info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
Criteo Reklamları

Criteo Reklamları

Criteo-Reklamlari-banner

Performansı kadar iyi görünen reklam biçimlerini kullanarak farkındalık yaratabileceğiniz Criteo reklamları, göz alıcı animasyonları ve etkileşimli deneyimleriyle markanızın hikayesini anlatmada oldukça etkilidir.

Dijital pazarlama, yoğun rekabet ortamının bulunduğu ve çeşitli stratejilerin geliştirildiği bir ortamdır. Bu yüzden en etkili reklam kampanyaları için, tercih edilen bu reklamlar; 2005 yılında Fransa’da kurulmuş ve e-ticaret gibi sitelerin pazarlama stratejilerini geliştirmek ve dönüşüm oranlarını artırmak için, Criteo çözümleri kullanıyor.

 

Criteo Reklamları Nedir?

Criteo reklamları; görüntülü reklamcılığın bir biçimi olarak kullanılır. Kişiselleştirilmiş yeniden hedefleme reklamları sayesinde, e-ticaret sitelerinin performansı artırılmaya çalışılır. Aynı zamanda; rakip firmaların internet sitelerini gelen kullanıcıların verilerini de toplayarak, bu verileri performansını artırdığı e-ticaret siteleriyle paylaşır.

E-ticaret sitelerinin potansiyel müşterilerine; ilgi alanlarına uygun şekilde reklamlar gösterilerek, onların satışa yönlendirilmesi sağlanır. Ziyaret edilen internet adresinden bilgisayarlara depolanan çerezlere dayalı bir sistem kullanan bu reklamlar; kullanıcıların hangi ürüne ne kadar tıkladığını, hangi sayfaları ziyaret ettiğini, günlük ve haftalık olarak gösterir.

Criteo Reklamları Neden Önemlidir?

Criteo; tüketiciler adına kişiselleştirilen reklamların oluşturulması için servis sağlayıcıları kullanarak iş birliği yapan yeniden hedefleme şirketi olarak hizmet verir.

 • Doğru zaman ve doğru kişiler için kusursuz reklamlar oluşturulur.
 • İşletmelerin hedef kitleleriyle yeniden etkileşim kurmasını sağlar.
 • Gerçek zamanlı olarak alakalı reklamlar gerçekleştirilir.
 • Dinamik yeniden hedefleme; mükemmel şekilde tasarlanır ve mükemmel izleyicinin, mükemmel özel reklamlarla eşleştirilmesine olanak tanır.

İnternet geçmişine dayalı olan çevrimiçi reklamlar oluşturmak için ISS’ler kullanır. Yani belirli bir reklama tıklandığında, belirli web siteleri ziyaret edildiğinde ya da belli ürünler görüntülendiğinde, gördüklerinizle ilgili reklamlar görülmüş olur.

Criteo Reklamları İle Hangi Avantajları Sağlarız?

Yeniden pazarlama açısından daha doğru adımlarla ilerlemek isteyenler ve dönüşüm odaklı olan tüm web siteleri, Criteo reklamları ile bunu sağlayabilir. Bunun yanında ROI oranlarında artış sağlayan bu reklamlar, üst düzey teknolojiye sahiptir.

Criteo reklamları sayesinde;

 • E-ticaret sitenize gelen, sayfalarınızda dolaşan, ürünlerinize bakan, herhangi bir satın alma işlemi gerçekleştirmeyen müşterilerin, yeniden sitenize gelmesini sağlarız.
 • Birçok kanalla entegre edilebilen bu reklamlar; Facebook, Google, Instagram gibi kanallarda reklamlarınızı gösterebilir, müşterilerinizi tek kampanya ile bu kanallardan yakalamamıza olanak tanır.
 • Tüm reklamlar; mobilde, masaüstünde ve tabletle sağlıklı şekilde görülür. Mobilde IOS ve Android olması fark etmeden, sağlıklı şekilde reklamlarınızı gösterebiliriz.

Oluşturduğumuz tüm kampanyalarda tıklama başına maliyet ön plandadır. Bu yüzden bütçenizi, orantılı şekilde kullanılır, reklam ödemenizi ise 30 gün sonrasında yapmaya başlarsınız.

Criteo Reklamları Nasıl Çalışır?

İlk olarak müşterilerin sitenizi ziyaret etmesi gerekir. Gelen ziyaretçi; sayfalarda dolaşma, satın alma, kayıt alma gibi işlemleri yapmadan, sitenizi terk etmelidir. Bunun ardından kullanıcı; farklı bir zamanda işlem yaparken, markanızın reklam gösterimi için, yeniden hedeflenir ve Criteo reklamları çalışmaya başlar.

Sitenizi ziyaret eden ve hiçbir şekilde işlem gerçekleştirmeden çıkan kullanıcının ilgisi, reklamlar sayesinde, yeniden markanızın üzerine çekilerek, ziyaretçi satın alma işlemini tamamlamak için sitenize geri döner.

 

Criteo Reklamlarıyla Kitle ve Dönüşümü Nasıl Sağlarız?

Herhangi bir reklamın, ne kadar çok izleyeni varsa o kadar iyidir. Bunun yanında reklam kampanyaları söz konusu olduğunda, başarıyı ölçmek için birçok yol bulunur. Bu yolların tamamı ise, tümüyle hedeflerinizle ilişkilidir.

İzleyiciler ve dönüşümler arasındaki fark vardır ve her birinin masaya yatırılması gereken, farklı özellikleri bulunur. Bu özellikleri kullanarak, kitle ve dönüşümlerinizi, sağlıklı şekilde gerçekleştirebiliriz.

Criteo Reklamları Hizmeti İçin Teklif Alın

Criteo dinamik yeniden pazarlama; satışların artırılması için, müşterilerinize doğru anda doğru reklamı sunmanıza fırsat verir.

Criteo Reklamları Dinamik Yeniden Pazarlama Nasıl Kullanılır?

Siteye yerleştirilecek Criteo Al Engine kod parçası sayesinde; sitenizde alışveriş yapanları görebilir ve reklamlarınızdaki ürün önerilerini güçlendirebiliriz.

Bu pazarlama tekniği sayesinde, mevcut olan en iyi reklam görseli seçilirken, alışveriş işlemini gerçekleştirmeden ayrılan kullanıcıların, satın almaya yönelik geri getirme olasılığı da yükselmeye başlar.

 

Dinamik Yeniden Hedeflemeye Neden Önem Veriyoruz?

Reklamlar; markanıza dikkat çekmek için tasarlanır. Seyircinin büyüklüğü, reklamın ne kadar iyi olduğunu gösterir. Reklamınızı istatistiksel olarak birçok kişi görebilir ve buna bağlı olarak, dönüşüm oranlarınız da yükselir.

Ulaşmaya çalışan kitleye bağlı olarak, reklamlarınız için ödeme yaptığınızdan, yalnızca dönüşümlere odaklanılıyorsa, bu en uygun maliyetli strateji olmaz. Dinamik yeniden hedeflemenin en güzel tarafı; reklamlarınızın, markanızla ilgilendiği ve hedef kitleniz için özel olarak tasarlanmalarıdır.

Bu yüzden Criteo Audience Match gibi araçları kullanmamız önemlidir ve dönüşüm için doğru kişileri bulmamızda bize yardım eder. Bunun yanında ne olursa olsun; kampanyanızın, izleyen kitleye hitap etmesi önemlidir.

Bu yüzden müşteri kazanımı için; satın alma alışkanlıklarına ve geçmişine göre yeni potansiyel müşterileri belirlemek için, tahmin algoritması kullanırız ve bu sayede, müşterilerin dönüşüm sağlama olasılığı çok daha yüksek olur.

 

Criteo Reklam Hizmetimizi Neden Seçmelisiniz?

Kişiselleştirilen reklamların, önceden görülen ürünleri, ilgili ürünleri ya da popüler ürünleri içeren, mevcut bir sayfada görünmesini sağlayan Criteo; bu müşterilerle yeniden etkileşim kurmanıza ve tekrar dönüşümlerini sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca bu dönüşümler, satın almaya yönelik olur.

Criteo hizmetlerimizden yararlanmanız için, 3 farklı nedeniniz bulunur:

 • Tıklama başına ödeme maliyeti: Tıklama başına ödeme esasına göre çalışılır ve ticaret yapanlar yalnızca, afişi tıklayıp, web sitelerine geri dönen tüketiciler için ödeme yapar.
 • Dinamik kişiselleştirilen reklamlar: Yeniden hedefleme özelliği sayesinde; her müşteri için, çevrimiçi göz atma tercihleri ve ürünlere göre, gerçek zamanlı afiş reklamları ve görüntüler oluştururuz.
 • Büyük ölçekli dağıtımlar: Yıllık reklam dağıtımından 100 milyar yen kazanılır ve böylece büyük ölçekli ağ sayesinde, Yahoo ile iş birliği yapar ve web sitelerinde reklam alanını artırmış oluruz.

Criteo afiş reklamları; Yahoo da içinde olduğu şekilde büyük medyada yayınlanır. Bu tür tıklama başına ödeme temeliyle çalışır ve bu yüzden ticaret yapanlar, sadece afişi tıklayan müşteriler için ödeme yapmış olur.

Criteo çevrimiçi görüntülü reklam, listeleme reklamına oranla daha kusursuz bir performans sağlar. Orijinal algoritması sayesinde; reklam yayıncılığı üzerinde kontrol sağlayarak, ileri düzeyde kişiselleştirilmiş afis sunmaya olanak tanır.

 

Criteo’nun Temel Özelliklerini Nasıl Kullanırız?

Criteo, birçok farklı özellik taşır. Bu özellikler sayesinde, reklamlarınızı her şeyin ötesine geçirebilir ve hedef kitlenizi doğrudan etkilemenizi sağlayabiliriz.

 • Gerçek zamanlı performans izleme: Gerçek zamanlı kampanya performansınızı izleyebiliriz. Böylece aldığımız verilerin doğru olduğundan her zaman emin olabiliriz.
 • Tahmin algoritmaları: Reklam dünyasında, bir adım önde olmak her zaman kolay olmayabilir. Criteo’nun sunduğu tahmin algoritması sayesinde, bir adım öne geçmenizi sağlayabiliriz.
 • Kişiselleştirilmiş yeniden hedefleme: Dinamik yeniden hedefleme için kullanarak, kişiselleştirilmiş yeniden hedeflemenizi düzenleyebiliriz.
 • Reklam bütçesi: Birden fazla reklam kampanyası ya da tek bir reklam kampanyası olsun; tıklama başına maliyet fiyatlandırması önemlidir. Böylece reklam bütçenizi en iyi şekilde yönetmek için, sezgisel fiyatlandırma özelliği kullanırız.

Criteo’nun pazarlama ve dinamik yeniden hedefleme stratejisi sayesinde, çok az çabayla da doğru potansiyel müşteri verilerini toplamak mümkündür. Criteo reklamları hem mobilde hem de masaüstünde, herhangi bir sosyal medya platformunda ve e-posta biçiminde çalışır.

Criteo platformunda yerleşik olarak bulundurulan ve tümü dinamik yeniden hedeflemeyle yardımcı olacak birçok özelliği kullanarak, reklamlarınızın doğru yere ulaşmasını sağlarız.

Gmail Reklamları İle Geniş Kitlelere Ulaşın

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X