BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN

info@fsbteknoloji.com /  +90 0312 417 03 72

İnternet kullanımı yaşadığımız dönemde son derece artmıştır. Bundan 10 yıl öncesi ile kıyaslandığında, kişilerin internet erişimi için kullandığı cihazların değiştiğini görmekteyiz. Kullanıcıların internete erişim için kullandığı cihaz alışkanlıklarını neredeyse tamamen değişmiştir. Bundan 10 yıl önce internete erişimi için mobil cihaz kullanım oranı % 10’luk aralıktan %80’lik kullanım oranına ulaşmıştır. Artık internet kullanımı için mobil platformlar daha çok tercih edilmektedir.

• İnternet erişimi için mobil platformların kullanımı beraberinde hız, güvenlik ve kullanıcı deneyimi sorunlarını getirmiştir. Neredeyse her web sayfası internet erişiminde grafik verilerini indirmeye çalışmakta, bu da kişilerin internet erişimi esnasında yavaşlığa maruz kalmalarına sebep olmaktadır.

Masaüstü bilgisayarlar için tasarlanmış standart bir arayüze sahip bir web sitesine mobil cihazlar ile erişilmek istenildiğinde, mobil cihazlara yüksek miktarda veri indirilmesi durumu ve indirilen verinin tarayıcı tarafından yorumlanması gibi işlemler, hem mobil cihazdaki internet kotasını tüketmekte, hem de gereksiz yere indirilen fazla grafik bilgisi cihazı yavaşlatmaktadır. Elbette kaynak israfı bu kadarla sınırlı değildir. Bir mobil cihaz için fazla miktardaki veriyi işlediği için telefon işlemcisi daha fazla çalışmakta, bu da daha fazla batarya tüketimine neden olmaktadır. Mobil cihaz bataryalarının çabuk bitmesinin işinizle bir alakası olmadığını düşünebilirsiniz, ancak e ticaret sitenizi gezerken bataryası biten bir müşterinizin satın alma kararından vazgeçmesi sizin için potansiyel bir zarar olacaktır.

• İşte bütün bu sorunlardan dolayı, kullanıcılarınıza mobil uygulama hizmeti vermeyi düşünebilirsiniz. Bu sayede kullanıcılarınızın mobil cihazlar üzerinden yaptığı işlemler analiz edilecektir. Bu analizler esas alınarak, kullanıcılarınızın yoğun olarak yaptığı işlemleri kolaylaştıracak bir uygulama geliştirilecektir. Bu sayede kullanıcılarınızın sürekli olarak yaptığı işlemler için daha hazırlıklı bir süreç sağlanır. Üzerinde daha çok düşünülmüş bir uygulama, kullanıcılarınızdan kaynaklı sunucu trafiğinizi azaltacak, bu da sunucu masrafınızı azaltacaktır.

• Netice olarak; Fsb Teknoloji’nin mobil yazılım çözümleri, hedef kitlenizin mutluluğunu sağlayarak sizin onlara daha kurumsal hizmet verebilmenizin olanaklarını tanımaktadır