info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
Arama Ağı Reklamları

Arama Ağı Reklamları

arama-agi-reklamlari-banner

Dijital reklamcılık son derece çeşitli bir sektördür ve aralarından seçim yapılabilecek, birçok reklam biçimi vardır. Yeni kullanıcılara ulaşmak için ise sayısız yol vardır. Reklam verenlerin seçtikleri en popülerden reklam seçeneklerinden biri olan arama ağı reklamları etkili reklam çeşitlerinden biridir.

Satışları artırmak, marka bilinirliği yaratmak için en iyi platformlardan biri olan reklamlar, belirli amaçlara ve belirli hedef kitleye hitap eder. Reklam platformunuzun ve yaratıcılığınız doğru niyetle eşleştirilmesi, başarı için önemli olurken; bunu yapmadığınızda, dönüşü sağlamayacak tıklamalar için bütçenizi kaybet riski taşırsınız.

Burada devreye ajansımızın reklam uzmanları devreye girer. Uzmanlarımız; işletmeniz için en iyi yatırım getirisini elde etmek için reklamları gerçek anlamıyla kullanır ve uygulamaya geçirir.

 

Arama Ağı Reklamları Nedir?

PPC reklamcılık biçimlerinden biri olan arama ağı reklamları; kullanıcıların belirli anahtar kelimeleri aradığında, markaların reklamlarının, organik arama sonuçları altında ya da üstünde görüntülenmesi için yaptıkları ücretli reklamlardır.

Ücretli arama reklamcılığı olarak da anılan bu tür reklamların, ne sıklıkta görüleceği, sıralamaları ve tıklama başı maliyetlerin tümü teklif ve kalite puanına göre belirlenir. Aynı zamanda görüntülü reklamlar ile çalışma eğilimi gösterirler.

Neden Arama Ağı Reklamları Önemsiyoruz?

Arama ağı reklamcılığı, çevrimiçi sorunlara ya da sorulara hızlı yanıtlar almaya benzer. Doğrudan çözümler istiyorsanız, tek seçeneğiniz olan arama ağı size birçok yarar sağlar.

 • Rekabette sıralama elde etmek için, size rekabet avantajı sunar.
 • Pazarlamanızın etkinliğini optimize etmek için etkilidir.
 • Niyet, ilgi alanları ve konumlara dayalı hedef kitleleri hedeflemenizi sağlar.
 • Web sitenizi ve harekete geçirici mesajların etkili olup olmadığını görmek için, hızlı test süreçlerine sahiptir.

Veriye dayalı kararları, hızlı şekilde almanıza izin verir ve pazarlama bütçenizin geliri artırmasını sağlar. Kaliteli potansiyel müşteriler için biçilmiş kaftan olan arama ağı reklamları, satın alma niyetinde olan müşterileri dönüştürmenin harika yollarından bir tanesi olduğu için önemlidir.

Arama Ağı Reklamları İşinize Yaramasını Nasıl Sağlarız?

Doğru reklam platformunun ne zaman kullanılacağını bilmek önemli bir anahtardır. Arama kampanyalarının oluşturulması ve yönetilmesi, titizlik isteyen bir iştir. Yapılan hatalar küçük bile olsa, paranıza mal olurken, yatırım gelirinizle azabilir.

Arama ağı reklamcılığı doğru yapıldığı zaman; yeni işler elde etmenin ve çevrimiçi satışları artırmanın en etkili yollarından biridir. Bunun için uzman reklamcılarımız, reklamlarınızın işe yaraması için, bir dizi uygulamayı takip ederek işlemleri gerçekleştirir.

 • Mantıksal hesap yapısı: Arama ağı reklamları; farklı türdeki reklamları ve reklam kümelerini ayrı şekilde optimize etmeye olanak tanıyan, mantıksal şekilde düzenlemeleri gerektirir.
 • Akıllı anahtar kelime araştırması: Doğru anahtar kelimelere teklif vermek gerekir. Böylece reklamlarınız, en ilgili kitlelerin önünde görünür.
 • Yaratıcılık ve alakalı reklamları seçme: İyi kalite puanı gerekir. Bu anahtar kelimelere ve arama yapan ihtiyaçlarına uygun reklamların seçilmesini gerektirir. Önemli olan reklamı anahtar kelimelerle doldurmak değil, yaratıcı ve duygusallığı da ön plana çıkarmaktır.

Aynı zamanda reklam uzmanlarımız, maliyet tasarrufu sağlayan hedefleme stratejileri kullanır. Bunun için coğrafi hedefleme, gün bölümleme yani sadece çalışma saatleri içinde reklam gösterme gibi taktikler izleyerek reklamları oluşturur.

En iyi sonuçlar için reklamları düzenli olarak kontrol ederek, reklam optimizasyonu yapan uzmanlarımız, en iyi uygulamalara dikkat ederek düzenli çalışır ve rekabetçi ortamda, arama sonuçlarında, üst sıralara yükselmeniz için çalışır.

 

Arama Ağı Reklamlarındaki Rolümüz Nedir?

Google SERP’lerde görünen reklamları sıralamak ve reklam verenlerin sonuç sayfalarının en üstünde görünmek için ödemeleri gereken maliyetleri belirlemek için, ikinci fiyat açık artırma sistemi kullanılır.

Bu sistem tam fiyatı ödeme zorunluluğu olmadan, reklam sıralaması ile, en yakın rakibi yenmek için gereken miktarı ödeme anlamını taşır. Reklam sıralaması ise; Google’daki arama reklamlarının PageRank eşdeğeri anlamına gelir.

 • Beklenen tıklama oranı
 • Açılış sayfası deneyimi
 • Reklam alaka düzeyi
 • Reklam biçimleri sıralamayı oluşturmak için gereken kriterlerdir.

Google; reklam verenlerin reklam sıralamasını yükseltmek ve ücretli aramada daha üst sıralara çıkmak için ne yapması gerektiği konusunda her zaman net hareket eder. Reklam uzmanlarımız, arama reklamlarınızı en iyi şekilde ayarlayarak, sıralamanızı üst seviyeler çıkarmak için, gerekli kriterleri yerine getirerek çalışır.

Arama Ağı Reklamları Hizmeti İçin Teklif Alın

Arama ağı reklamları arkasındaki mekanik; bazı küçük farklılıklar dışında diğer arama motorlarının çoğunda benzerlik gösterir. Bu arama motorlarının en popüleri Google’dır.

Arama Ağı Reklamları Neden Tercih Etmelisiniz?

En fazla erişimi sağlaması açısından Google, reklam verenleri hem arama hem de görüntülü reklam kampanyaları oluşturma eğilimindedir. Ancak üst seviyede erişim her zaman iyi değildir. Çünkü reklamcılığın anahtarı; ürünü ya da hizmetinizi, doğru hedef kitleye göstermektir.

Bunun için arama ağı reklamları tercih etmeniz için 6 nedeniniz bulunur:

 • Organik trafiği desteklemek
 • Yüksek kaliteli potansiyel müşterileri yakalamak
 • Yerel hizmetler için uygun kitleye ulaşmak
 • Kısa satış döngüsünde markanızı etkileşime sokmak
 • Acil durum ürünleri tanıtmak
 • Düşük maliyet

Yeni reklam verenlerin, daha düşük bütçeli kampanyalar oluşturmak isteyenler, arama motoru reklamcılığı tercihinde bulunabilir. PPC reklam kampanyasıyla tıklama başına ödeme yapar ya da 1000 gösterim başına ödeme yapma olanağınız bulunur.

 

Görüntülü Reklam Ağı Sizin İçin Uygun mu?

Arama reklamcılığının sizin için uygun olup olmadığını anlamak için, bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

 • Marka bilinirliği oluşturmak: İnsanların markanıza aşina olmalarını sağlamak için görüntülü reklamları tercih eder. Google görüntülü reklam ağı çok büyük olduğundan, insanların hedef kitlesine duyurabilecekleri pek çok yer sunar.
 • Hemen satılacak ürününüz yoksa: Çoğu zaman hemen satın alınmayan hizmet ve ürünlere sahip işletmeler olabilir. Bir satın alma işlemi yapmayı düşünen potansiyel müşterilere dikkat edilmelidir. Bunun için görüntülü reklam ağı iyi bir seçenektir.
 • Fotoğraf unsurlarınız var: Google görüntülü reklam ağı avantajlarından biri, reklamlarda resimleri kullanabilmenizdir. İhtiyaç duyulabilecek ürünlerin reklamını yapmak için idealdir.
 • Anahtar kelime kapsamı: Görüntülü reklamlar; reklam verenlerin, anahtar kelime kapsamı ve ürün envanterindeki boşluğu hızlıca kapatabilir.

Bunun yanında arama reklamları tamamen Google ile ilgilidir ancak, görüntülü ağın, bir arama motoru platformunda arama yapmakla hiçbir alakası yoktur. Uzmanlarımız, işletmeniz için hangi reklam türünün uygun olduğunu sizin için araştırır ve önerilerde bulunarak, bu konuda size atılım yapmanız konusunda, profesyonel destek sunar.

 

Görüntülü Reklam ile Arama Ağı Reklamları Birlikte Nasıl Çalışır?

Birçok işletmenin yaptığı en önemli hatalardan birisi, reklam kampanyasıyla, görüntülü reklam ağlarını hedef almaktır. Ancak bu iki reklam türünü, aynı reklam kampanyasında düşünürken, doğru birleştirmediğinizde, sonuç bir felaket olur. Bu yüzden uzman reklamcılarımızla iş birliği yaparak, doğru hedef kitleye ulaşmanızda yardımcı olacak reklam hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Görüntülü reklamcılık ile arama ağı reklamları için, birleşik bir çaba avantajlarından gerçek anlamda yararlanmak için, görüntüleme ve arama ağı reklamlarını, özel ayrı kampanyalara bölünmesi gerekir.

 • Böylece reklamınızı gören kişilere ulaştırmak için, mesajınızı oluşturabilirsiniz.
 • Ağ başına belli bütçe ve teklifler belirlemenize fırsat verir.
 • Her formatta etkili optimizasyonlar yaptığınızdan emin olunması için, verilerinizi düzenli tutmasına olanak tanır.

Doğru reklam platformunun ne zaman kullanılacağını bilmek önemlidir ve en önemli anahtardır. Görüntülü reklam ağı ve arama ağı reklamcılığı farklı şekillerde çalışır ancak doğru şekilde yapılandırıldığında, her ikisini de kullanmak, yatırımınızı artıracaktır.

Daha iyi arama reklamları oluşturmak için; amacı analiz etmek üzerine kurulu anahtar kelimeleri sizin için araştırabilir, reklam stratejilerinizi yönetebilir ve en doğru reklam türünü işletmenize uygulayabiliriz.

Her Başarılı Proje İyi Bir Alan Adı İle Başlar

Google Reklam Vermek Size Ne Kazandırır?

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X