info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı

Katalog-Tasarimi-banner

Katalog Tasarımı

Katalog tasarımı ürün ya da hizmetlerin tanıtımını sağlayan geniş kapsamlı basılı bir reklam aracıdır. Profesyonel bir çalışma ile hazırlanan katalog, ürün ya da hizmetin detaylı anlatılmasını sağlar.

Markalar ya da firmalar kendileri ile ilgili detaylı bilgileri ve ürün tanıtımlarına kataloglarda yer verir ve bu sayede hedef kitleye daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşır. Her ne kadar yıllık çalışmalar olarak tanımlanmış olsa da katalog uzun süre kullanılması dışında asla belli bir zaman dilimine ait çalışma değildir.

Özel çalışmalar olarak nitelendirilen tasarım çalışmaları dijital ortamda ya da basılı ortamlarda yapılır. Fiziksel olarak dağıtıldığı gibi aynı zamanda sanal ortamda da hizmete sunulması mümkündür.

Sade Ve Zengin Bir İçerik

Başarılı bir çalışma firmanın ya da markanın akılda kalıcı olmasını sağlar. Satışının yapıldığı ürüne ihtiyaç duyulması halinde sürekli olarak firmalar tarafından tercih edilir.

Katalog tasarımı ile markanın kimliği birbirine uyum sağlamalıdır ayrıca markanın sahip olduğu duruşa da uygun olmalıdır. Tasarım karmaşadan uzak sade ve zengin bir içeriğe sahip olmalıdır çünkü görünümde her şeyin birbirine girdiği bir materyal hiç kimsenin ilgisini çekmez.

Katalog tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken konular;

 • Kataloğun bir amacının olması
 • Tasarımın amaca uygun olması
 • Müşteriler tarafından anlaşılabilmesi
 • Dikkat çeken tasarıma sahip olması
 • Müşterinin aklında yer edilebilmesidir.

Bunlara dikkat edilmesi halinde hazırlanan katalog tasarımı başarı oranı yüksektir. Ürün ve hizmet tanıtımı açısından oldukça etkili avantajlara sahiptir aynı zamanda yalnız tanıtım değil marka ya da firmanın reklamının yapılmasında da önemli rol üstlenir.

Katalog Tasarımı Sağladığı Avantajlar

Katalog basılı ve elektronik olmak üzere iki farklı şekilde karşımıza çıkar. Katalog sanıldığı gibi basılı ve fiziksel bir reklam aracı olmanın dışına çıkmıştır. Firmaların web sitelerinde yayınlanan kataloglar sayesinde çok daha geniş kitlelere ulaşmak mümkündür.

Ancak basılı kataloglar çok daha kalıcıdır dolayısıyla her iki katalog türü de kendi içerisinde birtakım avantajlara sahiptir. Firmalar ya da markalar için katalog kullanmanın birçok avantajı bulunur bu yüzden belli aralıklarla ile kataloglar piyasaya çıkar.

Kataloğun firma ya da markalara sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Her şeyden önce bir reklam aracı özelliği taşır.
 • Firmanın kurumsallığını ortaya çıkaran önemli bir çalışmadır.
 • Marka ya da firmaya değer katar, farkındalık yaratmaya imkân sağlar.
 • Katalog 7/24 hizmet veren bir çalışan gibidir.
 • Hedef kitleye hızlı ulaşma imkânı sağlar.
 • Kısa sürede kolay şekilde çok daha geniş kitlelere ulaşma imkânı sunar.
 • Müşterilerin ürün ya da hizmet hakkında detaylı bilgiye sahip olmasına olanak sunar.

Marka ya da firmaların bulundukları sektör içerisinde fark edilebilir olmasını sağlayan katalog tasarımı ile önemli projelere imza atıyoruz.

 

Katalog Tasarımı : Etkileyici Ve Dikkat Çekici

Sıradan ve vasat kataloglar yerine mükemmel tasarımlar ile amaca yönelik projeler üretiyoruz. Yaptığımız tasarım çalışmalarında;

 • Etkileyici ve dikkat çekici olmasına önem veriyoruz.
 • Kullanılan tüm görsellerin yüksek çözünürlüklü ve kaliteli olmasına dikkat ediyoruz.
 • Kullanılan tüm görsel içeriklerin özgün olmasına ve alıntı olmamasına özen gösteriyoruz.
 • Kullandığımız görsellerin büyük bölümünü özel olarak hazırlıyoruz.
 • Elektronik kataloglarda görsellerin daha net ve canlı olmasını önemsiyoruz.
 • Ürün ya da hizmet ile katalogda kullanılan görselin uyumuna önem veriyoruz.
 • Okunaklı ve anlaşılabilir font kullanarak genel bir karmaşanın oluşma riskini ortadan kaldırıyoruz.
 • Sektöre uygun içeriğe sahip olmasına önem veriyoruz.
 • Çok daha fazla ilgi gören ya da çok fazla satan ürüne ya da hizmete katalog içerisinde daha geniş yer veriyoruz.
 • Katalog tasarımlarında ikon ve simge kullanımına önemli bir yer ayırıyoruz.
 • Kullanılan baskı malzemesini yeni trendlere göre belirliyor ve sektörlere uygun yapıda kullanıyoruz.

Katalog tasarımı bir takım aşamalardan meydana gelmektedir, tüm aşamalarda ve yapılacak çalışmalarda planlı bir şekilde ilerlemeye imkân sağlıyoruz. Tasarımda görev alan personelimiz alanında uzman ve profesyoneldir.

Katalog Tasarımı Hizmeti İçin Teklif Alın

Katalog tasarımı ise sektör içerisinde firmaların tanıtımını yapmak için kullandığı basılı materyaller ya da dijital çalışmalardır. Daha kalıcı etkiler ortaya koymasından dolayı katalog çalışmaları firmalar açısından oldukça önemlidir.

Katalog Tasarımı Ürün Yerleştirme Stratejisi

Katalog tasarımı aşamaları;

 • Kapağın tasarımı
 • İç sayfa tasarımları
 • İçerik ve görsellerin hazırlanması
 • İç dizgi ve montajın yapımı
 • Katalog ile ilgili özelliklerin belirlenmesi
 • Belirlenen özelliklerin tasarımda belirtilmesi
 • Tasarım kontrolü
 • Baskı için hazırlıktır.

Katalog hazırlarken ilk önemli konu tasarımdır, iyi tasarıma sahip olan bir katalog çok daha fazla ilgi görür. Sıra dışı ya da dikkat çekici bir tasarım firmanın ya da ürünlerin akılda kalmasına yardımcı olur.

Bu yüzden katalog tasarımı çalışmalarımızda bu önemli noktaları gözden kaçırmadan detaylı bir şekilde projelendiriyoruz. Tasarımda ürün yerleşimi önemlidir çünkü ürünlerin yerleştirilmesine göre satışlarda farklılıklar yaşanır.

Yapılan başarılı bir strateji ürünün tek başına elde edilen kar oranını yükseltir ve bağlantılı olarak firmanın da kazancını aynı oranda arttırır. Bu yüzden yaptığımız katalog tasarımlarında ürün yerleştirme stratejisi uyguluyoruz.

 

Yönlendirici Bir Görevi Üstlenen Başlık

Etkili ve başarılı bir tasarım için dikkat çekici başlıklar kullanmaya önem veriyoruz. Başlığın doğru kullanılması ilgi çekme açısından istenen sonuçların ön plana çıkmasına imkân sağlıyor.

Katalog tasarımlarında yönlendirici bir görev üstlenen başlık öne çıkarılmak istenen ürünün hem göze hoş gelmesini hem de çarpıcı olmasını sağlar. Bu yüzden katalog tasarımlarında her zaman çok daha fazla ilgi çekici başlıklar kullanıyoruz.

Katalog tasarımları hazırlanırken kampanyalara yer ayırmak ilgi çeken tasarım oluşmasına destek olur. Kataloğun içerisindeki kampanya sayısını arttırmak müşteri ilgisini ürünün çekmeyi sağlar.

Viral bir reklam gibi yayılmasını sağlamak ve ürünler hakkında daha fazla inceleme yapılmasına imkân sağlamak için katalog tasarımlarında çok daha fazla kampanya teklifine yer veriyoruz.

 

Farklı Bir Bakış Açısı

Hazırladığımız katalog tasarımlarında farklılıklar meydana getirerek firma ve markaların hedeflerini yerine getirmesine imkânı sağlıyoruz. Hazırladığımız tasarım projeleri sayesinde firmaların ürün ve hizmetlerine farklı bir bakış açısına sahip olmasına yardımcı oluyoruz.

Tasarımlarda abartıya kaçmıyor sade bir arka fon ile şık katalog projeleri ortaya koyuyoruz. Katalog tasarımında unutulmaması gereken en önemli konu iletişim bilgileri ile birlikte marka ya da firmayı tanıtan kısa bilgilerin yer almasıdır.

İletişim ve konum gibi bilgileri katalog içerisinde ikon kullanarak sumak her zaman fayda sağlıyor aynı zamanda estetik görüntüleri oluşturmaya imkan tanıyor.

Pratik ve kolay yöntemler sunarak ilgi çeken kataloglarımız tekdüzelikten sıyrılan, yaratıcı ürünler olarak reklam sektörü içerisinde farklılık yaratmaktadır.

Kaliteli Ve Profesyonel Çözümler

Kataloglarımız da ilgi çeken önemli konulardan biri baskı kalitesidir. Sıradan ve her yerde görmeye alışılmış baskı kalitesinden ziyade müşteri memnuniyetini kazanmayı başarmış kaliteli baskılara önem veriyoruz.

Kullanılan baskı malzemesinde günün trendlerine ayak uydurarak daha önce görülmemiş özelliklere sahip başarılı katalog tasarım projelerini ortaya koyuyoruz. Yılların verdiği deneyim ve birikim ile çalışmalarımızı sürdürürken gelen talepler doğrultusunda her zaman profesyonel ve kaliteli hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Katalog tasarımları ile sektörün içinde öne çıkan firmalardan biri olmak etkili bir tanıtım yapmak istiyorsanız kaliteli ve profesyonel çözümler sunmaya hazırız.

Web Tasarım Paketlerimizi İnceleyin

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X