Facebook Reklamları İle Görünür Olun - Fsb Teknoloji   
info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

facebook-reklamlari-banner

Facebook reklamları; dünyanın en büyük sosyal ağında, hedef kitlenizle bağlantı kurabileceğiniz en önemli yollardan bir tanesidir. Büyüklüğünü söylemek gerekirse, aylık 2,8 milyar aktif kullanıcıya sahiptir.

Facebook’ta yayınlanacak reklamlar; mesajınızın, doğru insanlara çıkarılmasıyla ilgilidir. Ürün ve hizmetlerinizi gerçekten olasılığı en yüksek olan kişilere reklamların gösterilmesi gerekir.

En iyi sonuçları almak, farklı reklam türlerini ve hedefleme seçeneklerini anlayarak tercih yapmak için, reklam uzmanlarımızla çalışabilir, ilk reklamınızı planlamanın yanında, gelişmiş kampanya stratejileri geliştirerek, doğru hedef kitleye reklamlarınızın yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Hangi Facebook Reklam Biçimlerini Kullanıyoruz?

Facebook; kullanmamız için birçok farklı reklam biçimini sunar. Reklamlarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak için, her birinin gereksinimlerini gözden geçirir ve reklamlarınıza uyarlarız.

 • Videolar: Facebook video reklamları; kısa bir metnin, tek bir video üzerinde görüntülendiği, normal Facebook video gönderisiyle benzerlik gösterir.
 • Fotoğraflar: Facebook fotoğraf reklamları; bir resim üzerinde, küçük metinlerle görüntülenerek yapılır. Ek ücret ödemesi yapılmadan, 6 farklı resim içeriğiyle, tek resimli reklamlar oluşturabiliriz.
 • Slayt gösterileri: Bir video oluşturmak için kullanılan Facebook slayt reklamları; en fazla 10 farklı resim kullanılarak yapılır ve bunları bir araya dizerek gösterilir.
 • Dinamik ürün reklamları: Tek resimli reklam biçimindedir ve hedef kitlenizle alakalı ürünleri gösterirken, ürün kataloğu kullanılır. Bunun için bir reklam şablonu oluştururuz.
 • Koleksiyonlar: Bu tür reklam biçimi; mobil cihazlar üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar için oluşturulur. Kısa bir videoyu ya da resmi kaydırarak, ürün resimleri galerisiyle eşleştirilerek yapılır.

Facebook reklam kampanyası oluşturmak için Facebook üzerinde oturum açmak ve sayfanın üst kısmındaki oklar yardımıyla reklamlar oluşturulur. Facebook reklamları; mevcut reklam biçimlerinizi ve reklamlarınızın nerede görüneceği belirler. Bu yüzden reklam oluştururken, hedef listesi yapmak ve buna göre seçim yapmak önemlidir.

Facebook Reklamları Neden Önemlidir?

Facebook reklamcılığı; Facebook takipçilerinizi ve hayranlarınızı besleyerek büyütmeye yardımcı olur. Yönlendirme sitesi trafiğini, site katılımını ve dönüşüm oranlarını artırmak oldukça önemlidir.

Bunun yanında Facebook kitlenizle, düzenli şekilde etkileşimde bulunmak ve onları korumak da önemli bir stratejidir. Facebook profilinizi, işletmenizin ikinci web sitesi ve işletmenizin başka bir dijital uzantısı olarak düşünüldüğünde; sitenizde ve herhangi bir çevrimdışı varlığınızda olduğu gibi, zamanla bazı kullanıcılar, doğal olarak sizinle etkileşime girmekle daha az ilgilenecektir.

Facebook reklamcılığında birincil hedef ne olursa olsun, her zaman takipçi tabanınızı büyütmek ve mevcut hayranlarınıza dikkate almaları gereken yeni bir şeyler vermek gibi ikincil fayda sağlar.

Bütçeniz izin verdiği ölçüde, yalnızca mevcut takipleri hedefleyen kampanyalar, periyodik olarak gerçekleştirilebilir. Sadece takipçi olarak kalmak, kişinin tüm güncellemeleri görmesini sağlamayacağı gibi; takipçileri hedefleyen sponsorlu kampanyalar da tüm takipçilere ulaşmayı garanti etmez.

Facebook reklamcılığı, SEO sıralamanız üzerinde dolaylı etkiye sahiptir ve sosyal sinyallerinizi, paylaşımlarınızı, beğeni ve yorumlarınızı artırmanıza yardımcı olur.

Facebook Reklamları Oluştururken Neler Yaparız?

 • Hedef kitle: Reklamlarınızı; ilgi alanları, davranışlar ve daha fazlasına göre hedefleyebiliriz. Özel bir kitle oluşturabilir ve reklamlarınızı; kişilerinize, web sitesi ziyaretçilerinize ve uygulama kullanıcılarına gösterebiliriz.
 • Bütçe: Reklam kampanyası oluşturulurken; günlük ya da ömür boyu bütçe kampanyası arasında seçim yapabiliriz. Reklamlar için ne kadar harcamak istediğinize karar vermeniz yeterlidir.
 • Reklamların görünüşü: Reklam oluştururken; mevcut seçeneklerden, reklam biçiminin tercih edilmesi gerekir. Kullanılacak format için boyut ve diğer gereksinimler incelenir ve yüksek kaliteli görünüm elde etmek için, özelleştirilebilir bir şablon kullanırız.

Gelecek müşterilerinize ve hayranlarınıza ulaşabilmeniz için, uzmanlık düzeyinde reklam çözümleri sunan uzmanlarımız; hedef kitlenize ulaşmanız için, birçok önemli araç kullanarak, kolay okunabilir raporlarla hazırlanan performanslar sayesinde, en kaliteli reklamları oluşturmanızda, profesyonel destek sunar.

 

Facebook Reklam Yöneticisiyle Neleri Gerçekleştiririz?

Facebook reklam yöneticisi; reklam kampanyalarımızı tasarlama ve yürütmede, destek olan bir araçtır. Sıfırdan reklam kampanyası oluşturmak için, kapsamlı özellikleriyle, çalışmalarımızın üst düzeyde olmasını sağlar.

 • Tek reklamları ya da reklam kümelerini tasarlayabiliriz.
 • Facebook ve Instagram reklam kampanyaları oluşturarak çalıştırabiliriz.
 • Reklam tekliflerini yöneterek, optimize edebiliriz.
 • Farklı reklam kümeleriyle, farklı kitleleri hedefleyebiliriz.
 • Kampanyalarınızı optimize edebilir, performansını izleyebiliriz.

Reklam kampanyalarınızın, üst seviyede dikkat çekici ve doğru hedef kitleye ulaşmasında, birçok farklı araç kullanırız. Bu araçlar sayesinde reklamlarınız, doğru hedef kitleye ulaştırarak, amacınızın gerçekleşmesinde, profesyonel destek sunarız.

Facebook Reklamları Hizmeti İçin Teklif Alın

Facebook Reklamları kampanyası oluştururken, bize birçok rehberlik eder. Bu rehberlik sırasında birçok kategori, hedefimize ulaşmamızda büyük rol oynar.

B2B ve B2C İşletmeleri için Facebook Reklamları Ne Tür Avantaj Sağlar?

B2B alanı oldukça rekabetçidir ve bu durum, B2B pazarlamacılarının, Facebook’tan yararlanırken, agresif olmalarına olanak tanır. Ancak sitenizde doğru hedefleme, reklam biçimi, mesajlaşma ya da Facebook dışı kullanıcı deneyimi ile kesin başarı fırsatı da oluşur.

Facebook; B2B ihtiyaçlarıyla uyumlu olacak bazı hedefleme segmentleri sunar;

 • İşverenin adı
 • İşin ismi
 • İstihdam endüstrisi
 • Faiz endüstrisi
 • İşveren şirketin büyüklüğü
 • İş seyahatleri

B2B taktiği olarak, mevcut bir e-posta listesine, web sitesi ziyaretçilerine ya da müşteri tabanına dayalı olarak benzer kitleler oluşturma amacını güder. Facebook reklamları ile daha iyi performans gösterebilir, reklam harcamalarından dört kat daha fazla gelir sağlayabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken, tıklama sahtekarlığının tüm kampanyalara sızabileceğidir. Oyunda bir adım önde olmak, reklam kampanyalarınızı doğru şekilde yönetmek için, uzman reklamcılarımızla iş birliği yapabilirsiniz.

 

Facebook Reklamlarında İzleyici Şeffaflığını Nasıl Sağlarız?

Çoğu pragmatik ağ, benzer kitle hedefleme yetenekleri sunar. Böylece Facebook’un izleyici erişimi de oldukça şeffaf hale gelir. Kendi kendini seçen kitle hedefleme ile; işletmeniz hedeflediğiniz kitleler üzerinde, yüksek düzeyde kontrolü ve şeffaflığı sağlar.

 • Facebook takipçileriniz, hayranlarınızı oluşturur.
 • Takipçilerinizin arkadaşları olan kullanıcılar, hayranlarınızın arkadaşlarını oluşturur.
 • Kendi kendine bildirilen kriterlere göre seçilen kriterleri karşılayan kullanıcılar, davranışları ve ilgi alanlarını oluşturur.
 • Sitenizi daha önce ziyaret eden kullanıcılar, yeniden pazarlama stratejinizi oluşturur.

Diğer platformlar; yerleşimlerinizi otomatik olarak optimize eder. Facebook reklam kampanyalarınızı, bu bilinen kitle kümelerine göre ayırmak, iç görü elde etmek için bizi yönlendirir. Gerçekleşen her iki durum, kampanyaya en iyi performansı sunar.

 

Facebook Reklamları İle Rakip Hedeflemeyi Nasıl Yaparız?

Rakiplerinizin hedef kitlelerini takip etmemize olanak tanıyan birkaç çözüm bulunur. Facebook’ta diğer markaların hayranlarını hedefleyemesek de ilgi alanları olarak istenen markaları, belirtilen kullanıcıları hedefleyebiliriz.

Bunu kendi kendine bildirilen verilere dayanarak yaparız. Bunun yanında kullanıcıların ayarlarını, en son ne zaman güncellediklerine bağlı olarak, bu veriler güncel olmayabilir. Geniş ölçekte kullanıldığında bu, nitelikli kullanıcıların peşinden gitmemiz için, etkili bir stratejidir.

 

Facebook Reklamları İle Trafiği Sitenize Doğrudan Nasıl Çekeriz?

Daha önce de belirttiğimiz gibi Facebook reklamları, birçok reklam seçeneği sunar. Bu reklamlar; işletmenizin sitesine yönlendirme trafiği çekilmesine olanak tanır. Birçok kullanıcı; içeriğe göz atmak için Facebook hesabı açabilir.

Bunun yanında reklamlarınız ilgi çekici ve hedef noktanız doğru şekilde yapıldığında, reklam kullanıcının Facebook’tan ayrılması ya da sitenize ulaşması için, yeterince cazip etki yaratacaktır.

Aynı zamanda Facebook reklam biçimine bağlı olarak birçok ölçüm kullanır. Bunlar kullanıcıların Facebook’tan ayrılmadan önce, Facebook dışı etkinliklere ulaşmadan önce, yapacakları eylemleri kapsar.

Bunun için Facebook pikselini sitenize yüklemeniz gerekir. Temel dönüşüm ölçütleri bildirilerek, üçüncü taraf analiz takibi kullanılarak elde edilir. Facebook kampanyaları, otomatik olarak optimize etmek için pikseline güvenir.

Reklamlarınızın doğru hedef kitleye odaklanması ve en iyi dönüşümü sağlaması için, ajansımızın reklam uzmanları ile iletişime geçebilir, işletmenize, markanıza, ürün ya da hizmetlerinize uygun olacak reklam biçimini kullanarak, büyüme amacınızı gerçekleştirir.

Web Sitenizin Durumunu Seo Analizi İle Öğrenin

Tüm Arama Motorlarını Öğrenin

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X