info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
Dijital Pazarlama Eğitimleri

Dijital Pazarlama Eğitimleri

Dijital-Pazarlama-Egitimleri-banner

Dijital Pazarlama Eğitimleri Fsb Teknoloji Tecrübesiyle

Dijital pazarlama, işletmelerin ürünlerini ya da hizmetlerini tanıtarak dijital platformlar yardımı ile hedef kitlelere ulaşmanın yoludur. Son dönemde ciddi şekilde popülerlik kazanan dijital pazarlama küçük ya da büyük tüm işletmelerde en sık kullanılan terimlerden biri haline gelmiştir.

Şu zamana kadar keşfedilen en etkin pazarlama biçimi olan dijital pazarlama yardımı ile işletmeler pazar sıkıntısını ve sınırını aştılar. İnternet ortamında potansiyel müşterilerden ciddi karlar elde ettiler.

Dijital pazarlama temel olarak çevrimiçi pazarlama çabası ya da varlığını ifade etmektedir. Tıklama başına ödeme reklamcılığı, elektronik posta pazarlaması, sosyal medya pazarlaması ve blog oluşturma dijital pazarlamanın örnekleri arasında yer alır. İnsanların firmayı tanımasına aynı zamanda ürün ya da hizmeti satın almaya ikna etmek için yardımcı olur.

 

Göründüğünden Çok Daha Fazlası

Tüketicinin ürün ya da hizmeti nasıl satın aldığı konusunda da etkilidir bu durum firmaların sadece çevrimiçi olarak varlıkların sürdürmesini değil aynı zamanda görünürlüğü de olabildiği kadar artırmalarını da zorunlu hale getirmektedir.

Sonuç olarak dijital pazarlama göründüğünden çok daha fazlasıdır, dünya genelinde firmaların gelişmesine yardımcı olan ileri teknolojinin bir mucizesidir. Dijital pazarlama eğitimleri, başlıkları ile alakalı bilgi edinmeyi sağlar.

Daha fazla deneyim kazanmak için program konusuna göre eğitimlerimizin içeriğinde farklı proje örnekleri ve workshoplar bulunur. Hazırladığımız eğitim paketleri müşteriler, ürünler, kurslar etkileşimler ile ilgili veriler yer almaktadır.

Firmaların stratejilerine başvuru şekilde rehberlik ya da beceriler sağlar. Eğitimin sonunda kursiyerler iş geliştirmek için çevrimiçi teknolojilerinden nasıl yararlanacağını bilen dijital uzmanlar olarak ayrılır.

Dijital Pazarlama Eğitiminin Kazanımları

Dijital pazarlama eğitimleri ile ;

 • Ücretli pazarlama, genel pazarlama, sosyal medya pazarlaması ile web analitiği gibi akılda kalan dijital pazarlama işlevlerine ait anlayış geliştirilir.
 • Entegre edilen çok kanallı kampanyaları planlama, yürütme mi yönetme konusunda yetkinlik sağlanır.
 • Firma için dijital pazarlama ekibi ve girişimlerine liderlik edilir.
 • Dijital pazarlama disiplinlerinin hep birlikte nasıl çalıştırırız ve nasıl optimize edildiği öğrenilir.

Dijital pazarlama konusunda bilgi sahibi olmak sadece dijital pazarlama uzmanları için değil internet ortamında varlığı olan her işte çalışan onlar için önemlidir.

Eğitimlerde amaç tek bir alan değil çok çeşitli dijital pazarlama kavramlarını kapsayan eğitimlerdir. Eğitim paketlerimiz sayesinde dijital dünyada var olmak ve işlerinizi büyütmek, kazancınızı arttırmak söz konusudur.

Dijital Pazarlama Eğitimleri

Ürün ya da hizmetinizi daha geniş kitlelere duyurarak network ve iş ağını genişletmek isteyen herkesi eğitimlerimiz ile buluşturuyoruz. Eğitim programlarımız ile işinde başarılı olmak isteyenlere yeni yollar ve bu yolları ile gelen özgüven ile yeni bir dünyanın kapıları aralanıyor.

Hizmetlerimizden yararlananlar güçlü bir çevrim içi stratejisi oluşturmak dijital pazarlamanın heyecanlı yolculuğunu atıyor. Dijital pazarlama eğitimleri;

 • Online ortamda varlığı oluşturmaya imkan sağlar.
 • Arama reklamları ile nasıl fark edileceğini öğretir.
 • İnsanların dikkatini çekecek ve iletişim kurmayı sağlayacak teknikler öğrenilir.
 • Çok daha geniş kitlelere ulaşma fırsatı bulunur.
 • Online hizmet ve satış konusunda öngörü geliştirmeye imkan sağlar.
 • Çevrimiçi strateji belirlemeye yardımcı olur.
 • Birçok konuda çalışma mantığı ve farkındalığa sahip olunur.
 • İş hayatında fark yaratacak yeni değerler öğrenmeye fırsat sağlar.

 

Dijital Pazarlama Eğitimleri Konu Başlıkları

Dijital pazarlama eğitimi alabilmek için ihtiyaç duyulan tek şey aktif bir internet bağlantısı, akıllı telefon, tablet ya da bilgisayardır. Dijital pazarlama uzmanı olmak isteyen, işinin ya da hizmetini büyütmek isteyen herkes eğitime katılabilir.

Aynı zamanda içerik üreticileri, blokgerlar, işletme sahipleri, girişimciler, yazarlar, ajansta çalışmak isteyenler ve bu alana ilgi duyanlar dijital pazarlama eğitimlerine katılma imkânına sahiptir.

Dijital pazarlama eğitimlerimizde geleneksel pazarlamadan dijital pazarlamaya geçiş başta olmak üzere birçok konu başlığı bulunur.

 • Dijital pazarlamada kullanılan terimler ve pazarlama kavramları.
 • Seo ve Sem nedir
 • Online varlık oluşturma
 • Arama reklamları ile fark edilme
 • Online mağaza kurma
 • Google reklam modelleri
 • Elektronik posta Pazarlama
 • Rakip analizi/ anahtar kelime seçimi/ kalite puanları.
 • Alışveriş reklamları
 • Davranışlar
 • Ölçümleme
 • Müşteriyi bağlama ve sadakat oluşturma
 • İhtiyaca uygun yazılım seçme ile maliyetlendirme dijital pazarlama eğitiminde konu başlıklarıdır.

Dijital Pazarlama Eğitimleri Hizmeti İçin Teklif Alın

Dijital pazarlama eğitimi 4 ana başlıktan oluşur, paket program ile dijital pazarlama keşfedilir ve etkinlikler geliştirilerek dijital dünyaya entegre olmaya imkan sağlanır.

Dijital Pazarlama Eğitimleri İle Marka Değeri Artar

Pazarlama alanında önemli bir yere sahip olan dijital platformlar gerek marka değeri gerekse ürün satışı konusunda başarı hedefleyen firmalar için fırsatlar sunar. Farklı birçok stratejinin uygulanabildiği platformlar sosyal medya siteleri olmak üzere online topluluklar üzerinden etkili bir pazarlama yapmaya imkan sağlar.

Eğitim kapsamında ve sonrasında alınan sertifika ile birçok avantaja sahip olmak söz konusudur. Bilerek ve kapsamlı bir şekilde yapılan dijital pazarlama firmalar için fiziki çalışmalarından çok daha fazla avantaj sağlar.

Dijital ortamlar işletmelerin marka değerinin artması bilinirlik ve güvenilirlik açısından da ciddi katkılar sağlar. Dijital pazarlama stratejilerinde alanlarına ağırlık vermek yapılan çalışmaların önemli bir bölümünü oluşturur.

İşletmelerin ya da kurumların yazılı metin, resim, video gibi sesli çalışmalarla tanıtılması, ürün ve hizmet satışına yönelik çalışmaların yapılması bir marka değerinin artırılması gibi genel çalışmalar dijital pazarlama kapsamı içerisindedir.

 

Dijital Pazarlama Eğitimleri İle Muhteşem Geri Dönüşüm

İnsanların en fazla vakit geçirdiği İnternet ortamında muhteşem bir geri dönüşüm elde edilmesi için imkan sağlanır. Dijital pazarlama eğitimleri insanlara az maliyet ile çok daha hızlı ulaşabilmenin yanı sıra aynı zamanda hedef kitle seçiminin detaylı yapılmasına izin verir.

İnternette yapılan pazarlama işletmede verimliliğe imkan yaratır, iletişim becerilerinin gelişmesine önemli katkı sağlar, ürün ya da hizmet satışını doğrudan etkiler. En önemli faydalarından biri de sonuçların doğru ve hızlı şekilde hatta anlık olarak takip edilebilmesidir.

Tüketici kitlesinin ne kadarlık bölümünün ilgilendiği ve etkileşim kurma adına adımlar attığı hedef kitleye yönelik yapılan çalışmalar ile rahatlıkla ölçümlenir. Diğer pazarlama yöntemleri ile kıyaslanamayacak kadar geri dönüşüm almaya imkan sağlar.

Dijital pazarlama eğitimleri firmalara büyük oranda yarar sağlar, doğrudan hedef kitleye yönelik çalışmayı sağlamasından dolayı maliyetleri en aza indirir.

 

Dijital Pazarlama Eğitimleri İle Güvenilirlik Sağlanır

Pazarlamaya yönelik olmasının yanı sıra marka bilinirliğine de aynı oranda katkı sunar. Yeni markalaşma yolunda önemli fırsatlar sunmasının yanı sıra çalışma raporları incelenerek doğru adımların atıldığından emin marka oluşumu hızlı ve kolay şekilde gerçekleşir.

Var olan bir markanın da gücünün artırılmasına imkan sağlar. Tüm bunların doğal sonucu olarak firmaya ya da markaya karşı güvenilirlik sağlanır. İnsanların her alanda görmesi profesyonel deyin ve güvenin işareti olarak algılanır.

Bilinçaltına işlemeyi sağlayarak tüketicinin gözünde güvenilir bir değer kazanmaya imkan sunar. Eğitim programları içerisinde dijital pazarlamanın en önemli ayaklarından biri olan Seo çalışmaları da yer alır.

Aynı zamanda eğitim kapsamı içerisinde içerik pazarlama stratejileri, sosyal medya üzerinden pazarlama, Adwords ve PPC yöntemleri ile pazarlama, e-posta pazarlaması, PR çalışmaları yer alır.

Alınan eğitim deneyim kazandırmasının yanı sıra hem iş başvurularında hem de terfilerde tercih edilme nedenidir. Geleceğin meslekleri arasında her geçen gün popülerliği artan dijital pazarlama uzmanlığı meslek sahibi olmak ve kariyer edinmek isteyenlere önemli katkılar sağlar.

Google Reklamları Sizi İnsanların Görmesini Sağlar

E-Ticaret Akademisi Ücretsiz E-Ticaret Eğitimleri

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X