E-Ticaret Seo Danışmanlığı İle Ciro Artışı - Fsb Teknoloji 
info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
E-Ticaret Seo Danışmanlığı

E-Ticaret Seo Danışmanlığı

e-ticaret-seo-danismanligi-banner

E-ticaret sitelerinin asıl amacı site içerisinde bulunan ürünlerin müşterilere satılarak kar elde edilmesidir. Ama burada önemli olan nokta müşterilere ulaşmanın yolunu bulmaktır. Bunun için en iyi yöntem ise arama motoru sonuçlarında en üst sıralarda yer almaktır. Sizler için e-ticaret sitenizi arama sonuçlarında en üst sıralara taşımak ve potansiyel müşteri kitlenize ulaşmanızı sağlamak amacıyla e-ticaret SEO danışmanlığı hizmeti sunuyoruz.

 

E-Ticaret SEO Danışmanlığı Nedir?

E-ticaret sitelerinizin kaliteli ve profesyonel bir halde olması gerekir. Bozuk sayfalar, sıklıkla karşılaşılan 404 Not Found hataları, içeriklerin yeterince kaliteli ve amacını yansıtmayan şekilde olması ziyaretçilerinizin web sitenizde işlem yapmasını güçleştirerek döngüyü tamamlamadan web sitenizden ayrılmasına neden olur.

Sizlere sunduğumuz e-ticaret seo danışmanlığı, e-ticaret sitenizin gerekli analizlerinin gerçekleştirilmesini ve web sitenizin profesyonelleştirilmesini sağlayan danışmanlık hizmetidir. Sitenizin ilgili bütün iç ve dış SEO işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bu sayede web sitenizin kalitesini ve problemlerini düzelterek arama sonuçları sıralamasındaki konumunu yükseltiyoruz.

E-Ticaret SEO Danışmanı Ne Yapar?

E-ticaret danışmanı, e-ticaret siteniz için özel olarak eğitilmiş ve bütün detaylar hakkında bilgi sahibi danışmanlardır. Bu danışmanlar e-ticaret sitenize girerek;

 • E-ticaret sitenizin analizlerini gerçekleştirirler. Bu analizlerin profesyonel olarak yorumunu yapar ve size hedef belirlemenizde yardımcı olur.
 • Web sitenizi inceler ve linklerde ya da bağlantılarda olan problemleri fark ederek düzeltir.
 • Web sayfanızın sayfalarında karşılaşılan teknik problemleri düzeltir.
 • Web sitenizde sepeti terk etme ya da ziyaretçilerin girip çıkma problemlerini düzeltmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirir.
 • İçeriklerinizi analizlere ve kurallara uygun şekilde yeniden oluşturur.
 • Web sitenizin ihtiyaçlarını çözümler ve bu ihtiyaçlara yönelik geliştirmeler uygular.

E-Ticaret SEO Danışmanlığı Hizmetinden Faydalanmanın Yararları

E-ticaret siteniz için SEO danışmanlığı hizmetinden faydalanmanız uzun vadede sizin için birçok avantaj sunar;

 • E-ticaret sitenizin doğal satışlarını SEO danışmanlık ile artırabilirsiniz.
 • İyi bir SEO çalışması ile web siteniz uzun yıllar boyunca arama sonuçlarında ilk sıralarda kalır.
 • Marka bilinirliğiniz artar. Müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz sizi çok daha kolay keşfeder.
 • Web site trafiğiniz artar. Web sitenizi ziyaret eden kişi sayısı yükselir.
 • Web sitenizdeki hatalardan kurtulursunuz. Profesyonel bir web siteye sahip olursunuz.
 • Web sitenizden elde ettiğiniz satışlarınıza bağlı olarak artar.
 • Rakiplerinizden öne geçerek pazar yarışındaki yerinizi sağlamlaştırırsınız.
 • Rakiplerinizin ve web sitenizin düzenli olarak analizlerini inceleyerek karşılaştırma yapma şansı yakalarsınız.
 • Web sitenizin güncel olarak arama sonuçlarındaki yerini ve diğer etkileşim analizlerini inceleyerek bilgi sahibi olursunuz.

 

E-Ticaret SEO Danışmanlığı Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Hatta kimi hatalar var ki arama motoru botları bu hatalarda web sitenizi kapatmaya kadar kötü cezalar uygulayacaktır. Bu nedenle SEO danışmanlık hizmeti aldığınız firmanın;

 • Analizlerinizi iyi gerçekleştirdiği ve incelediğinden emin olmalısınız. Analizler SEO işlemlerinin temelini oluşturur.
 • İçerik hazırlama konusunda uzman olmalıdır. İçerikler hazırlanırken kelime sayısı, anahtar kelimeler, anahtar kelime sayısı, içeriğin temeli gibi unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlara uyulmaması durumunda SEO çalışmanız beklediğiniz sonucu vermeyecektir.
 • Backlink konusunda yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Backlinkler iyi kullanılırsa web sitenizi uçuracak, iyi kullanılmazsa da web sitenizi kapatmaya kadar ilerleyecek SEO unsurudur.
 • Teknik bilgiler konusunda donanımlı olmalıdır. SEO çalışmalar sadece içerikleri kapsayan çalışmalar değildir. Aynı zamanda danışmanlık aldığınız firmanın web sitenizdeki teknik problemleri düzeltebilecek olması gerekmektedir.
 • Web sitenizin SEO çalışma içeriklerinde bulunan her konu için size destek olabilmelidir. Destek hizmeti için size çok kısıtlı şartlar sunmamalıdır.

E-Ticaret Seo Danışmanlığı Hizmeti İçin Teklif Alın

E-ticaret SEO danışmanlığı profesyonellik isteyen bir iştir. İyi gerçekleştirilmiş bir SEO çalışması web sayfanızın kalitesini artıracakken kurallara dikkat edilmemiş bir çalışma web sitenizin kötülemesine neden olacaktır.

Arama Motoru Botlarının Dostu E-Ticaret SEO Danışmanlığı

Web sitenizi oluşturduğunuz andan itibaren arama motoru botları web sitenizi ziyaret etmeye ve içeriklerinizi tanımlamaya başlar. Tanımlanan bu içerikler web sitenizin kelimelerini kodlar ve bir ziyaretçi arama gerçekleştirdiğinde eşleşen kelimelere göre arama motoru sonuçlar sunar. Bu sonuçların sunulmasındaki en büyük fark ise içeriklerin belirli kriterler açısından kaliteli olmasıdır.

Bu içerikleri kaliteli yapmanın ve web sayfanızı arama motoruna sevdirmenin en iyi yolu SEO danışmanlığı alarak gerçekleştireceğiniz SEO çalışmasıdır. E-ticaret siteniz için alacağınız bu danışmanlık hizmetinde arama motorunun dikkat ettiği sayfa hızı, anahtar kelimeler, özgün içerik, backlink gibi unsurları web siteniz için avantaj olacak hale getiriyoruz.

Bu danışmanlık hizmeti kapsamında alanında uzman ve tecrübeye sahip danışmanlarımız web sitenizi üst sıralara taşımak konusunda size destek sağlıyoruz. Web sitenizin analizlerini gerçekleştirerek eksiklerini tespit ediyoruz. Bunun ardından eksiklerinizi artılarınız haline çeviriyoruz.

 

Satışlarınızı Artırmanın En Doğal Yolu

E-ticaret web sitenizin satışlarından yeterince memnun değilseniz farklı reklam, SEO, SEM gibi çalışmaları tercih edebilirsiniz. Satışların artırılması denildiği zaman ise çoğu kişinin aklına ilk olarak reklamlar geliyor. Reklamlar satışlarınızı artıracaktır ancak doğal bir yöntem değildir. Sadece belirlediğiniz süre içerisinde işletmenizin reklamı gerçekleştirilecektir. Ayrıca bu reklamların nerede sergilendiği, kaç kişi tarafından görüldüğü, tıklandığı önemlidir. Tıklama oranına göre reklamın başarısı ölçülür ancak kalıcı bir çözüm değildir.

Satışlarınızı artırmanın en doğal yolu biraz zaman isteyen SEO çalışmalarıdır. Sizlere sunduğumuz e-ticaret SEO danışmanlığı ile web sitenizin öncelikle kusurlarını ortadan kaldırıyoruz. Bunun ardından iyileştirici çalışmalar yaparak web sitenizin profesyonel olmasını sağlıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmaların ardından web sitenizin kalitesini artırarak Google ya da diğer arama motorlarının sevdiği hale getiriyoruz. Tüm bunların sonunda web siteniz zamanla arama sonuçlarında üst sıralara taşınıyor. Böylece ilgili arama gerçekleştiren potansiyel müşterileriniz web sitenizi görerek satın alma işlemini gerçekleştiriyor.

E-ticaret sitesinin başarılı olması için dikkat edilen husus tıklama değil dönüşümdür. Dönüşüm bir ziyaretçinin sitenize girdikten sonra satın almaya kadar gerçekleştirdiği bütün işlemlerdir. Bu işlemlerin tamamlanması ile kullanıcı yeniden ana sayfaya döner ve dönüşüm tamamlanmış olur. E-ticaret SEO çalışmaları içerisinde dizayn ettiğimiz bütün işlemleri dönüşüm tamamlayamaya yönelik olarak gerçekleştiriyoruz.

 

Sizlere Nasıl Bir E-Ticaret Danışmanlığı Sunuyoruz?

Sizlere en iyi e-ticaret danışmanlığı hizmetini sunmak için dikkat ettiğimiz birçok husus bulunuyor;

 • Özgünlük: Web sitenizde gerçekleştirdiğimiz bütün işlemlerde ve içeriklerde kopya ürün kullanmıyoruz. Bütün basamakları özgün olarak kendimiz gerçekleştiriyoruz.
 • Spam: Uyguladığımız bütün işlemlerde gerçekleştirilen işlemin spam olarak sayılmamasını sağlıyoruz. Bir web sitenin spama sahip olması web site için büyük olumsuzluk yaratacaktır.
 • Geniş hizmet: Firmamızdan aldığınız danışmanlık hizmetinin kapsamında teknik işlemlerinizden içeriklerinize kadar bütün düzeltme işlemlerini gerçekleştiriyoruz.
 • Profesyonellik: Firmamız bünyesinde bulunan bütün çalışanlarımız alanında uzman ve tecrübelidir. Bu nedenle verdiğimiz danışmanlık hizmetinde profesyonel bir hizmet gerçekleştiriyoruz.
 • Analiz: Web siteniz için işlemlere başladığımız andan itibaren bütün analiz işlemlerinizi düzenli olarak gerçekleştiriyoruz. Web sitenizin baştaki sıralamasını baz alarak yeni sıralamalarınızı karşılaştırıyoruz. Böylece incelemeleri gerçekleştirerek sonraki adımlarda yapılması gereken işlemleri belirliyoruz.
 • Güncellik: Hazırladığımız bütün içerikleri güncel zamana uygun olarak gerçekleştiriyoruz. Belirli aralıklarla içeriklerinizi de yeniden güncelleyerek güncel bir web siteye sahip olmanızı sağlıyoruz.

Oluşturduğunuz e-ticaret sitesi için doğal ve kalıcı bir çözüm istiyorsanız SEO danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Uzman danışmanlarımızın ışığında kaliteli bir siteye sahip olmak mümkün.

Tüm E-Ticaret Hizmetlerimizi Görün

Ankara Ticaret Akademisi Ücretsiz Dersler

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X