Gmail Reklamları Sayesinde Bilinir Olun - Fsb Teknoloji 
info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
Gmail Reklamları

Gmail Reklamları

gmail-reklamlari-banner

Hedef kitlenize ulaşmanın en etkili kanallarından biri olan gmail reklamları; diğer reklam çeşitlerine göre daha az rekabetçidir ve potansiyel müşterinin gelen kutusundan marka bilinirliği oluşturmaya yardımcı olur.

Standart e-posta pazarlama kampanyanız kadar etkili olan bu reklamlar, ihtiyacınıza yetecek kadar e-postanız olmasa da hedef kitlenize ulaşmak için, size yeterli e-posta sağlar.

 

Gmail Reklamları Nedir?

Potansiyel müşteri oluşturmak; bir potansiyel müşterinin gelen kutusuna girmenin bir yolu olsa da birçok işletme, bu konuda zorlanabilir. Reklam verenlerin potansiyel müşterilerinin e-posta gelen kutularında sunabilecekleri etkileşimli, ücretli reklamlar olan gmail reklamları; sosyal sekmesinde ya da promosyonlar sekmesinde bir kullanıcının gelen kutusunun üstünde görülür.

Gmail sponsorlu reklamlar ya da gmail sponsorlu promosyonlar olarak da adlandırılan bu reklamların herhangi bir bölümü tıklandığında, e-posta reklamını açar. Bu reklamlar; Lyft reklamı, konu satırı, ilgi çekici medya, mesajı yönlendirme seçeneği, mesajı kaydetme ve daha fazlasını içeren, tipik bir e-postaya benzer.

Gmail Reklamları Nasıl Çalışır?

Gmail reklamları, gelen kutusu sekmesinin üstünde gösterilir ancak bazı reklamların bazıları daha geniş formatta oluşturulabilir. Genişletilmiş reklam biçimleri, reklam kampanyalarınızda hedefinize ulaşmanıza yardımcı olur.

Yahoo mail reklamlarına benzeyen bu reklamlar şunlar olabilir:

 • Potansiyel müşterilerin dönüşümü için tıklama
 • E-postanın üst kısmında bulunan yıldız simgesi ya da e-postanın altındaki “gelen kutusuna kaydet” düğmesini tıklayarak
 • E-posta altında bulunan mavi renkli “yönlendir” düğmesini tıklayarak
 • Çoğu zaman herhangi bir işlem yapılmadan kapatılabilir.

E-postalarını, düzenli şekilde kontrol eden, aylık 1,3 milyar aktif G-mail kullanıcısına ulaşmak için, Google’ın akıllı hedefleme seçenekleri kullanılabilir. Kullanıcılar; öğelerine ve düzenine bağlı şekilde, genişletilen G-mail reklamınızla, birkaç farklı şekilde etkileşim kurabilir.

Google Gmail Reklamları Nasıl Görünür?

Kullanıcılar, reklamlarla birkaç farklı şekilde etkileşim kurabilirler. Videolar, telefon numaraları, formlar, birden çok bağlantı ekleyerek daha zengin reklam deneyimi oluşturmanıza olanak tanıyan özel bir HTML kodu biçimi kullanır.

Reklamlarla kurulabilecek etkileşim yolları;

 • Video oynatma
 • Potansiyel müşteri yakalama formu doldurma
 • Web sitesi ya da tıklaması sonrası açılış sayfasına tıklama
 • Mobil cihazlarda tıkla ve ara ya da uygulamayı indir vs.

Her reklamın aynı zamanda; kullanıcıyı yönlendirme seçenekleriyle normal bir e-posta hizmeti gibi almasına olanak tanıyan “gelen kutusuna kaydet” bağlantısı bulunur. Hedefleme doğru şekilde ayarlandığında, kullanıcılardan iyi bir etkileşim alabilirsiniz.

 

Gmail Reklamlarında Mobil Uyumluluk Nasıl Sağlanır?

Google Ads; bir bilgisayar, mobil cihaz ya da Gmail uygulamalarında gösterildiğinde, her yerde kusursuz görünüm elde etmek için, optimize edilir. Reklam düzeniniz, mobil deneyimi için, otomatik olarak optimizasyon geçirir.

Daha fazla etki eklemek için; tıkla ve ara uygulama tanımı gibi özel mobil seçenekleri kullanarak, seçimlerinizi özelleştirebilirsiniz. Bunun yanında Google Ads ön izlemeleri; kullanıcıların çoğunun gördüklerini temsil etme özelliğine sahiptir.

Android ve IOS işletim sisteminde oluşan farklılıklar, Gmail masaüstü üzerindeki tarayıcılar arasında farklılıklar bulunur. Bu farklılıklar nedeniyle tüm kullanıcılar, aynı reklam sunumu farklı şekillerde görecektir.

 

Gmail Reklamları Maliyetleri Ne Kadardır?

Gmail reklamları, tıklama başına ödemeli reklamlardır. Yani kullanıcılar genişletilmiş reklamınızla her etkileşimde bulunduğunda değil de yalnızca reklamınızı ilk başta genişleten tıklama için ödeme yapılır.

Kitle anahtar kelimeleri, pazar kitlesi, demografi, yakın ilgi alanı kitleleri, otomatik hedefleme, yeniden pazarlama, müşteri eşleştirme gibi tipik görüntüleme hedefleme seçenekleri kullanır.

Reklam uzmanlarımız ile; reklamlarınızı en iyi şekilde ayarlayabilir ve doğru hedef alanı ve kitlesi seçerek, potansiyel müşterilerinize ulaşmanızda size profesyonel destek sunabiliriz.

Gmail Reklamları Hizmeti İçin Teklif Alın

İlk defa gmail reklamları kullanıldığında, %181 oranında daha yüksek kayıt dönüşüm oranı oluştu. Otomatik teklif verme, zamandan tasarruf sağlar.

Discovery Kampanyalarını Discovery Kampanyalarına Nasıl Taşırız?

Discovery reklamları; direkt yanıt reklamlarınızı Gmail reklamlarına benzer şekilde yönetmenize yardımcı olan reklamlardır. Kitle hedefleme, yerel reklam deneyimi, erişim ve akıllı teklifler sunma gibi özellikler taşır.

Kitle hedefleme ve akıllı teklif kullanarak, Gmail reklam kampanyanızı, Discovery kampanyasına taşıma işlemini başarıyla gerçekleştirebiliriz. Bunu yapabilmemiz için, bazı adımları uygularız.

 • Bütçe hazırlama: Discovery reklam kampanyası bütçesi, Gmail reklam kampanyası bütçesinden daha yüksektir. Discovery reklamlarıyla elde edilecek artışı, Gmail reklam bütçesinin iki katını, Discovery reklam kampanyasına ayırırız.
 • Teklif verme: Kampanya oluşturma işlemi sırasında bir teklif öneririz ya da Gmail reklamlarında 30 günün ortalamasını alarak %20 artış yaparak, uygun kampanya hedefini seçeriz.
 • Hedefleme: Discovery reklamlarınızda, gmail reklamları kitle hedeflemenizi yansıtan hedef kitleleri seçeriz. Eğer anahtar kelimeleri hedefliyorsak; Discovery reklam kampanyanız için, gmail reklam kampanyanızdaki en çok dönüş sağlayan anahtar kelimeleri kullanarak, özel bir kitle oluştururuz.

Discovery reklamları; Youtube reklamları ve Gmail üzerindeki en popüler yayınlar üzerinden, 3 milyardan fazla insana ulaşmanızda yardımcı olan reklamlardır. Discovery kampanyalarınız için, en iyi performansı elde etmeniz için; reklam uzmanlarımızla çalışabilir, böylece reklamlarınızın doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlayabiliriz.

 

Gmail Reklam Özellikleriyle Hangi Özellikleri Kullanırız?

Gmail reklamlarında iki farklı kategori bulunur.

 • Daraltılmış reklam özellikleri: karakter sınırı bulunmaz, görünen URL 255 karaktere kadardır. İşletme adı, 20 karakter olmalıdır. Başlık 25 karaktere kadar kullanılır. Açıklama ise 90 karakter olmalıdır. Logo boyutu 144px X 144px, en yüksek boyutu 150 KB, en ve boy 1:1 olarak gerçekleştirilir.
 • Genişletilmiş reklam özellikleri: Reklam oluşturmanıza ve yüklemenize bağlı şekilde farklılık gösterir. Başlık 25 karakter, açıklama 90 karakter olur. İşletme adı 20 karaktere kadar oluşturulurken; CTA düğmesi 15 karakter olarak ayarlanmalıdır. Logo en düşük boyutu 144px X 144px; en yüksek boyut 150 KB ayarlanmalı en ve boy oranı 1:1 olmalıdır.

Genişletilmiş reklamlar JPEG, JPG, PNG, animasyonsuz GIF şeklide resimlerden oluşturulur. İhtiyacınız olan tüm reklam özellikleri ve daha fazlası, reklam uzmanlarımızla gerçekleştireceğiniz reklam çalışmalarıyla, hedef kitlenize daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

Gmail Reklamlarınızı Oluştururken Nelere Dikkat Ederiz?

İşletmeniz, ürün ya da hizmetleriniz için gmail reklamları oluştururken, birçok farklı unsuru göz önünde bulundururuz. Bu unsurlar, reklam oluşturma sürecimizde bize harika kaynaklar sağlar ve reklam kampanyanızın daha üst seviyede olmasına olanak tanır.

 • Doğru hedef kitle: Herhangi bir görüntülü pazarlama kampanyası başarısı için, doğru anahtar kelimelerle doğru hedef kitlenin seçilmesi gerekir. Örneğin; rakiple aynı ürünü satıyorsanız, indirim yapmak, insanları daha kolay teşvik eder. Benzer bir hizmet satıyorsanız, işletmenizle çalışmanın avantajları, göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Kitle hedefleme: Bunun için; hesabınızda önceden oluşturulan bir kitleyi hedefleriz. Bunun en belirgin kullandığımız yer ise; yeniden pazarlama kapsamınızı genişletmek için, yeniden pazarlama kitleniz üzerinde olacaktır.
 • Demografik hedefleme: Bu kriter, çoğunlukla görüntülü reklam kampanyalarında gözden kaçırılsa da gmail reklamları için oldukça önemlidir. Örneğin sitenizdeki dönüşüm için 20-35 yaş arası erkeklere yönelik bir kampanya oluşturuluyorsa; reklamların 65 yaş ve üzeri kadınlara yayınlanması anlamsızdır.

İdeal demografik hedeflemeyi bulmak için tek yapmamız gereken; web sitenizde kimin dönüşüm sağladığını Google Analytics üzerinden kontrol etmektir. Reklam uzmanlarımız; sizin için ideal demografinizi hızlı şekilde belirleyerek, reklamınızı bu hedef kitleye göre oluşturur.

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X