info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
İçerik Üretme

İçerik Üretme

icerik-uretme-banner

İçerik Üretme

Bir uzman tavsiyesine ya da herhangi bir sorunun cevabına ulaşmak için ilk gittiğiniz yer olan Google’dır. Google tek başına her gün 4 milyardan fazla arama sorgusuna yanıt verir. Arama çubuğuna girilen her bir soru, arama sonuçlarında görülen içerik bağlantıları oluşturur. Farkında olun ya da olmayın, günlük olarak içerik tükettiğiniz bir gerçektir.

Saç bakımıyla ilgili yazılar, haber hikayeleri, blog gönderileri, kedi köpek videoları, GIF’ler hepsi içerik üretme kapsamına girer. Yani içerikler, günlük yaşamın büyük birer parçasını oluşturur.

İçerikler; potansiyel müşterileri çekmenize, hedef kitlenizle etkileşime girmeye, site trafiğinizi artırmaya ve en önemlisi para ödeyen müşterilere dönüşmesine olanak tanır. Tam da bu noktada ajansınız, kaliteli ve SEO’ya uygun içerik üretimi hizmetini sunar.

 

İçerik Üretme Nedir?

İçerik üretimi; hedef kitleye hitap edecek konular üzerinden fikir üreterek, yazılı ve görsel temalar eşliğinde bu bilgileri sunmaktır. İçerik üretirken infografiklerden, blog yazılarından, videolardan, ürün sayfalarından, makale yazılarından ve daha fazlasından yararlanılır.

Başarılı bir içerik üretimi ise; zamana, bilgiye, tecrübeye, iyi araştırmaya yapmaya ve kelimelerle hedef kitleyi etkilemeyi gerektirir.

SEO’ya Uygun İçerik Üretimine Neden Önem Veriyoruz?

İçerik oluşturma; hedef kitlenize ücretsiz ve yararlı bilgiler sunma anlamına gelir. Nihai gelen pazarlama uygulaması olarak kullanılır. Böylece potansiyel müşterileri web sitesine çekebilir ve mevcut müşterileri, kaliteli etkileşim yoluyla elde tutarsınız.

SEO’ya uygun içerik, arama motoru trafiğini çekmek amacıyla oluşturulan içeriklerdir. Web içeriğinizin SEO’ya uygun şekilde yapılandırılması için bazı aşamaları gerçekleştiririz.

 • Anahtar kelime araştırması: Arama yoluyla trafik oluşturmak için anahtar kelime araştırması yaparız. Böylece belli miktarda arama hacmiyle, mevcut olan anahtar kelimelere odaklanır ve gerektiğinde kapsamlı anahtar kelime çalışmasıyla, web sitesi içeriklerinizi daha da zenginleştiririz.
 • Anahtar kelime optimizasyonu: Yüksek seviyede aranabilirlik için, anahtar kelimeleri, içeriklerimizde nerede ve nasıl kullanacağımızı biliriz.
 • İçerik organizasyonu: Sitenizdeki içerikleri, belli bir mantık çerçevesinde düzenleriz. Bunun anlamı; sadece SEO için gerekli değil, aynı zamanda sitenizdeki ziyaretçilerin, diğer ilgili içerikleri kolayca bulmasına da yardımcı olur.
 • İçerik tanıtımı: Oluşturduğumuz yeni içeriklerin görünürlüğü, sosyal ağlarda paylaşılır ve içeriğinize bağlantılar oluşturabiliriz.

Sıralamanızı etkileyecek ve tıklama oranınızı artıracak içerik üretme hizmetimizle; Google cezalarından kurtulabilir, hedef kitlenizin daha uzun süre sayfanızda kalmanızı sağlayabilir, ürün ya da hizmetlerinize para ödemelerini sağlayabilirsiniz.

Hangi İçerik Üretme Türlerini Kullanıyoruz?

Tıklama alan ancak arama motoru kullanıcısına herhangi bir ek değer getirmeyen zayıf içerikler, Google tarafından cezalandırılma riski taşır. Aynı zamanda bu tür içerikler; yüksek hemen çıkma oranlarını ve düşük dönüşüm oranlarını da beraberinde getirir.

Ajansımızda hizmet veren profesyonel içerik üretme hizmeti verilirken, SEO’ya uygun içerik türleri kullanılır.

 • Ürün sayfaları: Herhangi bir perakende e-ticaret sitesinin ürünlerinin tanıtıldığı yazıları kapsar. İyi bir ürün sayfası; SEO içeriği ve PPC açılış sayfası olarak da hizmet verebilir.
 • Blog yazıları: Etkili SEO içeriği akışı oluşturmanın en kolay yollarından biri, düzenli blog yazılarıdır. Ürün sayfalarına göre daha popülerdir ve bağlantı çekme olasılığı yüksek yazılardır.
 • Makale yazıları: Haber makaleleri, röportajlar, uzun metrajlı haberler; haber sitelerinde bulabileceğiniz ana içerik türünü oluşturur.
 • Liste yazılar: Arama sonuçlarında ya da sosyal medya beslemelerinde bulunan ve tıklama oranları yüksek yazılardır. Saç bakımı için 10 basit öneri, yumurta ile yapılabilecek 10 pratik yemek gibi başlıklar, kullanıcılar tarafından daha ilgi çeker.
 • İnfografikler: Tek bir konuda çok fazla veri ya da çizelge içeren, geniş formatlı resim, çok sayıda sayfa görünümü ve bağlantı toplar.

Uzman içerik üreticilerimiz ile iletişime geçerek; sektörünüz, ürün ya da hizmetleriniz için, daha fazla müşteriye hitap edeceğiniz SEO’ya uygun içerik hazırlama hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

İçerik Oluştururken Nelere Dikkat Ederiz?

İçerik oluştururken ilk adım; hangi biçimde olmasını istediğinize karar vermektir. Bazı fikirlerin görsel olarak temsil edilmesi, daha güçlü olur, bir infografik ya da video ile daha fazla hedef kitleye ulaşmış olursunuz.

İçerik uzmanlarımız, bir içerik oluştururken bazı kriterleri göz önünde bulundurur:

 • Bu içerik yazısıyla, hangi kitlenin hedeflendiği
 • İçerik yazısının, hedef kitlenin hangi aşamasına hitap edeceği
 • Müşterimizin vizyonunu gerçekleştirmek için hangi ek yardıma ya da kaynağa ihtiyacımız olacağı
 • Oluşturulacak içeriğin, hangi hedef kitleye ve müşteri grubuna hitap ettiği

İçerik Üretme Hizmeti İçin Teklif Alın

Tüm bu kriterler göz önünde bulundurularak içerik üretme işlemi başlar. İçerik üretmek; yaşayan ve nefes alan bir süreçtir. Bu süreç akıcı olmalı ve müşterilerimizin hakkında oluşan yeni bilgileri de kapsamalıdır.

İçerik Üretme Sürecimiz Nasıl İşler?

Ajansımız, verimsiz sistemlerle vakit kaybetmek istemez. Bu yüzden yapılan her işte, bazı süreçler oluştururuz. İçerik üretiminde de oluşturduğumuz süreç sayesinde, daha kaliteli ve profesyonel içerikler üretiyoruz.

 • İlk olarak kelime araştırması yaparak, yazılarımızın SEO’ya uygun şekilde oluşturulması için çalışıyoruz.
 • Anahtar kelimeler belirlendikten sonra, beyin fırtınası yaparak, konumuz hakkında fikirler oluşturuyoruz. Böylece müşterimizin hedef kitlesine daha kolay ulaşmasını sağlıyoruz.
 • Yazma sürecimizde; hedef kitleyi okumaya ikna etmek için, etkili başlıklar, meta açıklamaları ve tanıtımları kullanıyoruz.

İçerikler, günlük hayatımızın her anında bulunur. Ancak önemli olan hedef kitleye ulaşması ve hedef kitleyle etkileşime girilmesini sağlamaktır.

 

İçerik Üretme Denetimi Sürecini Nasıl Gerçekleştiririz?

İçerik denetimi; yapılan işin envanterini almak ve ardından bunu yeni içerik planına uygun şekilde organize etmek için kullanılır. İçerik denetimini gerçekleştirirken, şu adımları izleriz.

 • Tüm içerikleri bir elektronik tabloda toplarız.
 • Hedef anahtar kelimeler, hedef kitle, yazı biçimi, yazının ana konusu gibi sütunlar oluştururuz.
 • Sayfa görüntülemelerini, paylaşımları, temel ölçümlerimiz için sütunlara ekleriz.

Son olarak; önemli noktaları, iyi performans gösteren, iyileştirilmesi gereken ya da yeniden yazılması gereken yerleri tespit ederek, içeriğin en son halini almasını sağlarız. Bu içerik denetimi sıkıcı ya da zor gibi görünse de artan trafik ve potansiyel müşteriler için yapılması gereken bir aşamadır.

 

İçerik Üretme Pazarlaması İçin Neler Yapıyoruz?

SEO içerik pazarlaması; ayarlanabilen ya da unutulabilen bir şey değildir. Sitenizde belirli bir blog yazısı ya da web sitesi sayfası, yıllarca sitenize ziyaretçi çekmeye devam etme potansiyeline sahiptir. Ancak bu içeriğin etkili olabilmesi için, sürekli olarak güncellenmeye ihtiyacı vardır.

İçerik üretme kadar, içeriğin etkili kalmasını sağlamak önemli bir noktadır. Bu yüzden SEO içerik pazarlamasını güncel tutmak için farklı yollar bulunur.

 • İçeriği yeni anahtar kelimelerle optimize etmek
 • Okuyucu için ek değer sağlamak için, yeni içerikler eklemek
 • Güncelliğini yitirmiş olabilecek istatistikleri güncellemek
 • Arama motorları için optimize edildiğinden emin olmak için, meta verileri gözden geçirmek

Aynı zamanda yazının daha ilginç hale getirilmesi için, dil bakımından yenilikler yapılması gerekir. İçeriklerin periyodik olarak gözden geçirilmesi ve gerektiğinde güncelleme yapılması, içeriklerin güncel kalması ve hedef kitleyle etkileşime girmesi için önemlidir.

Arama motoru optimizasyonu ve içerik azarlaması, ayrılmaz bir bütündür. Farklı konular olmasına rağmen, ikisi bir bütün halinde çalışır. Satışları artırmak, web sitenize daha potansiyel müşteri çekmek için, ikisini birlikte kullanmak, en doğru tercih olacaktır.

Bir SEO içeriği pazarlama stratejisi geliştirmek ve her iki taktiği en iyi sonuçları elde etmek için kullanmak önemlidir. Bunun için ajansımız, deneyimli SEO uzmanları ve profesyonel içerik oluşturucularıyla hizmet verir.

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X