info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
LinkedIn Reklamları

LinkedIn Reklamları

linkedIn-reklamlari-banner

Trafiği, potansiyel müşterileri ve yeni müşteriler bulmak için yeni bir sosyal platform arıyorsanız ve özellikle B2B alanında iş yapıyorsanız; Campaign Manager tarafından desteklenen LinkedIN, bunun için mükemmel bir yer olabilir.

B2B pazarlamacılarının %68’i LinkedIN reklamları kullanarak müşteri kazanıyor. Ancak LinkedlN, diğer platformlardan farklı olarak işler. Kendi kategorisi içinde işleyen LinkedlN, reklam yatırımınızı en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz platformlardan biridir.

 

LinkedIN Reklamları Nedir?

Çeşitli ürünler ve platformları kullanarak; kullanıcılarına reklam içeriği sunan kuruluşların, dünyanın en büyük iş profesyonelleriyle bağlantı kurmasına olanak tanıyan LinkedIN reklamları, reklam verenlerin ideal hedef kitlesine ulaşmasında önemli rol oynar.

Dinamik reklamlar, metin reklamları, mesaj reklamları, sponsorlu içerikler, LinkedlN servis reklam kampanyasının birer parçası olarak kullanılır.

İşinizi Büyütmeniz İçin LinkedIN Reklamları Nasıl Kullanırız?

LinkedlN reklam kampanyaları; işletmenizin güçlü bir profesyonel kitleye ulaşmasına yardımcı olabilir. Sadece LinkedlN üyelerine değil, aynı zamanda webde bulunan ortalama insan kalabalığının iki katı satın alma gücüne sahip özelliği vardır.

Campaign Manager tarafından yenilenen platformda;

 • Daha keskin hedefleme seçeneklerine ulaşabilir,
 • Hedef tabanlı reklamcılığa geçiş yapabilir,
 • Marka bilinirliği, olası satış oluşturma
 • Etkileşim ve farkındalık yaratma ile hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Reklam uzmanlarımız tarafından doğru şekilde oluşturulacak reklam kampanyaları sayesinde; marka bilinirliğinizi ön plana çıkarırken satışlarınızı artırabilir ve hedef kitlenize daha kolay ulaşabilirsiniz.

LinkedIN Reklamları Nasıl Kullanırız?

Sponsorlu içerik reklamları; doğrudan ulaşmak istediğimiz mesleklerin LinkedlN akışında görünen reklamlardır.

 • Doğru ve profil tabanlı birinci taraf verileri kullanılır ve en değerli kitleleri hedeflememize yarar.
 • Masaüstü ve mobil cihazlarda, profesyonel yerel reklamlarla, etkileşimli kitleye ulaşmamıza olanak tanır.
 • Satış döngünüzün her bir etabında, potansiyel müşterileri teşvik etmemizi sağlar.

Sponsorlu içerik reklamları ile marka bilinirliğini oluşturabilir ve temel ilişkileri besleyebiliriz. Bunun için video reklamlarını ve resimli reklamları kullanabiliriz.

 

LinkedIN Mesaj Reklamlarından Nasıl Yararlanıyoruz?

LinkedIN mesaj reklamları; potansiyel müşterilerinize, zamanlarının çoğunu giderek daha fazla harcadıkları ve profesyonel konuşmalarını gerçekleştirdikleri, LinkedIN mesajlaşma üzerinden ulaşmamızı sağlar.

 • Direkt harekete geçmek için, potansiyel müşterilerinize doğrudan mesaj gönderebiliriz.
 • Geleneksel e-posta pazarlamasına göre, daha güçlü etkileşim ve yanıt almamızı sağlar.

Mesajlarınızda hangi rollerin ve şirketlerin harekete geçtiğini görmenize ve değerinizi ölçmenize yaralan mesaj reklamları ile, mesajlarınızı hedefinize göre oluşturmamıza olanak tanır.

 

LinkedIN Reklamları Sizin İçin Kullanırız?

Reklam öğelerinizi; hedef kitlenizdeki her bir üye için geniş ölçekte kişiselleştirebiliriz. Bunun için dinamik reklamları kullanırız. LinkedlN reklamları içinde en çok kullanılan dinamik reklamlar kullanılırken; fotoğraf, şirket adı ve iş unvanı gibi profil verilerini kullanırız.

 • Takipçi reklamları: LinkedlN sayfalarını ve vitrin sayfalarını tanıtmak ve masaüstü deneyiminden reklama tek bir tıklamayla, LinkedlN sayfalarını takip etmeye teşvik edebiliriz.
 • Gündem reklamları: Web sitesi trafiğinizi artırmak için, etkinlik kayda ya da yeni bir ürün sergileme eylemi gerçekleştirebiliriz.
 • İş ilanı reklamları: Bu tür reklamlar için; reklamları masaüstü ve mobil deneyimlerinde oluşan en iyi yeteneklere göre kişiselleştirerek, ilana alakalı kişilerin başvurmasını sağlarız.

Dinamik reklamlar sayesinde; kitleniz için deneyimi kişiselleştirebilir, bireyselleştirilen kampanyaları otomatikleştirebilir ve pazarlama hedefleriniz için, reklamlarınızı özelleştirerek, marka bilinirliğini oluştururken, trafiğinizi de artırabiliriz.

LinkedIn Reklamları Hizmeti İçin Teklif Alın

Basit aynı zamanda ilgi çekici tıklama başına ödeme yani PPC reklamları ya da gösterim başına maliyet reklamları olarak adlandırılan metin reklamları ile avantaj sağlarsınız.

LinkedlN Metin Reklamlarıyla Neler Yapabiliriz?

 • Dakikalar içinde reklamınızı oluşturabilir ve kampanyanızı başlatabiliriz.
 • Mesajlarınızı, ulaşmanız gereken hedef kitleye göre uyarlayabiliriz.
 • Tıklama başına ya da gösterim başına ödeme yaparak, maliyetten tasarruf edebilirsiniz.

Metin reklamları sayesinde; sözleşme ya da uzun vadeli taahhütler gerçekleştirmeden, bütçenize uygun reklamlar oluşturabiliriz. LinkedlN’deki reklamlarınızdan elde ettiğiniz potansiyel müşteri sayışınızı, dönüşüm izleme ile takip ederek iyileştirmeler yapabiliriz.

 

LinkedlN Reklamları Sizin İçin Uygun mu?

LinkedlN potansiyel müşterileri, mutlak surette satışa hazır olmaz. Ürün ya da hizmetinizi mutlak derecede aramazlar. Ancak makaleler, videolar, infografikler gibi içerik yoluyla, eğitim görerek, ilgilerini artırırlar.

LinkedlN reklamları; sunulan ürün ya da hizmetlerle ilgilenen ya da en azından sizinle sohbet etmeye yakın olan kullanıcıları hedefler. Yıkıcı pazarlama olarak da adlandırılır ve Google’ın aksine; kullanıcı bir anahtar kelime yazıp reklamınız sunulduğunda, kullanıcılar bir LinkedlN üyesinin haber bültenine yerleşmiş olur.

Bunun yanında ürün ve hizmetiniz, bu tür reklamları karakterize eden daha uzun, besleyici ve satış odaklı döngüye uygun olup olmadığıdır. LinkedlN; daha yüksek tıklama başına maliyetine bağlıdır ve daha küçük anlaşma boyutlarına ya da daha küçük marjlı şirketlere, pozitif bir yatırım getirisi elde etmekte sorun yaşayabilir. Bu yüzden LinkedlN’de yayınlanan reklamların sizin için uygun olup olmadığını, reklam uzmanlarımız ile görüşebilir ve en uygun reklam türünü belirleyerek yayınlayabilirsiniz.

 

LinkedlN Reklamları  Maliyetlerini Nasıl Belirleriz?

LinkedlN, her bütçeye uygun reklam sunabilir. Ancak bu reklamlar, herkesin deneyimine uygun olmayacaktır. LinkedlN’de yayınlanan reklamlar; daha büyük anlaşma boyutlarına sahip şirketler için uygundur. Ancak bu herkesin LinkedlN’de reklam veremeyeceği anlamına gelmez. Ancak beklenti, performans ve başarıya göre ayarlama yapılması gerekir.

LinkedlN reklam maliyetleri, üç faktörden etkilenir:

 • Hedef kitle: LinkedlN’de reklam verildiğinde, reklamlarınızın görülmesi için, diğer reklam verenlerle rekabet etmemiz gerekir. Yüksek talep gören bir kitle hedeflenirse, o kitlenin değeri ve ilgisini çekecek yüksek maliyetlerin gözden çıkarılması gerekir.
 • Teklif: Verilecek teklif, LinkedlN reklam maliyetlerinizi etkiler. Bunun nedeni; teklifinizi aşmayacak olsanız da bir kısmını ödeyecek olmanızdır. Çünkü Linkedln’in reklam açık artırması; açık artırma kazanının, bir sonraki en yüksek tekliften, bir karaş daha fazlasını ödemesini sağlar.
 • Reklam alaka düzeyi puanı: LinkedlN reklam maliyetleri ön plana çıktığında; reklam alaka düzeyi puanı, önemli rol oynar. Linkedln; kullanıcılara alakalı ve ilgi çekici reklamlar sunar ve yüksek bir reklam, alaka düzeyi puanı harcamalarınızı da düşürme olasılığına sahiptir.

Reklam maliyeti faktörlerini anlamanız çok önemlidir. LinkedlN reklam maliyetlerinizi düşürmenizde yardımcı olacak reklam stratejistlerimiz ile görüşebilir ve en uygun reklam maliyetiyle, hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

 

LinkedlN Reklamları Maliyeti İçin Hangi Seçenekleri Kullanabilirsiniz?

LinkedlN reklamları, üç farklı maliyet seçeneği sunar. Vereceğiniz reklam teklifi, bu üç seçenek etrafında şekillenir.

 • Tıklama başına maliyet: Bunun için, insanların reklamınızı tıklamasına göre ödeme yaparsınız. Sayfanıza trafik çekmek ve potansiyel müşteri kazanmak için, kusursuz bir seçenektir.
 • Gösterim başı maliyet: Bu maliyet seçeneğinde, her bin gösterim için ödeme yapılır. İnsanların reklamınızı gördüklerinde ve görüntülediklerinde, ödeme yaparsınız. Ancak bu seçenekte, etkileşimde bulunma yoktur. Bu tür reklamların amacı marka bilinirliği artırması içindir.
 • Gönderme başına maliyet: LinkedlN’de yayınlanan reklamlarınız için bir başka fiyatlandırma modelidir. Sponsorlu inMail sayesinde bilgi gönderdiğinizde kullanılmaya başlar. Böylece bilgileriniz, direkt LinkedlN posta kutularında bulunan potansiyel müşterilere gönderilmiş olur.

LinkedlN, sunduğu bu üç farklı maliyet modeliyle, kampanyanızın fiyatını ve maliyetini belirlemenizde yardımcı olur. Bir kampanya yürütürken, bu üç modelden bir tanesini seçebilirsiniz. Ancak hangi modelin sizin için uygun olup olmadığını bilmiyor ya da tereddüt ediyorsanız; reklam uzmanlarımız ile iletişime geçerek, size en uygun olan reklam maliyetlerini bulabilir ve en uygun reklamı seçeneği önerilerimizden birini tercih edebilirsiniz.

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X