yazılım türünde sadece HTML kodunu kullanarak düzenleme yapıyoruz. Günümüzde pek tercih edilmek istenmese de sıklıkla güncelleme yapmak istemeyen kişiler hala bu yazılım türünü tercih ediyor. Ayrıca bu yazılım türünde kod açığı bulunmaz ve sunucularla alışveriş yapılmadığı için hacklanme (kırılma) gibi durumlarla karşılaşılmaz.
 2. PHP – .NET – Dinamik Web Sitesi: Bu siteleri oluştururken dinamik veri tabanı kullanıyoruz. Bu nedenle bu sitelerde kullanıcı için web sitesi yönetim paneli hazırlıyoruz. Böylece web sitenize gerekli zamanlarda müdahale edebilirsiniz. Yani web sitede bulunan resim, içerik gibi unsurları kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. İleride ihtiyacınız olan güncellemelerde size isteğinizi doğrultmanız durumunda yardımcı oluyoruz.

İkinci kategorimiz ise içeriğine göre web yazılımlar. İçeriğine göre web yazılımlara baktığımız zaman burada web sitenin amacına dikkat ediyoruz. Web sitenizi hangi amaçla kullanacak iseniz tüm yazılım işlemini baştan sona uygun olacak şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu web sitesi türlerini özetlemek istersek kurumsal web yazılımı, e-ticaret web yazılımı, hazır web yazılım, özel web yazılım ve mikro web yazılım diyebiliriz.

Popüler Web Yazılım Dilleri

Web yazılımı dilinizi kullanacağınız platforma ya da düzenlenecek sayfaya göre belirliyoruz. Çoğu zaman piyasada bulunan platformlara uyum sağlayacak yazılımları tercih ediyoruz. Bu sayede güncel platformlarda kolaylıkla yerinizi alabilirsiniz. Yazılım dili türlerini özetleyecek olursak;

 1. PHP: Web sayfalarınızı ya da nesneye yönelik olarak gerçekleştirmek istediğiniz yazılımları oluştururken PHP kodunu kullanıyoruz. Günümüzde ünlü olan sosyal medya platformları ve WordPress gibi büyük firmalar PHP altyapısından beslenmektedir.
 2. Django: Django dilini web uygulamalarının kolaylaştırılması ve sadeleştirilmesi için kullanıyoruz. Bu yazılım dili kolayca okunabilen ve yorumlanabilen bir dildir.
 3. NET: Sunucu tabanlı bir web siteniz varsa web sitenizin yazılımını ASP.NET ile gerçekleştiriyoruz. Sunucu tabanlı web sitelerde HTML, JS, CSS dilleri kullanılamamaktadır. Bunun nedeni bu dillerin istemci tabanlı sitelerde kullanılmasıdır. ASP.NET ise server tabanlı sitelerde kullanılır.

 

İyi Bir Web Yazılım Yaptırmanın Önemi

Web yazılım, web sitenizin en temel unsurudur. Web sitenizin nasıl çalışacağı, hangi içerikleri barındıracağı, veri alışverişi gibi tüm unsurlar bu yazılıma bağlı olacaktır. İyi gerçekleştirilmemiş bir yazılımda ise birçok problem ile karşılaşılır. Genellikle web siteler doğru çalışamaz.

Web siteniz için yazılım gerçekleştirilirken en doğru url ve html kodlarını düzenliyoruz. Böylece web sitenizin ileride yaşayacağı problemleri ortadan kaldırıyoruz. Eğer web siteniz ileride problemler ile karşılaşır ise bu durum marka ya da firmanızı olumsuz yönde etkiler. Ancak firmamız aracılığı ile gerçekleştirilmiş web yazılımları sonucunda web siteniz 7/24 en uygun şekilde çalışır.

Yazılım Geliştirme Hizmeti İçin Teklif Alın

Bir web yazılımı gerçekleştirilirken maksimum verimliliğin alınması için belirli kurallara uyması gerekir. Profesyonel ekibimiz belirtilen kurallara uygun olarak web yazılım hizmetinizi gerçekleştiriyoruz

İşletmeler Neden Web Hizmeti Almalıdır?

Günümüzde müşteriler ya da potansiyel müşteriler her ne kadar normal mağaza ya da büroları tercih etseler de birçok müşteri internet sitelerini tercih ediyor. Özellikle ulaşımının kolay olması ve birçok ürünün beraber incelenip karşılaştırılabilmesi nedeniyle birçok müşteri doğrudan mağazalara ait web sitelerini tercih ediyor. Böyle bir durumda eğer işletmenizin bir web sitesi yok ise bu pazar yarışında geride kalmanıza neden olacaktır. Yani sizi internette bulamayan bir müşteri diğer firmalara yönlenerek onlardan alışveriş yapmayı tercih edebilir.

Bu durumu engellemek için ve günümüzün teknolojisine ayak uydurmak için mutlaka bir internet sitesine sahip olmalısınız. İyi bir web siteye sahip olmanın yolu ise iyi bir web yazılımdır. Web siteniz için gerekli en profesyonel yazılım işlemini gerçekleştiriyoruz. İyi bir web sitesi ile potansiyel müşterilerinize daha kolay sahip olabilirsiniz.

 

 Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Web yazılımı gerçekleştirmeden önce sizinle de beraber sizden ziyade ziyaretçilerinizin ilgi ve ihtiyaçlarını belirliyoruz. Siteyi sizin beğenmeniz kadar ziyaretçilerinizin beğenmesi de önem taşır.
 • Web sitenizin yazılımını gerçekleştirirken SEO çalışmaları da planlamanıza yardım ediyoruz. Böylece arama motorlarının web sitenizi sevmesini ve ziyaretçilere önermesini sağlıyoruz. SEO çalışmalarının temel amacı web sitenin içerik olarak kalitesinin artırılmasıdır.
 • Web yazılımınızı tasarlarken mobil olarak uyumlu olmasını sağlıyoruz. Çünkü gerçekleştirilen bir aramada mobil cihazların sıklıkla kullanıldığı herkes tarafından biliniyor. Ziyaretçi ve potansiyel ziyaretçileriniz gerçekleştirdiğimiz web yazılımı ile birlikte kolaylıkla web sitenizi mobil olarak kullanabilir.
 • İhtiyaç ve isteklerinizi iyi analiz ederek web sitenizde bulunması ya da bulunmaması gereken konular hakkında size yönlendirme gerçekleştiriyoruz.
 • Web sitenizde kullanacağınız içerikleri düzenleyerek içerik ile web site uyumunu tamamlıyoruz. Ayrıca içeriklerinizin sıkıcı olmayan özgün içerikler olmasını sağlıyoruz.
 • Web siteniz için seçtiğiniz hostingi önemseyerek çalışmamızı gerçekleştiriyoruz. Bu aşamada sizin de kaliteli ve Premium hostingleri tercih etmeniz hem bizim hem de web siteniz için olumlu sonuç doğurur.

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X