info@fsbteknoloji.com
0312 372 2 372
Sosyal Medya Eğitimleri

Sosyal Medya Eğitimleri

Sosyal-Medya-Egitimleri-banner

Bilişim teknolojilerinde büyük bir alanı kaplayan sosyal medya, e ticaret ve dijital reklamcılıkla akrabalık kurmuştur. Bu sistemde her aile bireyi birbirine destek olmakta, tanıtım, reklam, satış ve hedef kitleye ulaşma yöntemlerinde emin adımlarla ilerlemektedir. Sosyal medya eğitimleri, dijital kanalların bağlantılarını, SEO, SEM, optimizasyon programları ve Google analiz programcılığı üzerinden stratejik sosyal medya kullanımınızı destekleyecektir.

 

Sosyal Medya Eğitimleri Nelerdir?

Google sosyal medya ve dijital reklam alanının en büyük bireyi olarak görülmelidir. E-Ticaret sayfaları, dijital reklamcılık, reklam stratejileri ve Search Engine Marketing ile arama motoru optimizasyon SEO ile SEM arasındaki kan bağıdır. Reklamlar, reklam grupları ve e ticaret yönetiminin ilk sırasında yer alan sosyal medya eğitimleri, en popüler sosyal medya mecralarını bilmenizi, strateji oluşturmanızı, maliyetle hareket ederek kısa yoldan tanıtımlarınızı tamamlamanızı sağlar. Bu derin aile bağlarından en popüler, en tanıdık mecralar olarak, ailenin şımartılması gereken, pohpohlanması gereke çocukları gibi bakılmalıdır. Bu nedenle;

 • Instagram, Facebook, Twitter, Youtube ve LinkedIN üzerinden yeni stratejiler oluşturmayı öğrenmelisiniz.
 • Maliyet ve performans ölçü birimlerini, Google bağlarını ve site içi hareketleri analiz etmelisiniz.
 • Reklam ve reklam gruplarını öğrenmeli, birbiriyle olan bağlantılarını bilmelisiniz.
 • Hedef kitle için kreatif fikirleri, popüler ve trendleri takip etmelisiniz.
 • Sosyal medya uzmanı olarak, kurum ve kuruluşların reklam stratejilerini yapabilen bir uzman olarak, SEO desteğini çok iyi öğrenmelisiniz.

Sosyal Medya Reklamcılığı Ve Eğitimleri Nelerdir?

Soyağacında en alt bölümünde bulunan ancak genç nesil için inanılmaz bir hedef kitle erişimi sağlayan sosyal medya, hedef kitlenin oluşması, hedef kitle analizleri ve yeni network alanlarına sahip olmak için inanılmaz imkanlar sunmaktadır. Google optimizasyon programının soyağacının en başında olduğunu düşünürsek, sosyal medya eğitimleri size bu ağacın bütün dallarını göstererek, reklam stratejileri geliştirmenizi sağlamaktadır. Bütün akrabalarınızı tanır, ailenizle ilgili yeni gelişmeleri takip eder gelir ve gider hesabı yaparak, kısa yoldan hedef kitleye ulaşmayı öğrenirsiniz.

 • Hedef kitlenin yolculuğunu öğrenir, yeni stratejiler geliştirirsiniz.
 • Reklam modelleri, formatları ve düzeyleri hakkında bilgi edinirsiniz.
 • Otomatik reklam, döngü reklam ve videolu reklamların hedef kitleye ne kadar sürede ulaştığını analiz edebilirsiniz.
 • Business Manager ve hedef kitle oluşturma hakkında öğreneceğiniz bilgilerle, etkili kreatif çözümler üretirsiniz.
 • Sosyal medya yönetimi, reklam yönetimi ve stratejileri, hedef kitle takibi ve analizini reklam alanlarına göre ayırabileceğiniz programları kullanmayı öğrenirsiniz.

Sosyal Medya Uzmanlığı Nedir?

SEO kelimesini sosyal medya reklamları, içerik üretimi ve pazarlama stratejilerinde mutlaka duymuşsunuzdur. Google segmentlerini bir akraba ilişkisi olarak düşünürsek, SEO bu ailenin ‘’ Dilidir’’ birbirleriyle olan bağları bu dil sayesinde öğrenir, konuşur ve birbirlerine haber verir. Sosyal medya uzmanlığı, klik noktaları, marka ve kurumların reklam stratejilerini bu dili bilerek düzenlemektedir. Sosyal medyanın aktif olarak kullanılması, SEO desteğinin yükseltilmesi ve mobil pazarlama reklam stratejilerinin oluşturulması için önemlidir.

Sosyal medya uzmanı olmanız için sosyal medya eğitimleri, Google ailesini iyi tanımanızı sağlayacaktır. SEO, SEM, reklam stratejileri, post paylaşımları ve videolu tanıtım kullanımları hakkında detaylı bilgi edinmenizi sağlar. Google üzerinden analizler, raporlar ve hedef kitleye dönük çalışmalar yapılmasını sağlayacak yeni yollar keşif edersiniz.

 • Bütün sosyal medya mecralarının bağlantılarını ve etkin kullanım alanlarını bilmektedir.
 • Dünya üzerindeki trendlerin takip edilme yöntemlerini bilmektedir.
 • Kurum ve markaların sosyal medya değerlendirmelerini yapabilir.
 • Satış performansı, hedef kitle analizi ve geri dönüş kaynaklarını kullanabilmektedir.
 • Bütçe analizleri, düşük bütçeli reklam stratejileri ve sosyal medya aracıları hakkında detaylı bilgi edinerek, sosyal medya yönetimini sağlayacaktır.

 

Sosyal Medya Eğitimleri Ve Dersleri Nelerdir?

Sosyal medya eğitimi, üniversite ya da dijital teknolojilerin bulunduğu eğitim kurumlarında verilmemektedir.  Ders kapsamında, algoritmaların ‘’ Google akrabalık bağlarının’’ sosyal medya hedef kitle bağlantılarının nasıl kurulduğunu öğrenirsiniz.

 • Sosyal medya giriş dersi
 • Kuşaklar ve sosyal medya
 • Neden sosyal medya reklamcılığı ve kullanımı
 • Google ve sosyal medya algoritma çalışma mantığı
 • Sosyal medyada topluluk yönetimleri
 • Sosyal medya fikir ve içerik üretimi
 • Marka ve sosyal medya entegrasyonları
 • Sosyal medya analiz ve raporlama araçları kullanımı
 • Dijital pazarlama içerik paylaşımı
 • Sosyal medya pazarlama araçları
 • İnstagram, twitter, facebook ve youtube yönetimi
 • İçerik paylaşımı ve sosyal medya geri dönüşüm programları

Ders içerikleri arasında yerini almaktadır. Derslerin içerikleri uygulamalı ve teorik olarak verilirken, en son final sınavı yaparak, dersler hakkındaki bilgileriniz üzerinden analizler yapılmaktadır. Sosyal medya kullanımı, program analizleri, hedef kitleye ulaşmak ve geri dönüşleri değerlendirmek hakkında da bilgi sahibi olmanız sağlanacaktır. Sosyal medya aracıları, akrabalıkları ve programları üzerinden dersler vererek, sosyal medya uzmanı olmanızı sağlıyor, reklam ajansı bünyesinde kreatif fikirlerinizi bekliyoruz.

Sosyal Medya Eğitimleri İçin Teklif Alın

Sosyal medyayı her zaman işin uzmanlarından, SEO uzmanlığı ve reklam stratejileri geliştiren ajanslar üzerinden öğrenebilirsiniz. Gelişmiş eğitim teknikleri kullanılarak, dijital yayıncılık alanında markanızı tanıtmayı, sosyal medya sunucularına bağlanmayı, entegrasyon programlarının kullanılmasını öğrenirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Dersleri Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Sosyal medya yönetimi dersleri, kampanya ve reklam modellerini içermektedir. Bu alanda size bütçe yönetimi, reklam stratejileri ve modelleri hakkında bilgi veriyoruz. Reklam kullanımı, hedef kitlenin isteklerinin karşılanması ve yeni hedef kitle alanının oluşturulması için reklam verme amacının verilmesindeki ilk odak noktayı bulmanızı sağlıyoruz.

Reklam verme amacının belirlenmesi, hedef kitleyi tanımak, sosyal medya ağlarındaki formatları öğrenmek ve sosyal medyada trendlerin nasıl belirlendiğini bilerek hareket etmek için öncelikle sosyal medyanın derinliklerine inmeniz gerekmektedir. Sosyal medyada bir kimlik edinmek ve formata uygun kreatif fikirler sunmak sizin farkınızı ortaya koyacak, yeni kitlelere ulaşmanın kısa yollarını bulmanızı sağlayacaktır.

 

Sosyal Medyada Etkili Yönetim Ve Sosyal Medya Kullanımı Nedir?

Dijital pazarlama hunisi ve müşteri yolculuğu dijital pazarlama alanında en çok karşımıza çıkan kavramlar arasındadır. Dijital pazarlama hunisi, etkili reklamların ve hedef kitle geri dönüşlerinin nasıl sağlandığı hakkında detaylı bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Örneğin bir günde ortalama bir insan en az 4 saatini sosyal medya hesaplarında geçirmektedir. Hedef kitlenizin sosyal medya mecrasında zaman geçirdiği zaman aralığı ise akşam 17: 00 ile 19: 00 arasında belirlenmiştir. Bu saatler işten çıkma, otobüs yolculuğunda zaman geçirme ve akşam yemek yerken sosyal mecralarda dolaşma aralıklarıdır.

Hedef kitlenizi tanımanız etkili reklam yönetimini ve yöntemlerini belirlemenizi sağlayacaktır. Dikkat etmeniz gereken noktalar, sosyal medya eğitimleri ile mümkün olacağı gibi deneyimli eğitimlerinin vereceği püf noktalarla da sizi başarılı bir sosyal medya uzmanı adayı yapacaktır.

 

Sosyal Medya Eğitimleri Bize Ne Kazandırır?

Sosyal medya üzerinden alacağınız eğitim programında Google akrabalık bağlarını öğrenmek, reklam verime alanızı ve hedef kitlenizi tanımanızı sağlar. Etkili kreatif fikirlerinizin çarpıcı ve hedef kitleye hitap edecek şekilde yayınlanmasına imkan verecektir. Örneğin sabaha karşı 5 ile 7 arasında verdiğiniz bir sosyal medya reklamının hiçbir işe yaramayacağınız, sayfanın altlarına kalacağını ve o saatte herkes uyuduğu için paylaşımınızın boşa gittiğini bilmenizi sağlayacaktır. Ancak sadece bilmek yetmez, ‘’Nerede ve ne zaman reklam vermeniz gerektiğini’’ sosyal medya yönetimi ve uzmanlığıyla öğrenebilirsiniz.

Sektörden Bilgi Almak İçin Blogumuzu Ziyaret Etmeyi Unutmayın

X