Facebook Hesap Yönetimi Hizmetimizi Deneyin - Fsb Teknoloji 
info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
Facebook Hesap Yönetimi

Facebook Hesap Yönetimi

facebook-hesap-yonetimi-banner

Yeni müşteriler bulmak, etkileşimi arttırmak ve şirketin hedeflerini yakalamak adına Facebook gücünü kullanmak isteyen işletmelerin, Facebook hesap yönetimi hizmeti alması gerekir. Facebook hesap yönetimi, firmalar ya da girişimcilerin amaçlarına ulaşabilmesi adına profesyonel bir destek almasını sağlar.

Türkiye’de ve dünya genelinde giderek yaygın hale gelen ve şirketler tarafından daha çok benimsenen hesap yönetimi, profesyonel bir imaj yaratılmasından paylaşımlardaki kurum kültürüne uygun yazı dilinin belirlenmesine kadar pek çok farklı detay içerir. Şirketlerin kurumsal imajının doğru bir şekilde oluşturularak yansıtılması ve potansiyel müşteriler ile ilk andan itibaren doğru bir izlenimin yaratılabilmesi için Facebook hesap yönetiminin doğru bir şekilde planlanması ve uygulanması gerekir. Aksi halde sosyal ağlar üzerinden dönüş alınması, yeni müşteriler bulunması zor olacağı gibi işletmeler için sosyal ağda işler çok daha zor hale gelir.

Facebook Hesap Yönetimi Neleri Kapsar?

B2C olarak dünyanın en büyük organik sosyal medya ağı olan Facebook, B2B pazarlamacıları için de ön plana çıkar. Farklı yönetim araçları ve hizmetleri sayesinde Facebook hesap yönetimi işletmelerin Facebook’un tüm gücünden yararlanmasını sağlar. Facebook Business Manager gibi her biri uzmanlık gerektiren farklı araçlar, Facebook hesap yönetimi yapan ajans ya da kişiler tarafından şirketlere göre uyarlanır. Ardından yapılan her bir çalışmada, istatistiklerden alınacak dönüşler ile birlikte yeni planlamalar yapılarak şirketler için her geçen gün iyileştirmeler elde edilir. Facebook hesap yönetimi ya da Facebook profil yönetimi, şirketlere her bir çalışmada artı bir değer katar. İşletmelerin hedef kitleler ile doğru zamanda ve doğru bir şekilde buluşması, geniş bir takipçi ve müşteri tabanının oluşturulması, içeriklerin tüketicilere ve potansiyel müşterilere ulaştırılması, reklam çalışmaları ve kuruma yönelik farklı beklentiler ve durum analizi Facebook hesap yönetimi dahilinde gerçekleştirilir.

Facebook’ta işletmeler için doğru bir yönetim nasıl olmalı?

Facebook işletmeler için özel yönetim araçları sunar. Facebook’ta açılacak bir işletme sayfası ile kurumsal bir şekilde sosyal ağda yer alabilecek olan işletmeler, markalarını sektördeki diğer firmalar ile aynı şekilde sosyal ağa taşımayı başarır. Sosyal medya üzerinden yapılacak paylaşımlar, hesap yönetiminin en önemli aşamasıdır. Videolar, görseller, tanıtıcı filmler, içerikler hesap yönetimi dahilinde uzmanlar tarafından belirlenir ve belirli bir sosyal medya takvimi doğrultusunda paylaşılır. Tüm bunlar sosyal medyada işletmenin doğru bir şekilde yer almasının yanı sıra web sayfalarına trafik çekmeye yardımcı olur. Aynı zamanda Facebook, Google başta olmak üzere arama motorları tarafından da çok fazla taranan ve sürekli index verilen bir sosyal ağ olduğundan dolayı sosyal medya alanında yapılacak her bir çalışma, şirketin Google üzerindeki etkisini artırır. Çeşitli arama sorgularında çıkma şansı elde edecek olan işletmeler, böylece dolaylı bir şekilde organik hitler alabilir ve işletmelerini her gün daha da büyüterek sosyal medya başta olmak üzere internetteki yerini sağlamlaştırabilir.

 

Facebook hesap yönetiminde neler yapılabilir?

Hesap yönetimi hizmeti alacak kişilerin hangi firma ile çalışacağını belirlemesi adına sektördeki deneyimlere dikkat etmesi ve beklentilerini belirlemesi gerekir. Bu nedenle hesap yönetiminin sınırlarının neler olduğu, hesap yönetimi dahilinde hangi hizmetlerin sunulduğu ve şirketlerin tüm bu çalışmalardan nasıl bir dönüş alacağı kişiler tarafından ne kadar bilinirse, alınacak olan hizmette o derece seçici olabilir. Böylece en iyi firma ile başarı hikayelerine imza atılabilir. Hesap yönetiminin başarılı olabilmesi adına hizmet verecek olan uzmanların şirketi iyi bir şekilde tanıması, önceliklerini belirlenmesi ve kurumsal kültüre uygun bir şekilde bir planlama yapması gerekir.

Facebook çok geniş bir yönetim imkanı sunduğundan dolayı site üzerindeki tüm araçların ve özelliklerin kullanılması gerekir. Stratejik hedeflerin belirlenmesi, hedef kitlenin analiz edilerek iyileştirilmesi, işletme sayfasının baştan sona optimize edilmesi ve hakkında sayfası gibi kullanıcıların dikkat ettiği bölümlerin profesyonel bir şekilde düzenlenmesi yapılacak ilk çalışmalardır. Daha sonra işletme sayfasındaki etkileşimleri arttırabilmek adına çeşitli içerik yönetimleri ve paylaşımları gerçekleştirilir. Böylece işletmenin sosyal ağda doğru bir şekilde yer alması ve ardından günden güne büyüyerek geniş bir müşteri, takipçi tabanına ulaşması sağlanır. Hikayeler, sorular, fotoğraflar, videolar ve daha fazla içerik çeşidiyle sosyal medya profilinde yapılacak pek çok çalışma, mevcut şirketin ya da kişinin yetenekleri doğrultusunda şekillendir. Bu nedenle de doğru bir firmadan alınacak Facebook hesap yönetimi, şirketler için aynı zamanda yeni fırsatların ortaya çıkarılmasını sağlar. Çok farklı kampanya ve programlar ile şirketin satışlarında çok ciddi bir artış yaratılabilir. İşletme sahiplerinin önceliklerine belirleyerek doğru bir firma ile çalışmaya başlaması, sürecin en önemli ilk adımıdır.

Facebook Hesap Yönetimi Hizmeti İçin Teklif Alın

Facebook hesap yönetimi konusunda Türkiye’nin ön plana çıkan firmalarından bir tanesi olan FSB teknolojisi, kapsamlı bir dijital pazarlama imkanı sunar.

Facebook reklam yönetimi

 

Hesap yönetiminin dışında işletmenin iyi bir reklam yönetimine de ihtiyacı olacaktır. Facebook hesap yönetimi ile birlikte reklam yönetimi hizmetinin birbirinden ayrılması, hizmet veren firmaların tercih ettiği bir durum olabilir. Ancak daha doğru bir planlama ve tek bir merkezden yönetimin yapılabilmesi için reklam ve hesap yönetiminin bir arada yapılması önerilir. Sosyal medya reklam yönetimi çok ayrı bir uzmanlık gerektirdiği gibi reklam kampanyalarının yönetildiği panellerin her bir ayrıntısıyla öğrenilmesi, güncellemelerin takip edilerek reklam politikalarının buna göre uyarlanması, hizmet alınacak şirketin belirlenmesinde önemli kriterlerden birisi olmalıdır. Reklamlar ve sponsorlu gönderilerde anahtar kelime belirlenmesi, hedef kitle seçimi gibi pek çok önemli kriter vardır.

Kendi işinde başarılı olan bir işletmenin, sosyal medya ve sosyal medya içerisindeki bu tür araçlara tamamen hakim olması mümkün değildir. Aynı zamanda bu çalışmaları yaparken zaman kaybedilecek olması, profesyonel bir şekilde destek alınmasının en önemli gerekçeleri arasında yer alır. Her bir işletmenin yer almaya ve fark yaratmaya çalıştığı sosyal ağda, yeni bir işletmenin kat edeceği yol çok daha uzundur. Bu yola doğru bir firma ile çıkılması, kuşkusuz yoldaki tüm zorlukların üstesinden gelinmesini sağlar. İşletmelerin uzmanlar tarafından tek tek analiz edilmesi, reklam ve içerik çalışmalarının yapılması, optimizasyonların gerçekleştirilmesi ve bunların ayrıntılı bir şekilde raporlanması işletme sahipleri için aynı zamanda kolay bir yönetim imkanı sunar. Bu nedenle Facebook hesap yönetimi, Türkiye’nin önde gelen markalarından birisi olan FSB Teknoloji ile sizler de doğru bir başlangıç yapabilirsiniz.

 

Facebook Hesap Yönetimi FSB Teknoloji Farkı

 

Çeşitli sosyal medya yönetimi teklifleri dahilinde ihtiyaç duyulan her işletmeye özel çözümler sunan FSB Teknoloji, bu alanda elde ettiği deneyimleriyle işletmenizi her geçen gün yükseltebilir ve sosyal medyada dikkat çeker hale getirebilir. Uzmanlar tarafından işletmenize özel olarak oluşturulacak stratejiler bir bir uygulanırken, ölçme, analiz ve planlama ile birlikte her geçen gün daha başarılı kampanyalara imza atılarak daha fazla kişiye ulaşılır, ürün ya da hizmet satışlarının arttırılması sağlanır. Facebook Business Manager kurmak, Facebook reklam yöneticisi ya da Facebook kurumsal sayfa yönetimi gibi Facebook’a yönelik farklı ihtiyaçları bulunan tüm işletmeler ve kişisel olarak çalışan kişiler FSB Teknoloji üzerinden alacakları hizmetler ile uygun bir bütçe ile maksimum verimliliğe ulaşabilir.

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X