Seo Analizi İle Sitenizin Durumunu Öğrenin - Fsb Teknoloji 
info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
Seo Analizi

Seo Analizi

seo-analizi-banner

Sitenize daha fazla ziyaretçi çekmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Daha fazla arama trafiği çekmek istiyorsanız SEO analizi yaptırmanız gerekir. Sıralamanızı yükseltmek için düzeltmeniz gereken tüm hataları, SEO analiz raporu ile takip edebilirsiniz.

Site hızı; dönüşüm oranınızı etkilemesinin yanında, aynı zamanda sitenizin arama motorlarında, ne kadar üst sıralarda olacağını da etkileyen en önemli unsurdur. İyi bir sıralama elde etmek istiyorsanız; ekibimizin sunduğu kapsamlı web sitesi analizi yaptırmanız ve yalnızca ortak SEO faktörlerine baktırmanız, siteniz için en doğru tercihtir.

Müşterilerimizin beklentilerini karşılamaktan gurur duyan çevrimiçi pazarlama uzmanları ile çalışan ajansımız; arama, sosyal medya ve içerik pazarlaması, müşterilerimizin çevrimiçi pazarlama girişimlerinde başarılı olması için çalışır.

 

SEO Analizi Nedir?

Sitenin ne kadar iyi optimize edildiğini ve sitenin iyileştirilmesine yardımcı olmak için, nelerin yapılabileceği konusunda, web sitesinin yakından incelenme süreci SEO analizi olarak adlandırılır.

 • Öncelikli olarak sayfalarda bulunan içeriğe dikkatli bakmayı gerektirir.
 • İçeriklerin hangi anahtar kelimeler için optimize edildiği ve performans görülür.
 • Anahtar kelime grupları için, tek tek hangi sayfanın sıralandığına dair bilgi verir.

Web sitesi SEO analizi yapmak; sayfanın performansını ve en iyi nasıl ilerleyebileceğiniz hakkında bize fikir verir. SERP sayfa sıralaması ne kadar yüksek olursa, trafiğiniz o kadar artacak ve dolayısıyla potansiyel müşteriniz de artarak gelire dönüşebilecektir.

Web sitenizin SEO analizi için, uzman ekibimiz ile görüşerek, bu konuda çıkarılacak rapor sayesinde, nasıl hareket etmeniz gerektiğini görebilirsiniz.

SEO Analizi Neden Yapılmalıdır?

Yapılacak bir SEO analizi ile elde edilecek bilgiler; ziyaretçiler için daha iyi bir deneyim sunar. Sitenizin içeriğini ve teknik yönlerini nerede iyileştirebileceğiniz konusunda size detaylı bilgi sunar.

Üst sıralarda yer almanız, erişiminizi genişletmeniz, daha fazla trafik çekmeniz ve iş hedeflerinize daha kolay ulaşabilmeniz için SEO analizi yapılması gerekir. Bir analiz sayesinde harcanan zamanı ve kaynakları azaltacak stratejik kararlar almış olursunuz.

Sitenizin kapsamlı SEO analizi olmadan, SERP’lerdeki sıralamasını iyileştirmek için, doğru kararları vermek neredeyse olanaksızdır. Bu yüzden profesyonel SEO ekibimizden analiz yapılmasını talep ederek, sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

SEO Denetleyicisi Neden Gereklidir?

Sitenizin Google üzerinde üst seviyeye ulaşmasını engelleyen hatalar olabilir. Bu yüzden SEO denetleyicisi ile; potansiyel trafik etkisini, uygulama kolaylığını görebilir ve hataların düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

 • Meta bilgisi
 • Sayfa kalitesi
 • Sayfa yapısı
 • Bağlantı yapısı
 • Sunucu yapılandırması

Her bir kategoriyi SEO denetimi ile kontrol edebilir ve SEO iyileştirmelerini gerçekleştirerek, hızlı ve göze çarpan sonuçlar elde edebilirsiniz. Böylece yüksek SEO puanı alarak, sitenizin üst sıralarda görülmesine olanak tanırsınız.

Ajansımız ile iş birliği yaptığınız andan itibaren; SEO denetimi yaparak, web sitenizin arama motorlarındaki sıralama sonuçlarını belirlemek için kriterleri karşılayıp karşılamadığını analiz eder. Böylece 200’den fazla parametre kontrol edilir ve SEO puanı hesaplanırken, bu sonuçları dikkate alır.

 

Sayfa İçi SEO Analizi Bana Ne Kazandırır?

Sayfa içi SEO; daha fazla trafik elde etmek için, web sayfasını SERP’lerde üst sıralarda yer alacak şekilde optimize etmektir. Sayfa içi hem o sayfadaki içeriği ve sayfa mimarisini hem de HTML kaynak kodunu kapsar.

Sayfa içi SEO’ya odaklanmak, işletmeniz için kusursuz bir işlemdir ve sitenizin insanlara nasıl değer sağladığına ilişkin bilgileri, arama motorlarıyla iletme görevini üstlenir. Böylece siteniz hem arama motorları tarafından hem de kullanıcılar tarafından tanınmaya başlar.

Yetersiz sayfa içi optimizasyon; sitenizin organik arama yoluyla bulunmasını engeller. Sayfa içi SEO ile ilgili her şey sizinle bağlantılıdır. Bu yüzden onu analiz etmek ve mevcut SEO trendlerine uygun şekilde uyarlamanız gerekir.

Uzman kişilerden oluşan SEO ekibimiz, sayfa içi SEO analizi yaparak; web sitenizdeki hataları bularak düzeltir ve sıralamanızı üst seviyelere çekmek, SEO puanınızı yükseltmek için, profesyonel hizmet verir.

Seo Analizi Hizmeti İçin Teklif Alın

Bir web yazılımı gerçekleştirilirken maksimum verimliliğin alınması için belirli kurallara uyması gerekir. Profesyonel ekibimiz belirtilen kurallara uygun olarak web yazılım hizmetinizi gerçekleştiriyoruz

Sayfa Dışı SEO Analizi Sonuçlarıma Nasıl Etki Eder?

Sayfa dışı SEO; bir web sayfasının, arama motorları üzerindeki sıralamasını yükseltmek için, web sitenizin dışında yapılan SEO faaliyetleridir.

 • Dahili bağlantı oluşturma
 • Harici bağlantı oluşturma
 • Konuk blok oluşturma
 • Yerel alıntı dizinleri ve siteleri kapsar.

SEO uzmanlarımızın uyguladığı sayfa dışı stratejisi sayesinde; web sayfanızın, arama motorlarında üst sıralara yerleşir. Aynı zamanda geri bağlantılarınızın analiz edilmesi, sitenizin analizi konusunda önemli bir noktadır.

Size kimin bağlantı verdiğini denetlemek, alan puanınızı ve genel trafik ölçümlerinizi çıkarılması gerekir. Böylece hangi noktada neyin işe yarayıp yaramadığını görebilirsiniz. Bunun için ekibimiz ile iletişime geçebilir ve uygulayacakları backlink denetleyicisi ile her bir bağlantının sizin için gerekli olup olmadığını görebilirsiniz.

 

Web Sitesinde Hangi Noktalar Denetlenir?

Herhangi bir web sayfasının; arama motorlarındaki sıralamasını üst seviyelere çıkarmak bazı bağlantıların ve yapılandırma işlemlerinin kontrol edilmesini gerektirir.

 • Meta bilgisi: Arama motorlarının web sitesinin neyle ilgili olduğunu anlamak için, meta bilgileri sunar. İçeriğinizin kategorize edilebilmesi için meta bilgiler önem taşır.
 • Sayfa kalitesi: Yüksek kaliteli içerikler, SEO’nun başarılı olmasında en önemli etkenlerdendir. Bu yüzden sayfa kalitesi, anahtar kelimeler, sıralamanıza yardımcı olur.
 • Sayfa bağlantı yapısı: Arama motorları; açıkça yapılandırılan ve verimli taramayı mümkün hale getiren web sitelerini daha çok sever. SEO denetleyicisi sayesinde, web sitenizi analizi zorlaştıran sorunlar ortaya çıkarılır.
 • Sunucu yapılandırması: Bir sitenin teknik kurulum çok önemlidir. Hatasız ve yüksek performanslı teknik kurulumlar, arama motorlarının taramasını kolaylaştırır.

Arama motoru optimizasyonu; sadece web sitesinin optimizasyonu ile ilgili değildir. Aynı zamanda uzun vadede SEO başarısını yakalamak ve arama motorlarında üst sıralarda olmak için, dış faktörlere de dikkat etmek gerekir.

SEO uzmanlarımız; geri bağlantılarınızı kontrol ederek, web sitenizde birden çok kaynaktan yeterli bağlantı olup olmadığına bakar. Web sitenizin sosyal medyada paylaşılıp paylaşılmadığını analiz eder. Web sitenizin, arama motoru sonuçlarında görüntülenmesini engelleyen faktörlerin listesini çıkararak, bunlara profesyonel çözümler sunar.

 

SEO Analizinde Önceliklerimiz Nelerdir?

Ajansımız her zaman müşterilerinin üst sıralarda yer almasını ve bu sıralamanın uzun vadede yarar sağlaması için, profesyonel hizmet verir. Bu yüzden SEO analizi yaparken, en önemli adımları izler.

Uzmanlarımız SEO analizi yaparken;

 • Google üzerindeki görünürlüğünüzü denetler. Böylece SERP üzerindeki ortalama konumunuzu görür.
 • URL’leri ve meta açıklamaları kontrol eder. URL’lerin uzunluk ya da kısalığı, hizmet ya da ürünlerinizle alakalı olup olmadığı konularında optimizasyon gerçekleştirir.
 • Başlık kontrolü gerçekleştirir. Başlıkların dikkat çekici ve kullanıcıları tıklamaya teşvik edici olması gerekir. Bu yüzden SEO anahtar kelimeleri kontrol edilerek, yüksek hacimli anahtar kelimeler ve SERP ilk sayfalarında görünmenizi kolaylaştıracak uzun kuyruklu anahtar kelime çalışması yapılır.
 • Gelen bağlantılar ve geri bağlantılar kontrol edilir. SEO sıralamanızı daha iyi hale getirecek olan kaliteli geri bağlantılar üzerinde çalışmalar gerçekleştirilir.
 • Spam bağlantıları analiz edilir. Yetkisi olmayan web sitelerinden gelen çok sayıda bağlantı bulunur ve spam puanı artırıcı rol üstlenir. Bu yüzden gelen bağlantıları analiz eden uzmanlarımız kötü bağlantıları ortadan kaldırma işlemlerini gerçekleştirir.
 • İç bağlantılar kontrol edilir. İç bağlantılar; arama motorlarındaki sıralamanızı iyileştirmek için kusursuz SEO taktiklerindendir. Ayrıca kullanıcı deneyimini geliştirebilirler.
 • Kırık bağlantılar araştırılır. Kullanıcı deneyimini ve SEO’yu olumsuz etkileyen bozuk bağlantılar düzeltilebilir. Bunun için 301 yönlendirmeleri gerçekleştirilir.
 • Tekrarlanan içerikler, SEO’nun kırmızı bayrağıdır. İçeriklerin yüksek kaliteli ve hatasız olması, hedef kitleyi etkileşime sokacak nitelikte olması gerekir.
 • Resimlerin denetimi yapılır. Arama motoru botlarının; görsellerinizi ve işlevini açıklamak için uygun alt metin arar. Bu yüzden resimlerin alt metinle optimize edilmesi işlemi gerçekleştirilir.
 • Sayfa hızı, SEO’nun en önemli faktörlerindendir. Kullanıcı deneyimini etkiler. Google PageSpeed ile, sayfa hızı kontrol edilerek, kullanıcı deneyimine uygun hale getirilir.

Ajansımız SEO analizi yaparken, en iyi SEO değerlendirme araçlarını kullanılır. Ahrefs, Moz Pro, HubSpot, SemRush kullanılan bu araçlardan sadece birkaç tanesidir. Sitenizin SEO analizi için, ekibimizle görüşebilir ve bu konuda neler yapılabileceği konusunda detayları görüşebilirsiniz.

Diğer Seo Hizmetlerimizi İnceleyin

Seo Açısından Alan Adının Önemi Nedir?

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X